Parklarda Kütüphane, Okumak Şahane!
SOKAK KÖPEKLERİ BAL İLE BETTY”NİN GALASI BAFRA'DA YAPILDI
GENÇLİK VE SPOR BAKANI AKİF ÇAĞATAY KILIÇ BAFRA’DA
Meral Akşener Bafra’da halk buluşmasına katılacak
Bu haber 23 Mayıs 2012, Çarşamba 19:44 tarihinde eklendi. 2632 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bafra'da Halk Eğitim Merkezi sergisi açıldı

Bafra'da Halk Eğitim Merkezi sergisi açıldı
Bafra'da Halk Eğitim Merkezi sergisi açıldı Bafra Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün düzenlediği el emeği, göz nuru, duygu ve düşüncelerin nakış nakış işlendiği 2011-2012 Eğitim ve Öğretim yılsonu sergisi törenle açıldı. Yıl sonu sergisi saygı duruşu , İstiklal marşının okunmasından sonra halk oyunları gösterisi ile başladı.

                Programda açılış konuşması yapan Bafra Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Yalçın Ak," Eğitimin olmazsa olmaz bir bölümü de, yaygın eğitimdir. Bafra Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü olarak, yaptığımız iş birliği ve protokollerle yetişkinlerin eğitimlerine katkı sağlıyoruz. 70 ayrı alanda kurslar açtık. Bafra Halk Eğitim Merkezi genel kurslarda 213, mesleki ve teknik kurslarda 152, okuma yazma kurslarında 104 olmak üzere toplamda 470 kurs açılarak, 7 bin 538 vatandaşa eğitim verilmiştir" dedi. Mevcut hizmet binası hakkında istekte bulunan Bafra Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yalçın Ak, mevcut binanın ihtiyaçlarına yetmediğini ve hiçbir sosyal aktiviteye cevap veremeyen bir binada olduklarını bildirdi.

                Bafra İlçe Kaymakamı Ali Katırcı ise, "Yaygın eğitim milli eğitimin ana gövdelerinden, kaidelerinden birisidir. Örgün eğitim ne kadar önemli ise, ilköğretim, orta öğretim, çıraklık eğitim, lise buna bağlı eğitimlerimizin bölümü kadar, halk eğitimimizde yaygın eğitimimizden, vatandaşlarımızın ilgi beceri kazandırılması, kabiliyetlerinin geliştirilmesi ve yeniliklerle tanıştırılması önemli bir konudur. Halk Eğitim Müdürümüzün benden talebi var ama benimde onlardan talebim var. Bafra olarak biz, okuma yazma konusunda, hak ettiğimiz ve olmamız gereken yerde değiliz. Dolayısıyla bugünden tezi yok, yeni dönem için hazırlıklarımıza başlayıp, köy köy, mahalle mahalle, ilçe, köy fark etmez, bütün beldelerimizde, yeniden bir heyecanla, okuma yazma kurslarımızı hayata geçirmek zorundayız. Bugün Türkiye ve Samsun genelinde, başarı konusunda da bir eksikliğimiz var. Açılan kurslar Bafra için yeterli değil" diye konuştu. Konuşmalardan sonra serginin açılış kurdelesi Bafra İlçe Kaymakamı Ali Katırcı ve eşi Hacer Katırcı, MHP Samsun Milletvekili Cemalettin Şimşek, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin ve eşi Şükriye Şahin tarafından kesildi ve daha sonra sergi gezildi.

                Bafra Öğretmenevinde düzenlenen serginin açılış törenine; Bafra İlçe Kaymakamı Ali Katırcı, MHP samsun Milletvekili Cemalettin Şimşek, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bafra İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Serdal Şahin, Bafra T Tipi Kapalı Ve Açık Cezaevi Müdürü Kasım Demiralp, Bafra Cumhuriyet Savcısı ve Bafra T Tipi Cezaevi Savcısı Ahmet Kurt, İl Genel Meclis üyesi Bünyamin Duran, Bafra Gıda, Tarım ve Hayvancılık ilçe Müdürü Ahmet Dursun, Bafra ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Uzunlar, Okul Müdürleri, öğretmenler, sivil toplum örgütleri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Serginin 4 gün açık kalacağı belirtildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
BAFRA'MIZIN EN BÜYÜK SORUNU NEDİR
SU
YOL
OTO PARK
İŞSİZLİK
KALDIRIM İŞGALİ
ÇEVRE DÜZENLEMESİ
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı