Reklamı Geç
Advert

Halk TV Genel Müdürü Şaban Sevinç aday mı?

Halk TV Genel Müdürü Şaban Sevinç, CHP Bafra İlçe Başkanlığında parti üyeleriyle bir araya gelerek, CHP aday adaylığı süreci hakkında değerlendirmelerde bulundu. Toplantıda konuşan Sevinç, AKP’nin Türk halkını kutuplaştırarak ülkeyi yaşanmaz hale getirdiğine dikkat çekti.

Halk TV Genel Müdürü Şaban Sevinç aday mı?
Halk TV Genel Müdürü Şaban Sevinç aday mı?

CHP Bafra ilçe Başkanı Nihat Oktay ve yönetimi tarafından karşılanan Sevinç, parti binasında partililerle sohbet toplantısı gerçekleştirdi. 

     Teşkilatlar ile Genel Merkez arasında ortak bir kararın alınması gerektiğini belirten Şaban Sevinç, “Nihat Bey, aday adayı dedi ama daha öyle bir şey yok hakikaten daha Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) genel merkezi usulleri belirlemedi, konuşuluyor henüz. Ön seçim deniliyor, merkez yoklaması deniliyor. Usullerin Ocak ayında belirlenmesi bekleniyor. Bu seçim sürecinde açıklanmış tek kişi var şu an, 25 Aralık`ta aday olmak isteyen örgüt yöneticilerinin istifa etmeleri gerekiyor. Bu çerçevede de CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Bey o kararı aldı ve önümüzdeki hafta istifasını verip sanırım aday adaylığını açıklayacak. Ben de değerlendiriyorum ölçüp biçiyorum. Sizlerle görüşüyorum, ilçe başkanlarıyla görüşüyorum. Ankara’daki diğer parti büyükleri ile önde gelenleri ile görüşüyorum. Ben adayım diye çıkmanın pek bir pratiği yok açıkçası. Bir yola çıkılacaksa iyice düşünülüp doğru karar verilmesi lazım. Bir sonuç verilecekse bir yararı olacaksa yola çıkılması partiye yararı olmayacaksa Türkiye`deki bu yaşanan iç kavgaya, maalesef AKP’nin yarattığı bu kamplaşma ve iç kavgaya bir katkı olamayacaksa yola çıkmanın pekte bir anlamı yok” dedi.

                                  “AKP, TÜRKİYE’Yİ KAMPLARA BÖLDÜ”

       Halk TV Genel Müdürü Şaban Sevinç,”Ben adayım diye dolanmanın bir anlamı olmadığını düşünüyorum. Önemli olan CHP olarak AKP’nin yarattığı bu faşizmi yıkmak için bir etkileşim yapabilmek. O yolda bir sonuç almak için, vatandaşın daha huzurlu, daha rahat, daha nefes alabileceği bir sürece geçmesi için bir katkı olacaksa olması. Yoksa ortada ben adayım diye dolanmanın bir anlamı olmadığını düşünüyorum. Siyaset hakikaten ciddi bir iştir. Siyaset örgütlerle, kadrolarla, ekiplerle yapılan bir iş tek başına yapılan bir şey değildir. Dolayısıyla bir güç birliği içinde etkili bir şekilde adaylık yolunda bir sonuç alınabilecekse, Ankara’ya etkili bir şekilde gidile bilecekse olunmalı. Aday adayı, rastgele gidilmeyle olmaz. Genel Merkez seni listeye koyar ya da ön seçim olur listede bire ikiye ya da üçe oturursun millet 7 Haziran`da sandığa gider oy verir millet vekili seçilir Ankara`ya gidersin. Ama mesele o değil. Mesele doğru ve doğru kişiyle gitmek.  Doğru politikalarla doğru anlayışlarla gitmek ve gittiğin zamanda orada gereğini yapabilmektir” diye konuştu.

 

                   “HÜKÜMET ABDULLAH ÖCALAN’DAN YARDIM İSTİYOR”
      Halk TV Genel Müdürü Şaban Sevinç, “Türkiye’de AKP faşizmi var. Bafra’da bu AKP faşizmi hangi oranla gerilim yaratıyor, gerginlik yaratıyor, huzursuzluk yaratıyor bilemiyorum. Buraya yılda 2 defa 3 defa anca gelebiliyorum ama Türkiye`nin büyük şehirlerinde, Ankara, İstanbul, İzmir ve Samsun’da dahil olmak üzere toplum ortadan ikiye bölünmüş durumda. Güney doğuda ayrı bir yapılanma var, Güney doğu Kürdistan diye bir bölünmeye doğru gidiyor AKP’nin eliyle. Bu gün baktığımda Türkiye’nin şehirlerinde bir karışıklık olduğu zaman Abdullah Öcalan’dan yardım istiyor. Ankara’da, İzmir’de, İstanbul’da asayiş bozulduğu zaman hükümet hemen HDP’lileri çağırıyor. Polara diyor ki,  “Gidin Abdullah Öcalan’a söyleyin, olayları durdursun.” ya da Mit müsteşarına söylüyor, “Gidin Abdullah Öcalan’ın yanına bir açıklama yapsın da olayları durdursun.” Türkiye’nin bugün güvendiği jandarması, silahlı kuvvetleri maalesef Türkiye’yi korumaktan aciz duruma geldi. Bir taraftan bakıyorsun insanlar mahkemeye düştüğü zaman adliyeye düştüğü zaman, “Fethullah Gülen’in savcısına mı düşeceğim acaba Tayyip Erdoğan’ın savcısına mı düşeceğim?”diye bir kaygı içerisinde. Türkiye’de adalet kalmadı. Mahkemeler cemaat ile AKP arasında paylaşılmış. Tayyip’in savcısının verdiği kararı cemaat savcısı bozuyor. Cemaatin savcısının verdiği kararı Tayyip’in savcısı bozuyor” şeklinde konuştu.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BASINDAN KAYMAKAM ERTÜRKMEN'E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
BASINDAN KAYMAKAM ERTÜRKMEN'E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
Gül-Nusret KURAL Ortaokulunun Resmi Açılışı Gerçekleştirildi
Gül-Nusret KURAL Ortaokulunun Resmi Açılışı Gerçekleştirildi