Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

METİN GENÇÇAKIR’DAN BASIN AÇIKLAMASI

Samsun Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği Başkanı, Bafra Şoförler Odası Başkanı ve aynı zamanda Bafra Esnaf ve Sanatkârlar Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin GENÇÇAKIR Bafra Esnaf ve Sanatkârlar Kefalet Kooperatifi Odasında esnafların sorunları ve çözüm önerileri hakkında basın açıklaması yaptı.

METİN GENÇÇAKIR’DAN BASIN AÇIKLAMASI
METİN GENÇÇAKIR’DAN BASIN AÇIKLAMASI

Esnaf ve sanatkârımızın temsilcisi olarak oda seçimlerini Ocak-Şubat-Mart aylarında bitirdik. Metin GENÇÇAKIR olarak Şoförler Odası başkanlığına tekrar aday oldum ve arkadaşlarımın teveccühüyle seçilmiş oldum. Bundan sonra üst kuruluşumuz olan 72 meslek odası ve buna bağlı 90.000 üyesi olan Samsun Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği başkanlığına Mayıs ayında aday oldum ve çok şükür 452 delegenin 370’inin oyunu alarak Samsun Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği başkanlığına seçildim. Samsun Esnaf ve Sanatkârları Odaları mesuliyeti ve yükü ağır olan bir kuruluştur. Çünkü ilçelerdeki esnaflarımızla birlikte yenilikleri esnaflarımıza anlatmak gerekmektedir. İlk iş olarak bütün sorunlarımızı Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu(TESK)’na ilettik ve takipçisi olduk. Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu başkanı Sn. Bendevi PALANDÖKEN’de ilgili bakanlıkla temasa geçip mağdur olduğumuz durumları anlattı ve bu durumları iyileştirmek için var gücüyle çalışacağını bizlere ve esnaf kardeşlerimize iletti. Odalar Birliği olarak Avrupa birliği çerçevesinde projeler hazırladık. Bu projelerden “Kadınlar İçin Yeni Bir Fırsat,Yeni bir İş” projesi 190.000 EURO karşılığı kazanılmış olup 1 Eylül 2010 tarihi itibariyle 80 kadınımızı eğitip; nitelikli işgücü sağlamaya ve kurs sonunda işyeri açarak Samsunumuza ve ülkemize istihdam sağlamayı hedef edinmekteyiz. Proje esnasında 80 kadınımızın yol ve yemek masraflarını da karşılayacağız. Bu arada  Ankara’da tekrar açılan TESK Meslek Lisesi’ne esnafımızın lisede okuyan çocuklarının gönderilmesi konusunda yardımcı olmaktayız.

           

            Esnafımızın dertlerini Ankara’ya ilettik ve bu sorunları çözmeye çalışıyoruz. Esnafımıza en son Başbakanımızın verdiği iftar yemeğinde dile getirdiği kredi faizlerinin %5’e düştüğü, esnafımızın yatırımlarının artması için kredi üst limitinin 250.000 TL’ye çıktığını ve Halk Bankası tarafından bu sermayenin karşılanacağını bununda 1 Eylül 2010 itibariyle hayata geçirileceğini ilettik.

 

            Başbakan ve Sanayi Bakanımızdan sicil affı, sigorta prim affı ve vergi borcu affı konuları hakkında esnafımıza yardımcı olunması gerektiğini, bu afla birlikte esnafımızın çok rahatlayacağını, yeni istihdamlar yaratılacağını ilettik. En kısa zamanda Başbakan ve ilgili bakanlık konu üzerinde görüşüp kararlarını açıklayacaklardır.

 

            Seçilmek kolaydır ama seçildikten sonra esnaf ve sanatkâra hizmet etmek en büyük arzumuzdur. Dünya genelinde çıkan yeni teknolojiler hakkında esnafımızı bilgilendirmek, esnaf ve sanatkârımızın refah seviyesini üst seviyelere yükseltmek arzumuz ve görevimizdir. Esnaf ve Sanatkârı iyi olmayan toplumlarda sosyal barıştan bahsetmek abesle iştigaldir, milletimizin mozaiğidir esnafımız. Ümidimizin sonsuz olduğunu esnafımız ve sanatkârımız bilmelidir diyor ve bütün esnafımızın mübarek Ramazan bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

 

 

Metin GENÇÇAKIR

Samsun Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı       

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500