Reklamı Geç
Advert

ALKAN VE ATALAY AİLELERİNİN MUTLU GÜNÜ

ALKAN VE ATALAY AİLELERİNİN MUTLU GÜNÜ
ALKAN VE ATALAY AİLELERİNİN MUTLU GÜNÜ

Film yapımcısı, belgeselci Esra, Diş Hekimi Yavuz ALKAN’ın biricik kızları Beril ALKAN, Av. Mahmut BAYRAKÇI’nın torunu, emekli öğretmen Sevgi, Harita Mühendisi Seyfi ATALAY ’ın sevgili oğulları Belir ATALAY İstanbul Cemile Sultan Korusu’nda yapılan muhteşem nikâh ve düğün merasimi ile dünya evine girdiler.

        Düğüne davetli olarak katılan taş plak sesli kadın şarkıcı Sema MORİTZ çiftlere armağan olarak şarkılar söyledi ve Nazım HİKMET’in hayatla ilgili iyi dileklerini aktardı. Gençlere yine davetlilerden Mehmet Ali ALABORA’nın annesi tiyatro sanatçısı Betül ARIM sahneye çıkıp Halil CİBRAN’dan şiirler okuduktan sonra düğünde davetliler arasında merak konusu olan gelin ve damadın isimlerinin hikâyesini damadın anne ve babasını sahneye davet ederek anlattırdı.

         Anne Sevgi, baba Seyfi ATALAY ’ın erkek çocukları vardır. İkinci olarak kız çocuk isterler. Hatta adını da Beril koyup altın künyesini bile yazdırırlar. Ama çocuk çıka çıka erkek çıkar, şaşırırlar ve adına birden belirdiği için Belir koyarlar ama o altın künyeyi saklarlar. Bizim kız diş hekimi olur. Doktora yapmak için Çapa Diş Hekimliğini kazanır. Belir ATALAY’ da aynı bölümde birbirine aşık olurlar ve yıllar sonra Sevgi’yle Seyfi ATALAY’ın dilekleri kabul olur ve Beril adında kızları-gelinleri olur. O altın künyeyi de Beril’e kolye yaptırır hediye ederler.

          Beril - Belir’in nikâh törenine Bafra’dan ve Zonguldak’tan akrabaları, üniversiteden hocaları ve arkadaşları, akademisyenler, çok sayıda davetli katıldı.

 

         Bafra Haber Gazetesi olarak genç çifte ömür boyu mutluluklar dileriz.

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500