Reklamı Geç
Advert

BAKAV BAŞKANI METİN GENÇÇAKIR’DAN SON ÇAĞRI

Bafra Sosyal ve Kültürel Kalkınma Vakfının Başkanı Metin Genççakır, gazetemiz aracılığıyla BAKAV hakkında açıklamalarda bulundu

BAKAV BAŞKANI METİN GENÇÇAKIR’DAN SON ÇAĞRI
BAKAV BAŞKANI METİN GENÇÇAKIR’DAN SON ÇAĞRI

Genççakır, “BAKAV’ın Ağustos 2012 tarihinde yapılan genel kurulunda açılış konuşmamda vakfın başkanlığına tekrar aday olmayacağımı açıklamıştım. 1997 yılında zamanın Kaymakamı Hayati SOYLU başkanlığında vakfın kurulma kararı verilmişti. Vakfın kurulma amacı öncelikle Bafra’da ihtiyaç duyulan Bafra Bölge Hastanesinin yapılmasıydı. Bunun yanında kültür, sanat, spor dallarında Bafra’mıza katkı sağlamak amacıyla kurulmuştu. Kaymakam başkanlığında devam eden vakıf 5107 sayılı kanun çıkınca sivil örgütlerin görev almasıyla, vakıf yönetimi yeniden oluştu. Çünkü bu yasada vakıfta kaymakam, belediye başkanı görev alamaz deniliyordu. Başkanlığa da ben getirildim. Benim Başkanlığımda öğrenci bursları verdik. Sosyal faaliyetler düzenledik. AB Projeleriyle kurslar verdik. Günümüze kadar geldik. Kurucu Vakıf Üyelerimiz vakfın çalışmalarına zamanlarını yeterince ayıramadılar. Vakfı yönetmek çok kolay bir iş değildir. Fedakârlık ister. Ben artık yoruldum. Maddi ve manevi desteği kurucu üyelerimizden yeterince göremedim. Alnımızın akıyla bugünlere geldik. Genel kurulda vakfın ya kapatılması ya da devam etmesi yönünde kararı genel kurul verir demiştim. Genel kurulda Bafra’nın geleceği için BAKAV’ın devamı kararı alınmıştı. Genel kurul üyeleri içinde Bafra kelimesi bulunan vakfın kapanmasını içimize sindiremeyiz. Bu sorumluluk duygusu içerisinde, vakfın devam etmesi için bize ne görev düşerse yapmaya hazırız demişlerdi. Genel kurul üyeleri BAKAV’a yeni üye kayıtlarının 30 Ekim 2012 tarihine kadar yapılmasını ve mevcut yönetimin görevi devam etmesini onaylamışlardı.Yeni yönetimin üye kayıtlarını yapması ve aidatlarının belirlenmesi için yönetime yetki vermişlerdi.
      Vakfa üye yapılmadığını eleştirenler ve o gün genel kurula katılanlar dahil aradan 4 ay geçmesine rağmen bir kişi bile üye kaydı için başvurmadı.Eleştirmek kadar kolay bir şey yok.Burada sizin aracılığınızla üye olmak isteyenlere son kez sesleniyorum:Ya gelir üye olursunuz ya da mevcut yönetim olarak olağanüstü genel kurula gidip son kararı burada alacağız.” diyerek  serzenişte bulundu.

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİROL BİRCAN’IN KAYINPEDERİ MUSTAFA VURAL VEFAT ETTİ
BİROL BİRCAN’IN KAYINPEDERİ MUSTAFA VURAL VEFAT ETTİ
Göksel BAŞAR'IN  RAMAZAN BAYRAMI  KUTLAMASI
Göksel BAŞAR'IN RAMAZAN BAYRAMI KUTLAMASI