Reklamı Geç
Advert

YAŞLILAR HAFTSI KUTLANDI

1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü kapsamında Bafra 75. Yıl Huzurevi’nde kutlama yapıldı

YAŞLILAR HAFTSI KUTLANDI
YAŞLILAR HAFTSI KUTLANDI

 

Samsun Huzurevi Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde düzenlenen kutlamada Yaşlılar Günü nedeniyle yemek verildi.

Yemek öncesi konuşan Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürü Muzaffer Şahin “Ömrü olan herkes bir gün mutlaka yaşlanacaktır. Bizlerde ileriki yaşamımız için mutlaka bu günden yatırım yapmamız gerekiyor. Biz millet olarak geçmiş tarihimizde büyüğünü baş tacı yapmış küçüğüne yolda kalmışına yardım etmiş bir milletiz. Burada bakım altında bulunan büyüklerimizin ömürlerine ömür katmak değil kalan yıllarına kalite katmayı amaçlıyoruz. Bizlere bu hizmet esnasında maddi ve manevi yardımı dokunan tüm yardım severlerimize teşekkür ediyorum. Geçmiş tarihinde büyüğüne sahip çıkmış bu milletin bundan sonra da sahip çıkacağına cani gönülden inanıyorum. Bu vesilelerle hepinizin 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’nü kutlarım” dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür yardımcısı Yüksel Kıyak: “Siz değerli büyüklerimiz sadece bugün değil her zaman bütün personelimizle aynı heyecan ve aynı şevkle yanınızdayız. Gününüz kutlu olsun. Burada mutlu ve huzurlu günler geçirmenizi temenni ediyorum.“ şeklinde konuştu.

Kaymakam Ali Katırcı “Bugün yaşlılar günü aynı zamanda dünya çocuklar günü. Ne tesadüftür ki hepimiz çocukluktan gençlikten, orta yaştan, yaşlılıktan geçerek bu hayatı yaşıyoruz. Bu yıl kaderin güzel bir tecellisi aynı günü hem çocuklar günü hem yaşlılar günü olarak tesadüf etmesi ayrı bir anlam katıyor, hayatı tekrar hatırlatıyor. Sizler geriye baktığınızda daha dün gibi geliyor. Hayat doğumla ölüm arasında geçen bir süre. Burayı ne kadar kaliteli yaşayabilirsek ne kadar insani değerleri ortaya çıkarabilirsek, kendimize ne kadar iyilik edebilirsek çevremize topluma ne kadar iyilik yapabilirsek aslında elde kalanlarda bunlar. İnsanoğlu yaşadığı şeyleri geriye dönüp baktığında ya iyilikleri hatırlıyor ya kötülükleri hatırlıyor. İstiyoruz ki iyilikler çok olsun. Bu hepimizi ilgilendiren bir konu dolayısıyla biz bir aileyiz, bir bütünüz bundan sonraki günlerde de birlikte olacağız. Yaşlılar gününüz kutlu olsun nice böyle akşamlarda birlikte olmak temennisiyle .” dedi.

Konuşmaların ardından yenilen akşam yemeği sonrası yaşlıları tek tek gezerek günlerini tebrik eden Kaymakam Ali Katırcı, Garnizon Komutanı Serdal Şahin, Belediye Başkan Vekili İnci Varış, günün anısına yaşlılara çeşitli hediyeler verdi.

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500