Reklamı Geç
Advert

“Teknoloji DEVLERi de Gelirlermiş!”

İşte büyük bir Gururumuz daha ; İlter TÜTÜNCÜ

“Teknoloji DEVLERi de Gelirlermiş!”
“Teknoloji DEVLERi de Gelirlermiş!”

Yıllardır yabancıların Patentleriyle imalat yapan veya izinsiz kopyasını  merdiven altı denilen yerlerde üretmek zorunda  kalan sanayicimiz, şimdi kendi Patentini yurtdışına satıyor.Evet bizim icadımıza ve Patentimize uluslararası Patent antlaşması ile ortak üretim ve pazarlama teklifi yapıldı.Tekstil İplik Ring Makinelerinde % 30 verimliliği arttıran  buluşuyla büyük takdir toplayan hemşehrimize, sonsuz teşekkürler!..
ITM-2009 Uluslar arası Fuarında en ciddi teklifi Almanya’nın Oerlikon grubu Başkanı Herr C. Ruckstuhl,Başkan Yardımcıları Herr C.Yaltschen ve Frau I. Biermann birlikte TÜTÜNCÜLER Standına özel ziyaret düzenlediler.Yeni buluş hakkında bilgi aldıktan sonra %50 & 50 uluslararası Patent almayı,ortak üretim yapmayı ve de kendi Pazarlama Şirketi TeXparts kanalıyla Dünyanın diğer Ülkelerine’de satış yapmayı teklif ettiler.
Oerlikon Grubunun yıllık cirosu T.C. Bütçesine yakın büyüklükte ve geniş hacimli, Uluslararası bir Şirketler Topluluğudur.
İlter TÜTÜNCÜ;Bafra Lisesi  mezunudur. İ.T.Ü ve Berlin Teknik Üniversitelerinde Makine Mühendisliği tahsili yapmıştır.Türkiye’ye dönüşünde KOÇ Grubunda mühendislikle işe başlayıp,kısa sürede üst kademe Yöneticiliklerine yükselmiştir.Bu arada TÜTÜNCÜLER Mühendislik Şirketini kurmuş ve daha sonraları yönetimine geçmiştir.Ekibiyle birlikte azimli çalışmaları neticesinde Tekstil Makineleri dünyasında aranan, değerli bir Türk Markasını oluşturmuşlardır.
Gerek yenilikçi görüşleri ve gerekse kaliteli üretimiyle Almanya’dan-Çine kadar kendisini kabul ettirmiş bir BAFRALI’dır.Diğer adıyla HISIM, Bedeşli,Çerkez Şahin Ağanın oğlu, İlter TÜTÜNCÜ’dür.
Ayrıca bu değerli Arkadaşımız ITM-2009  26.İstanbul Uluslar arası Fuarında icadı nedeniyle, yerli / yabancı katılımcılarının , ziyaretçilerinin ve medyanın ilgi odağı olmuştur. Böyle bir ortamın oluşması ,Ülkemiz adına hasretle beklediğimiz büyük bir olaydır. Türkiye’mizde; Yabancıların mallarını halkımıza satmak  ve ekonomiyi dışa bağımlı kılmak için bir birleriyle kıyasıya yarışan ve de dış ülkelere büyük tavizler veren o kişilerin yanında ,enderde olsa İlter TÜTÜNCÜ gibi evlatlarımızın yetişmesi, gerçekten , Ülkemiz adına çok büyük onur duyduğumuz bir başarıdır. Biz de bu saygıdeğer Bafralı hemşehrimizi candan kutlar, kendisine ve ekibine sağlıklı nice başarılı yıllar dileriz.
(Ulaşım:Web: www.tutunculer.com.tr / e-mail: info@tutunculer.com.tr )

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500