Reklamı Geç
Advert

ASKER ARKADAŞLARI 45 YIL SONRA BİR ARAYA GELDİLER

1968-1970 yıllarında Tatvan 10.Tümen Topçu Alayı 60.Roket Obüs Taburunda askerlik yapan asker arkadaşları 45 yıl sonra Ankara'da bir araya geldiler.

ASKER ARKADAŞLARI 45 YIL SONRA BİR ARAYA GELDİLER
ASKER ARKADAŞLARI 45 YIL SONRA BİR ARAYA GELDİLER

Ankara Türkiye Emekli Subaylar  Derneği Başkanlığında Bafralı Kuyumcu Turgut Şahinol , Erbaalı Mustafa Çengel'in  organizasyonu ile bir araya gelen devre arkadaşları Ahmet Başkaya Onbaşı Antalya/Elmalı, Mehmet Bahçeli Nişancı Manisa/Alaşehir, Hamdi Akın Er Bursa/Yenişehir, Mustafa Dağsan Er Kütayha, Erdoğan Çimenay Onbaşı Bursa komutanları Emekli Albay Nazım Er Tokat, Topçu Astsubay Osman Deniz Konya/Seydişehir 45 yıl aradan sonra bir araya gelerek hasret giderip anılarını paylaştılar.

 

Buluşma hakkında bir açıklama yapan Bafralı İşadamı Kuyumcu Turgut Şahinol,''Türk Milletinin hayatında en unutulmaz anıları arasında askerlik hatıraları olur. Bende devre arkadaşlarımla bu bağımı hiç koparmadım. Telefonla görüşmelerimiz oluyordu. Zaman zaman seyahatlerimde yolum düşen arkadaşlarımı ziyaret ediyor anılarımızı paylaşıyorduk. Bu sene yaptığımız organizasyon ile Ankara'da Türkiye Emekli Subaylar  Derneği Başkanlığında komutanımız emekli Albay Nazım Er ile bir araya gelerek askerlik anılarımızı ve askerlikten sonraki yaşantımızı paylaştık. Bu buluşmayı  geleneksel hale getirip gelecek yıl ailelerimiz  ile beraber yapmayı kararlaştırdık. ''dedi.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500