Reklamı Geç
Advert

BAFRA DOĞALGAZA KAVUŞUYOR

Bafra ilçesinde, 2011 ve 2012 yıllarında yapılan Doğalgaz altyapı çalışmaları 6 mahallede tamamlanarak, doğalgaz hatlarına gaz verildi.

BAFRA DOĞALGAZA KAVUŞUYOR
BAFRA DOĞALGAZA KAVUŞUYOR

Doğalgaz verilmesiyle ilgili bilgi veren Akmercan Deltagaz Bölge Müdürü Mustafa Sezen, “Ekonomik, çevreye duyarlı ve temiz bir yakıt olan doğalgaz, Bafra halkına hayırlı olsun” dedi.

BAFRA’YA ŞUAN DOĞALGAZ GELDİ

                Doğalgazın Bafra’ya verilmesiyle ilgili bir açıklama yapan Akmercan Deltagaz Bölge Müdürü Mustafa Sezen, EPDK ihale sürecinden itibaren konuyla ilgili açıklamalar yaptı.

                Sezen, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK)’nun Samsun ili Bafra, Havza, Vezirköprü ve Ladik ilçesinden oluşan Doğalgaz Dağıtım Bölgesinin, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından 12.04.2011 tarih ve DAG/3160-1/240 sayılı kararıyla, Akmercan Delta Doğal Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret Limited Şirketine, 30 yıl süreyle doğalgaz faaliyetlerinde bulunmak üzere doğalgaz dağıtım lisansı verilmesine karar verildiğini bildirdi.

BAFRA’DA, DOĞALGAZ AYNI ANDA 6 MAHALLEYE VERİLECEK

                Bafra ilçesinin Emirefendi, İshaklı, Altınyaprak, Yaka, İsmetpaşa ve Mevlana Mahallesine aynı anda doğalgaz verileceğini belirten Akmercan Deltagaz Bölge Müdürü Mustafa Sezen, “ 6 Mahallede şuan 834 abonemiz var. 2016 yılına kadar Bafra ilçesinde bütün çalışmamızı tamamlayacağız. Abone konusunda şuan yüzde 30’dayız. Altyapı fizikisinde ise, şuan yüzde 20’deyiz. Önümüzdeki hafta içinde 6 mahallede doğalgaz kullanılacak” dedi.      

                Akmercan Deltagaz Bölge Müdürü Mustafa Sezen,” Akmercan Şirketler gurubu olarak son yıllarda enerji sektöründe ve özellikle de doğalgaz alanında büyüme eğitimi gösterilmektedir. Grubumuzun ülkemizde 5 adet doğalgaz dağıtım bölgesi bulunmaktadır. Bunlar Akmercan Deltagaz, Adıyaman bölgesinde Akmercan gaz, Sakarya Pamukova ve Geyve bölgesinde Akmercan GEPA ve Zonguldak-Bartın illerini kapsayan BARI-KAR ile Muğla ilini kapsayan EFEGAZ dağıtım bölgeleridir. Şirketimiz bölge halkının yıllarca istek ve heyecanla kavuşmayı beklediği Doğalgaz çalışmalarına, Belediyeler ile asfalt ve yüzey kaplama protokolleri yaparak adım atmış, ardından Mayıs 2011 tarihinde 4 ilçede yapılan Altınkaynak törenleriyle, adımlarına devam etmiş ve Ağustos 2011 tarihinde altyapı çalışmalarına Bafra ilçesinde fiilen başlamıştır. Dağıtım Bölgemizin yatırım büyüklüğünü kısaca ifade edersek, 150 bin şehir nüfusuna sahip 4 ilçe merkezinde 65 mahalle bulunmaktadır. Lisans alanımızda 4 adet şehir giriş basınç düşürme istasyonu ‘RMS-A’ , 29 adet bölge basınç düşürme istasyonu, 52 kilometre çelik hat,520 kilometre dağıtım hattı, 22 bin adet bina bağlantısı ile 60 bin 500 adet konut aboneye doğalgaz hizmeti ulaştırılacaktır. 5 yıl içinde yapılacak yatırım tutarı 25 Milyon USD olacaktır” diye konuştu.

BAFRA’DA DOĞALGAZ BEKLEYENLERE MÜJDE

                Bafra ilçesinde 6 mahallede altyapı çalışmalarının tamamlandığını belirten Akmercan Deltagaz Bölge Müdürü Mustafa Sezen,”Şehir giriş basınç düşürme istasyonu olarak Bafra istasyonu tamamlanmış, diğer ilçelerde istasyon yapımı devam etmektedir. Bu gerçekleştirilen yatırımların toplam değeri 10 milyon TL’yi aşmış olup, dağıtım bölgesindeki fiziki penetrasyon oranı yüzde 20’ye ulaşmıştır. Abone potansiyeli olarak 20 bin konutun üzerine doğalgaz hattı ulaştırılmıştır. Abone potansiyeli penetrasyonu ise yüzde 30’u aşmıştır. Bafra ilçesinde şehir içi hatlara gaz verilmiş olup, abonelik çalışmasının ardından önümüzdeki günlerde Aralık 2012 ayı içerisinde konutlara doğalgaz arzı sağlanacaktır. Abone alımları Bafra’da Emirefendi Mahallesi Barış Manço Caddesinde başladı. Bafra’da şuan itibariyle, 834 abone sayısına ulaştık. 2013 yılı yatırım programı planlaması devam edecektir” şeklinde konuştu.  

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500