Reklamı Geç
Advert

20 YIL SONRA GELEN BÖBREK İLE HAYATA DÖNDÜ

Böbrek hastası Cevahir Babayiğit, 20 yıldır gün aşırı gördüğü diyaliz tedavisinin ardından gelen sürpriz haberle Medicana International Ankara Hastanesi'nde organ nakli olarak sağlığına kavuştu.

20 YIL SONRA GELEN BÖBREK İLE HAYATA DÖNDÜ
20 YIL SONRA GELEN BÖBREK İLE HAYATA DÖNDÜ

Böbrek rahatsızlığı nedeniyle 20 yıldır diyalize giren Cevahir Babayiğit, Medicana International Ankara Hastanesi Organ Nakli Merkezi Başkanı Prof. Dr. Sadık Ersöz'ün gerçekleştirdiği böbrek nakliyle hayata döndü.

20 yıl önce evde düşüp bayıldıktan sonra böbrek hastası olduğunu öğrenen ve o günden bu yana gün aşırı diyaliz tedavisi gören 50 yaşındaki Babayiğit, sevinçli haberi yine diyaliz cihazına bağlı olduğu sırada aldı. Babayiğit, 15 Mayıs 2014 tarihinde Medicana International Ankara Hastanesi’nde gerçekleştirilen başarılı bir operasyonun ardından sağlığına kavuştu.

“En çok kana kana su içmeyi özledim”

Yıllardır yaşamak için büyük mücadele verdiğini belirten Cevahir Babayiğit, şöyle konuştu:

“Geçen yıl nakil için çağırdılar ancak böbreğin bana uygun olmadığı anlaşıldı. 20 yıl boyunca gelecek haberin özlemi ile yaşadım. Her şeye rağmen hayatım boyunca hiç yılmadım ve yaşamak için mücadele ettim.  Hatta memleketim olan Balıkesir’in Ayvalık İlçesi’nde diyaliz merkezi olmadığı için ilk 5 yıl memleketime gidemedim.  En çok kana kana su içmeyi özledim. Şimdi su şişeleriyle dolaşıyorum. Başta hasta yakınları olmak üzere herkesi organ bağışlamaya çağırıyorum.  Ben de sağlıklı organlarımı bağışlayacağım.”

Profesör Ersöz: “Tam bir survivor”

Ameliyatı gerçekleştiren Medicana International Ankara Hastanesi Organ Nakli Merkezi Başkanı Prof. Dr. Sadık Ersöz ise “20 sene boyunca diyalize giren hasta sayısı azdır. Onca yıllık diyalizin ardından bir de böyle başarılı bir nakil ile sağlığına kavuşan kişi sayısı iyice azdır. Cevahir Hanım, tam bir survivor. Nakilden birkaç gün sonra hastamız organa uyum sağladı ve kritik süreci atlatarak taburcu edildi” dedi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
74 GÜN SONRA İLK CUMA NAMAZI
74 GÜN SONRA İLK CUMA NAMAZI
BAFRA BELEDİYESİ İBADETE AÇILACAK CAMİLERİ DEZENFEKTE EDİYOR.
BAFRA BELEDİYESİ İBADETE AÇILACAK CAMİLERİ DEZENFEKTE EDİYOR.