Reklamı Geç
Advert

CHP’li Güler, “AKP’yi sandığa kadınlar gömecek”

Güler: “Eğer AKP bu Anayasayı ortadan kaldırırsa 75 Milyonun bir arada yaşama imkanı ortadan kalkar!”

CHP’li Güler, “AKP’yi sandığa kadınlar gömecek”
CHP’li Güler, “AKP’yi sandığa kadınlar gömecek”

Seçim bölgesi İzmir’de çalışmalarını sürdüren İzmir Milletvekili Birgül Ayman  Güler, baba ocağı Bergama’da hemşerileriyle buluştu. CHP Bergama İlçe Başkanlığında partililerle bir araya gelen Güler, partilileri görüş ve önerilerini aldı, gündemdeki konuları değerlendirdi.

Çalışmaları sırasında Bergama Ziraat Odasını ziyaret eden Güler oda yöneticileri ve çiftçilerle bir araya geldi. Çiftçilerin içinde bulundukları sorunları hakkında bilgi alan Güler sorunlarını Ankara’da gündeme getireceğini ve takipçisi olacağını söyledi.  Gün içinde partililerle birlikte tarihi Bergama çarşısı Arasta’da esnafını ziyaret eden Güler hemşerileriyle sohbet etti. Yoğun bir program sonunda Bergamalı ev hanımlarıyla bir araya gelen Güler, “2015 seçimlerinde, ‘Kadınla erkeği eşit bir konuma getiremezsiniz’ diyen zihniyeti sandığa kadınlar gömecek ve 2015 seçimlerinde sonra yapılmak istenen yeni Anayasa’ya da kadınlarımız dur diyecektir” dedi.

“AKP, ulusal ve laik yapıyı bozmak istiyor”

AKP’nin uyguladığı politikalara karşı ciddi bir şekilde mücadele edilmesi gerektiğinin altını çizen Güler, “2015 seçimlerinde AKP’nin bütün derdi yeni Anayasa. Yeni Anayasa ile de ne yapmak istedikleri açığa çıktı. Yeni Anayasa gelecek ve Türk vatandaşlığı Anayasa’dan silinecek. Laiklik kavramı çıkarılacak. Yapabilirse başkanlık sistemini getirecekler. Bizim en çok endişe ettiğimiz şey AKP’nin ulusal yapıyı bozmak istemesi. Bu bakımdan AKP’nin dört koldan çalışıldığını görüyoruz. Hedef etnik topluluklara bölünmüş bir Türkiye yaratmak. Anayasa’dan Türk vatandaşlığını silmek de buna hizmet edecek” dedi.

“AKP ulus yapısını, millet yapısını çözmeye çalışıyor”

 

AKP’nin 2015 seçimlerindeki asıl amacının Anayasayı değiştirecek çoğunluğa erişmek olduğunu söyleyen Güler, “AKP nerden ulus yapısını, millet yapısını çözeriz diye bir çalışma içerisinde. Türkiye’de çeşitli etnik grupların farklı farklı anadilleri var. Yeni Anayasa çalışmalarıyla birlikte İş ‘anadilleri tanıyından çıktı, ana diller resmi dil olsuna’ vardı. Yeni Anayasa’yı isteyenler ‘Türkiye’de resmi dil Türkçe, Türk bir etnik grup onun anadili resmi dil olmuş, neden Boşnak’ın, Kürt’ün, Çerkez’in anadili resmi dil olmasın’ diyor. Şimdi bu Anayasa’yı da çok resmi dilli bir toplum olmak için istiyorlar. Böyle bir Anayasa’nın arkasında bir millet bir ulus kalmaz. Herkes kendi dairesinde yaşamaya başlar. Eğer AKP bu Anayasayı ortadan kaldırırsa 75 Milyonun bir arada yaşama olanağı ortadan kalkar. Bu ne demek? Bu Suriye’deki, Irak’taki gibi mezhep kavgası demek. Etnik kavga demek. 2015 seçimleri AKP’nin Yeni Anayasa yapmak çalışmalarını önleme seçimi olacak. AKP 2015 seçimlerinde Anayasa’yı değiştirmeye yeterli sayı olan 367’ye ulaşmaya çalışıyor. AKP’nin 367’ye ulaşmasına sosyal yaşamda her geçen gün daha fazla güçsüzleştirilen, toplumdan soyutlanmak istenen, evlerine kapatılan kadınlarımız engel olacak ” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BASINDAN KAYMAKAM ERTÜRKMEN'E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
BASINDAN KAYMAKAM ERTÜRKMEN'E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
Gül-Nusret KURAL Ortaokulunun Resmi Açılışı Gerçekleştirildi
Gül-Nusret KURAL Ortaokulunun Resmi Açılışı Gerçekleştirildi