Reklamı Geç
Advert

BAFRA’DA YAŞLI YAŞAM EVLERİ AÇILDI

BAFRA’DA YAŞLI YAŞAM EVLERİ AÇILDI

BAFRA’DA YAŞLI YAŞAM EVLERİ AÇILDI
BAFRA’DA YAŞLI YAŞAM EVLERİ AÇILDI

Bafra 75. Yıl Huzurevinde kalan yaşlılar için “Yaşlı Yaşam Evleri”  kapsamında Mevlana Mahallesinde tutulan 2 ayrı dairede kiralama usulüyle yaşlılara ev ortamında hizmet verilmeye başlandı. 1Eylül’de faaliyete geçen yaşlı yaşam evlerinde bir dairesinde 4 yaşlı kadın, diğer dairede ise 4 yaşlı erkek kalmaktadır. Her iki dairede de nöbet usulü ile yaşam evlerinde 6 personel hizmet vermektedir.

 Bafra Kaymakamı Halis Arslan ve daire müdürleri Yaşlı Yaşam Evi’nde kalmaya başlayan yaşlıların ilk misafirleri oldular.

Yaşlılarla sohbet eden Kaymakam Halis Arslan yapmış olduğu açıklamasında; toplamda 8 yaşlımızı kiralama usulü ile ayrı ayrı 2 dairede bir arada yaşamaları için yaşlı yaşam evlerini uygulamaya geçtik. Uygulamadan oldukça çok memnunuz. Gayet iyi gidiyor. Yaşlı Yaşam Evi modelinde bir dairede dört kişinin beraber yaşadığını, her birinin kendine ait odasının bulunduğunu, çocuklarının anne babalarını istedikleri zaman gelip görebileceklerdir. Yaşlılarımız, bizlerin ve toplumumuzun en önemli değerlerindendir. Yaşlılarına sahip çıkmak toplumsal bir görevdir ve bizler bu görevini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz.  Yaşlılar için amacımız onların yaşamlarına yıllar katmak değil, yaşlılık yıllarına yaşam edindirmek olmalıdır dedi.

 

Yaşlı Yaşam Evlerinde kalan yaşlılar Kaymakam Halis Arslan’a memnuniyetlerini dile getirdiler. Bizlerin yanında olup ilgilenmeniz bizleri oldukça sevindiriyor. Yalnız olmadığımızı hissediyoruz. Size çok teşekkür ediyoruz dediler.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500