Reklamı Geç
Advert

BİR SANATÇI VE GERÇEK BİR DOST

BİR SANATÇI VE GERÇEK BİR DOST

BİR SANATÇI VE GERÇEK BİR DOST
BİR SANATÇI VE GERÇEK BİR DOST

Türk sinemasında şöhrete ulaşan her kesimden saygı ve sevgi ile birlikte haklı bir şöhrete sahip olan büyük üstat Ahmet Mekin Bey ile tesadüfen Erdek’te karşılaştım. Benim için güzel bir fırsattı. Hemen kendisine yaklaşıp kısa bir sohbet yaptık. Sohbet sırasında benim ne iş yaptığımı sorduğunda, gazeteci olduğumu ifade ettim. İlgisi biraz daha fazla oldu. Hangi gazete diye sorduğunda, çalıştığım gazeteleri çıkardım. Bafra Haber gazetesini görünce (Bu gazete bana yabancı değil) dedi. Ben de bu gazetenin sahibi Vural Dilmaç’tır dedim. Çok memnun oldu ve Vural Dilmaç benim Erzurum’dan 29. tümenden asker arkadaşımdır dedi. Türkiye’de böylesine Bafra Haber gazetesi gibi bir gazetenin bulunması büyük bir şanstır, gerek arkadaşım Vural Dilmaç’ı ve gerek gazetenin Genel Yayın Müdürü Hasan Davran’ı böylesine muhteşem bir gazete çıkararak örnek gazetecilik yaptıklarından dolayı canı gönülden kutluyorum dedi.

         Sayın Ahmet Mekin’in hafızalarından bir miktar silinmiş olabileceğini düşünerek rol aldığı filmleri hatırlatmak istiyorum. Al Yazmalım, Ezogelin, Mahşere Kadar, Kavanozdaki Adam, Bir Yudum Su, Bugünün Saraylısı, Çiçek Abbas, Vurun Kahpeye, Denizin Kanı, Bağrı Yanık Ömer, Güzel Zeynep, 72. Koğuş, Avare, Eski Zaman Elbiseleri vs. ve aldığı ödüllerden bazıları 1961 İzmir Fuarı Festivali’nde “En Başarılı Erkek Oyuncu” ödülünü, 2011’de ise “Görünmeyen” adlı filmle 30. İstanbul Film Festivali’nde “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü almış bulunmaktadır.

 

         Mütevazi yaşantısı ve çevreye olan düşkünlüğü ile yaşadığı Erdek Ocaklar beldesinde 7’den 70’e herkesin sevgilisi olan değerli sanatçımız Ahmet Mekin Bey’e sağlıklı günler dileyerek, daha nice filmler ve ödüller kazanmasını temenni ederek yanından ayrıldım.

 

 

Gazeteci Duygu Ladikli duayen sanatçı Ahmet Mekin ile sohbette görülüyor

Sanatçı Ahmet Mekin gazetemizi okurken

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500