Reklamı Geç
Advert

Türkiye 2. Oldular

Enerji Verimliliği Proje Yarışması” finalleri için Ankara’da sözlü mülakata çağrılan Bafra Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri Türkiye 2. si oldu

Türkiye 2. Oldular
Türkiye 2. Oldular

TÜBİTAK tarafından organize edilen “Enerji Verimliliği Proje Yarışması” finalleri için Ankara’da sözlü mülakata çağrılan Bafra Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri Türkiye 2. si oldu.

Bilişim Teknolojileri öğretmeni İshak Hakan ÖZER’in danışmalığında Ömer Kürşat GÜR ve Ahmet KESİCİ isimli öğrencilerin hazırladıkları proje çoğunluğunu özel fen liselerinin oluşturduğu yarışmada dereceye girmeyi başardılar.

Proje, 125 proje içerisinde ilk 9 a, 5 özel fen lisesi ve 4 meslek lisesi projesi kalan yarışmanın Ankara’da Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü binasında gerçekleştirilen finallerinde Türkiye 2. si oldu. 570 bin etkileşimli tahtada kullanılması durumunda aylık yaklaşık 20.000 TL enerji tasarrufu sağlayabilecek olan projenin 2. olması meslek liselerinin başarılarını bir kez daha göstermiş oldu. Özel Fen liselerinin büyük kaynaklar ayırarak ARGE çalışmaları yaptıkları bu yarışmalarda meslek liselerinin bu okullarla yarışabilmeleri meslek liselerinin önemini bir kez daha gün yüzüne çıkarmış oldu.

Etkileşimli tahtalara kurulan istemci yazılım ile ders bitiminde ve öğle aralarında ders programına göre otomatik kapatmayı amaçlayan proje bu sayede hem enerji tasarrufu sağlayacak hem de insan odaklı unutulmalara karşı önlem alarak tahtaların daha uzun süre kullanılabilmesine olanak sağlayacaktır.

Bafra Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin bu büyük başarısını kutluyor, eğitime ve bilime verdikleri katkıdan dolayı kendilerini tebrik ediyoruz.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500