Reklamı Geç
Advert

SAMSUN' UN EN GENÇ ŞAİRİ TSM SANATÇISI, TİYATROCU YUSUF DURSUN DURMUŞ

Aslen İstanbullu olup Samsun'da öğretimine devam eden Yusuf Durmuş Dursun genç yaşta TRT' ye sanat çalışmalarıyla konu olan nadir gençlerimizden birisi. işte sanatçımızı kendi ağzından dinleyelim:

SAMSUN' UN EN GENÇ ŞAİRİ TSM SANATÇISI, TİYATROCU YUSUF DURSUN DURMUŞ
SAMSUN' UN EN GENÇ ŞAİRİ TSM SANATÇISI, TİYATROCU YUSUF DURSUN DURMUŞ Admin

" Ben Yusuf Dursun Durmuş. 1998 yılında İstanbul Beyoğlunda doğdum. İlkokul ve Ortaokul öğretimimi İstanbul'da tamamladım.3 yıl önce İstanbul'dan Samsun’a geldim.

Samsun'da lise eğitimimi tamamladıktan sonra Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıbbi Görüntüleme Teknikleri bölümümde öğretimime devam ediyorum. 2015 yılında " Bir Nostalji Hikâyesi " isimli şiir kitabımla Samsun'un En Genç Şairi ünvanına sahip oldum.

Diğer taraftan, İlkadım Belediyesi Oda Tiyatrosu'nda 2 sene tiyatro oyunculuğu yaptım. Bunların yanında diğer sanatsal faaliyetlerime devam ettim.Okulumda birçok etkinlikte görev aldım. Birçok etkinliğe imza attım okulumla birlikte.

Ardından Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün düzenlediği projede görev aldım. Projede iki şarkı seslendirerek müzik hayatıma başlamış oldum. Diğer taraftan Samsunlu Sanatçılar Derneği Türk Sanat Müziği korosunda korist olarak görev almaya başladım.

Bunların yanı sıra öğrencilik yıllarımdan beri şiir, hikaye, tiyatro oyunu gibi birçok edebi türde metinler yazmaya devam ettim. Çok takipçi kazandım bu esnada.

Samsunda yerel basın olmak üzere TRT 'de bana ve kitabıma yer verdiler. "

 Samsunlu besteci ve SASAD TSM Koro Şefi Ömer Umutlu korosunda solist olan sanatçı Yusuf Dursun Durmuş’ u kutlarız.

Oktay ZERRİN- Özel Haber- Samsun

 

 

 

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİROL BİRCAN’IN KAYINPEDERİ MUSTAFA VURAL VEFAT ETTİ
BİROL BİRCAN’IN KAYINPEDERİ MUSTAFA VURAL VEFAT ETTİ
Göksel BAŞAR'IN  RAMAZAN BAYRAMI  KUTLAMASI
Göksel BAŞAR'IN RAMAZAN BAYRAMI KUTLAMASI