Reklamı Geç
Advert

TEKNOLOJİ DÜNYAYA , BAFRA KABAĞINDAN ÇIKTI !

ITM-2009 Uluslararası Fuarında büyük başarı sağlayan TÜTÜNCÜLER Mühendislik Şirketinin buluşu, nihayet 2010 yılı Ocak ayından itibaren dünyaya tanıtıma çıkıyor.

TEKNOLOJİ DÜNYAYA , BAFRA KABAĞINDAN ÇIKTI !
TEKNOLOJİ DÜNYAYA , BAFRA KABAĞINDAN ÇIKTI !

Dünya Teknoloji Devlerinden İsviçre Merkezli Oerlikon Uluslararası Şirketler topluluğu ilk defa bir Türk ürününü, kendi Texparts pazarlama şirketi standlarında tanıtıma alıyor.

2010 Barcelona Fuarında (Ekim 2010) Dünya pazarına sunulacak Türk ürünlerine taleplerin fazla olması halinde  ülkemizde ortak yatırıma gidilecektir.

 Pazarlama stratejisi olarak reklam tasarım çalışmaları başlatılmıştır. Tanıtım ön çalışmaları esnasında, kendilerinin de, bir reklamın şeklini önerdiklerini açıklayan, TÜTÜNCÜLER Mühendislik Şirketinin Gn.Md. Y.Müh. İlter TÜTÜNCÜ ,tekliflerinin kabul görmesinin anısını şöyle anlatmıştır.

Almanya’dan bir reklam örneği verdim.

Yeni bir model Mercedes otomobili reklamında ,midye kabukları arasından önce inci çıkıyor,sonra yeni seri oto geliyor ve Autobahn’a giriyor. Devamında dünyanın incisi sizin olabilir diye tanıtılıyor.

Bizim önerimizde de Mardar kabağından çocukları çıkartıyoruz,sonra bizim ürünler geliyor ve Ring Makinelerine takılıyor. Çalışırken, işte yeni  teknolojik ürünlerimiz (grippers) diyerek, tanıtımının yapılması kabul ediliyor.

Pazarlama ve yeni ürünler geliştirme grubu başkanı, neden balkabağı diye soruyor !

Balkabağının, bende kıymetli anıları vardır dedim.Önce balkabağını çok severim.Ayrıca sevgili annem bu kabağın en tatlı mahsulünün çıktığı Mardarlı.Babam ise mutlu anlarında anneme Mardar kabağım der,annem de babama Şeyh Şahmilim (Şahinim) yine mi balkabağı? “O Mardar’da, Mardar’da. “derdi  ve  birlikte gülüşürdük.

İşte onların anılarına saygıdan dolayı , böyle bir proje aklıma geldi şeklinde, açıklama yaptım.

Başkan gözlerimin içine dikkatli ve dostça bakarak gülümsedi. Tebrikler,Okay, onaylıyoruz dedi ve ekledi; Bende Almanya’da küçük bir kasabada doğdum.Bizde de kocaman kocaman balkabağı yetiştirirdik. Evet, babamda anneme balkabağım diye hitap ederdi, ve de onunla da  karşılıklı gülüştük.

 

Yeni yıl ile başlayacak olan,Türkiye’deki tanıtımların ilkini, değerli Bafra Belediyesi Başkanımız

Zihni ŞAHİN Bey ile açılışı yapıldı.19 Aralık 2009 akşamı, dünyaca ünlü bilişim uzmanımız Bülent Arslan Bey’in organizatörlüğünde verilen davette, Bafralılar Kadıköy Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı, sevilen iş adamımız Hasan İçten Bey ile Yönetim kurulu kıymetli  üyeleri eşliğinde, seçkin Bafralı hemşehrilerimizin katıldığı yemekte, start verildi.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Kandilli Tesislerinde Bafralılara ve İTO değerli üyelerine bir konuşma yapan Sn. Zihni Başkanımız ,Bafra’yı unutmayan ve her vesilede anılarında yaşatan bizlere teşekkür etti.Ayrıca bir Bafralı’nın dünya çapında  iş adamı olabileceğini ve bununla büyük gurur ve onur duyduklarını ,başarılarımızın devamını arzuladıklarını ve hayırlısı olması dileklerini  sözlerine ekledi.

Biz de sevgili Başkanımız Zihni Şahin Bey’in güzel dileklerine teşekkür eder, ve de çok değerli katılımcıların her bireyine de ayrı ayrı şükranlarımızı sunarız.

 2010 yılının ülkemize,huzur,sağlık,mutluluk,birlik ve beraberlik getirmesini dileyen kardeşimiz ,İlter Bey’in ve TÜTÜNCÜ  ailesinin ,biz de BAFRA HABER Gazetesi olarak , yeni yıllarını  kutlar, her istediklerini  gönüllerince yaşamalarını  temenni eder,tüm Bafralı hemşehrilerimizin başarılarının, her daim  sürekli  olmasını dileriz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500