Reklamı Geç
Advert

ÖNCE BAFRALI İSTEYECEK, SONRA BİZ YAPACAĞIZ

MHP Samsun Milletvekili Hüseyin Edis, Bafra’nın proje yoksulu olduğunu söyledi

ÖNCE BAFRALI İSTEYECEK, SONRA BİZ YAPACAĞIZ
ÖNCE BAFRALI İSTEYECEK, SONRA BİZ YAPACAĞIZ

    Bafra Öğretmenevinde;Bafra Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni DHA Bafra Temsilcisi Hasan Davran, Altınova Gazeyesi Yazı İşleri ve Sorumlu Müdürü Namık Azgın, Kızılırmak Gazetesi Yazı İşleri Mesül Müdürü Cihan Haber Ajansı Bafra Temsilcisi Abdullah Özdemir, Bafra Süper Kanal 2000 radyo televizyon yayıncılık anonim şirketi Genel Yayın yönetmeni  İbrahim Ünlü,Bafra Ajansın sahibi Hasan Eren'in katıldığı  çay sohbetinde,Bafra ilgili konular karşılıklı fikir alışverişi şeklinde görüşüldü.

    Samsun MHP Milletvekili Hüseyin Edis, Bafra’da öncelikli yapılması gereken hizmetlerin Bafra Kaymakamlığı, Bafra Belediyesi, Mesleki Oda Temsilcileri başkanlarıyla bir araya gelerek, öncelikli sorunların tespit edilip, projelendirip, ilgili bakanların desteğini alarak, hizmetlerin hayata geçirilmesi için Samsun Milletvekillerinin  parti ayrımı gözetmeksizin projelerle ilgili bakanlıklar da takipçisi olabileceklerini belirtti.

         Edis, bunun için kendisinin 25 yılı aşkın süre içerisinde, devletin en üst kademelerinde görevlerde bulunduğunu, bakanlıklarda hangi projelerin nasıl takip edileceğinin bilinci içerisinde olduğunu, bu birikimlerini Samsun'un kalkınması için bu birikimlerini hayata geçirmek için milletvekilliğine aday olduğunu,Samsun halkının teveccühü ile Milletvekili seçildiğini ifade ederek,

 ”Şimdi bana düşen görev milletvekilliği makamını,etiket olarak kullanmak değil,   birikimlerimi Samsun'un gelişmesi için kullanıp çalışmaktır.Ben Türkiye Milletvekilliğim yanında, Samsun Milletvekiliyim.Bu akşam Bafra'da bulunduğum için konumuz Bafra olacak.Bunun için Bafra sorunlarını konuşacağız.Her zaman diyoruz,Bafra 30 ilden büyük, Bafra ovası Karadeniz'in Gab'ı fakat Türkiye ekonomisine ve Samsun yöresine ürettiği ürünlerle katma değer ve işgücü bugüne kadar yaratmamıştır. Bunun için 

 Bafra’nın öncelikli problemlerinden bir tanesi, ürettiğini satamama problemi var. Bırakınız, ürünün daha fazla üretmesi çalışmasını, Bafra’da üretilen mevcut ürünü satamıyor. Önce ürünün satılabilir hale getirilmesi için belirli koşulların olması lazım. Bafra’da en büyük sıkıntı soğuk hava deposuydu. Bafra’da bir tane yapıldı.Bu yeterli değildir, daha fazla olması gerekir. Asıl sorun şimdi, demiryolu taşımacılığı ile bu ürünün limana, hava alanı meydanına, oradan da İç Anadolu’ya,250 milyon nüfusu bulunan Türk Cumhuriyetlerine  ihraç etmemiz gerekiyor.Ulaşım girdilerini azaltmak için  Şimdi bizim olmazsa olmazlarımızdan birisi de, demiryolu projesinin Bafra’da, hayata geçirilmesi için çaba sarf edeceğiz” dedi.

                        "BAFRA PROJE YOKSULUDUR"

     Samsun'un hızlı tren önceliği ne kadar  önemli ise, demiryolu yük taşımacılığının önceliğinin olduğunu kaydeden  Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Samsun Milletvekili Hüseyin Edis, “Nakliye taşımacılığı yani ürününü taşımacılığı Bafra için çok önemlidir. Bafra'mızda kışlık sebze olarak yetişen,dünya pazarlarında aranılan brokoli, karna bahar, kırmızı ve beyaz lahana, pırasa bunun yanında yazlık ürün olarak kırmızıbiber, karpuz, kavun,pirinçlerin paketlenerek marka değerlerini kazandırılıp, bu pazarlarda satışlarının yapılması gerekir” diye konuştu.

