Reklamı Geç
Advert

1 EKİM DÜNYA YAŞLILAR GÜNÜ

BAFRA BELEDİYE BAŞKANI ZİHNİ ŞAHİN'in 1 EKİM DÜNYA YAŞLILAR GÜNÜ MESAJI

1 EKİM DÜNYA YAŞLILAR GÜNÜ
1 EKİM DÜNYA YAŞLILAR GÜNÜ

1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle yazılı açıklama yapan Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, “Yaşlılarımız; geçmişimizin tecrübelerini bugünlere aktaran, milli kültürümüzü ve toplumsal değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan cemiyet hayatımızın en kıymetli hazineleridir.” Dedi.

Başkan Şahin, açıklamasında şunlara yer verdi:

“Her bireyin kendisinin de yaşlanacağını her zaman hatırında tutması gerekir. Yaşlılarına gereken önemi vermeyen, onlara sahip çıkmayan ihtiyaç duydukları sevgi ve saygıyı kendilerinden esirgeyen bir toplumun güven ve huzur içinde olması mümkün değildir. Osman Beyin akıl hocası Edebali’nin “Bereket Büyüklerle Beraberdir.” sözünde belirtildiği gibi huzurumuz için yaşlıların iyi dilek ve temennilerine ihtiyacımız olduğu akıldan çıkarılmamalıdır.

Tarihin her döneminde Milletimiz yaşlısına gereken değeri vermiştir. Bu gerçek Milletimizin en önemli töresi, vazgeçilmez geleneğidir. Bu geleneği yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak görevi de bizlere düşmektedir. Günlük hayatımızda büyüklere karşı davranışlarımız çocuklarımız için örnek teşkil edecek ve bu güzel geleneğimizin yaşamasını sağlayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle bizleri bugünlere getiren ve geleceğe hazırlayan tüm yaşlılarımızın 1 Ekim Dünya Yaşlılar Gününü kutluyor, hayatlarının bundan sonrasını sağlıklı ve mutlu geçirmesi dileklerimle beraber minnet ve hürmetlerimi sunuyorum.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500