          “ÖNCE BAFRALI İSTEYECEK, SONRA BİZ YAPACAĞIZ”

         Ekonomide tarım üretimiyle ilgili temel bir kuralın olduğunu belirten MHP Samsun Milletvekili Hüseyin Edis, “Genelde üretirsin, bu sene az ürün olduğu zaman çok para eder. Bir sene sonra herkes onu yapar, ürünler çok olunca fiyatlar düşük olur. Bu politikayı devlet planlaması ile ancak düzenleyebilirsiniz. Bu konuda tüm Bafra’da, tarım ürünü planlaması yapılmalı,bu iş arz talep işidir.Planlamalı tarım yapılır ise, Bafra'da bu sene ne kadar karpuz, kavun,domates, kırmızıbiber,kırmızı ve beyaz lahana, pırasa,brokoli,karna bahar'ın kaç ton yetiştiği dünya ve iç pazar alıcılar tarafından bilinir.Ona göre, alıcılar siparişlerini Bafra'dan yaparlar” şeklinde konuştu.

      "Bafralılar,bu istek ve sorunlarını Seçim öncesinde dile getirirler.Seçimler yapılır,bu istekler laf olarak kalır,fakat seçtikleri milletvekillerine bu istek ve sorunlarını projelendirip, ilgili bakanlıklarda takibi yapılması gerekir" diyen MHP Samsun Milletvekili Hüseyin Edis, Bafralıların Milletvekillerinin  bu konulara duyarlı olması için her zaman rahatsız etmesi gerektiğini belirtti.

    Fındık Bölgelerini gezdiğini belirten milletvekili Edis, Fiskobirliğin ortadan kaldırılmasıyla, fındığın tüccarın iç hesabına kaldığını ifade etti.Fındık üreticisi biraz sabırlı olursa, fındığı çok daha iyi fiyatlara satacağını belirten Edis, fındık borsasının Türkiye’de olması gerektiğini ve fındığa devletin sahip çıkması gerektiğini kaydetti.

                              “TÜTÜNCÜ'NÜN SAHİBİ YOK”

    Bu sene tütüncünün ciddi sıkıntısının var olduğunu belirten milletvekili Edis,“ "Bafra'nın eskiden en önemli geçim kaynağı tütündü. Tütünün taban arazilerde ekimi yapılarak,kalitesinin düşürülmesi ile fiyatlarında düşük olmasından dolayı Bafra çiftçisi tütün ekiminden vazgeçmişti. Halbukiyse, Bafra tütünü kaliteli ekimi yapılınca, dünya literatürlerine kalitesi ile geçmiştir. Biz, kendi elimizle marka olan tütünü taban arazilerde ekerek, kalitesini düşürdük. Alıcı bulamadığımızdan tütün ekiminden vazgeçtik.Bugün dünyada, aranılan Bafra tütünü tekrar alıcı buldu. Bunu iyi değerlendirip, kaliteli Bafra tütününü marka yapıp, değerinden satma fırsatı doğdu.Birlikler kurarak,tütün borsasını Bafra'da, oluşturabiliriz” dedi.

                         “BAFRA PİRİNCİNE BİLE SAHİP ÇIKAMIYOR”

 

     Bafra pirincinin kalitesinin belli olduğunu belirten MHP Samsun Milletvekili Hüseyin Edis, “Bafra pirincine bile sahip çıkamıyor. Geçmiş dönemlerde çeltik üreticileri Bafra’da dolandırıldı. Tarımın bu konuda planlaması gerekiyor. Bafralı konuların çözümünde el ele vermek zorunda, konuların çözülmesi için Bafralı el ele verirse, bizde bu ellerden tutarız. Bafra’mızın hakkını da kimseye o zaman yedirmeyiz” diye konuştu.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompası penis pompası gaziantep sex shop sex shop gaiantep gaziantep sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN KILIÇ: “19 MAYIS,TARİHİMİZİN DÖNÜM NOKTALARINDAN BİRİDİR”
BAŞKAN KILIÇ: “19 MAYIS,TARİHİMİZİN DÖNÜM NOKTALARINDAN BİRİDİR”
ADANUR’UN  19 Mayıs Atatürk’ü Anma,  Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı
ADANUR’UN 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompası penis pompası gaziantep sex shop sex shop gaiantep gaziantep sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri