Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert

Diriliş için gün sayıyoruz

Referandum çalışmaları kapsamında Canikli girişimci kadınlar ve Samsun Şoförler Odası üyeleriyle buluşan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Demokrasi zaferi için, diriliş için gün sayıyoruz. Patronun millet olduğu sistem Türkiye'yi uçuracak" dedi.

Diriliş için gün sayıyoruz
Diriliş için gün sayıyoruz Admin

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, 16 Nisan'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi referandumu için vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. Başkan Osman Genç, referandum çalışmaları kapsamında Canik Kadın Girişimciler Derneği (CANKAGİD) yönetimi ve üyelerinin yanısıra Samsun Şoförler Odası üyesi şoförlerle biraraya geldi. Başkan Genç, 17 Nisan sabahının Türkiye'nin diriliş günü olacağını söyledi.

 

GİRİŞİMCİ KADINLARLA BULUŞTU

CANKAGİD'de, Dernek Başkanı Filiz Yavuz ve AK Parti Canik İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülay Korucu'nun da katıldığı toplantıda dernek üyesi kadınlarla sohbet eden Başkan Genç, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin Türkiye için gerekliliğini anlattı. Bir daha eski kötü günlere dönmemek için anayasa değişikliğinin şart olduğunu ifade eden Başkan Genç, "Anayasa değişikliği milletimizin arzusudur. Milletimiz darbe anayasasından kurtulmak istemektedir. İnşallah bu hayal 16 Nisan'da güçlü bir 'Evet'le gerçek olacak" dedi.

 

'94 YILDA 65 HÜKÜMET'

Türkiye'de 94 yıl içerisinde 65 hükümet kurulduğunu, bunun her hükümet için 17 ay gibi bir zamana tekabül ettiğini belirten Genç, "Amerika'da Başkan 5 yılda bir değişiyor ve istikrar var. Bizde ise 25 günlük hükümetler oldu, 9 aylık hükümetler oldu. 1970-1980 arasında tam 13 tane hükümet kuruldu. 17 ayda bir hükümet ne yapabilir? Ancak tebrikleri kabul eder, bürokratlardan, memurlardan brifing alır, ondan sonra bir de bakar ki zaman dolmuş, vedalaşmaya başlar, valizini toplar. Hizmet yapılamaz" diye konuştu.

 

'VESAYETLER SON BULACAK'

Milletin 16 Nisan'da 'Evet' diyerek FETÖ'nün, PKK'nın ve destekçilerinin seslerini keseceğini ifade eden Başkan Genç, "Maalesef zayıf hükümetler, koalisyonlar nedeniyle iktidarlar kısa süreli oldu, hizmet üretemedi ve darbelerin oluşması için bir altyapı teşkil oldu. Türkiye'miz bir daha darbelerle, bir daha vesayet heveslilerinin girişimleriyle muhatap olmayacak. Bu ülke 16 Temmuz sabahı nasıl karanlıktan aydınlığa uyandıysa, bundan böyle 16 Nisan'la birlikte artık bir daha vesayetlerin, demokrasi dışı güçlerin hayallerinin hayata geçmeyeceği günlere kavuşacağız" şeklinde konuştu.

 

'TÜRKİYE'NİN GELİŞİMİNE KATKI'

Kendilerine verdiği desteklerden dolayı Başkan Osman Genç'e teşekkür eden Canik Kadın Girişimciler Derneği Başkanı Filiz Yavuz da, Canik Kadın Girişimciler Derneği olarak kadınların sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda gelişimlerini sağlayacak projeler ürettiklerini ve faaliyetlerde bulunduklarını belirtti. Yavuz ayrıca, "Türkiye'miz önemli bir süreç yaşarken, CANKAGİD olarak Türkiye'nin gelişimine katkı vermeyi ve bu tür sohbet programlarıyla kadınların ülkemizdeki ve bölgemizdeki gelişmeleri doğru okumalarını amaçlıyoruz" ifadelerini kullandı.

 

ŞOFÖRLERLE BİRARAYA GELDİ

Başkan Osman Genç, referandum çalışmaları kapsamında bir başka durağı ise Samsun Şoförler Odası oldu. Türkiye Şoförler Federasyonu Başkanı Fevzi Apaydın'ın da katıldığı toplantıda şoför esnafıyla biraraya gelen Başkan Osman Genç, şunları söyledi: "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi için sandıkta vurulan her evet mührü, kalkınmaya, istikrara, gelişime, güçlü Türkiye'ye evet demektir. Gördüğümüz odur ki, halkımızın büyük çoğunluğu gibi şoför kardeşlerimiz de 16 Nisan'da 'evet' oylarıyla gerekeni yapacaktır."

 

APAYDIN’A YENİ TÜRKİYE KİTABI

Toplantının sonunda Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Türkiye Şoförler Odası Başkanı Fevzi Apaydın’a Canik Belediyesi tarafından Yeni Türkiye’nin inşasına katkı amacıyla düzenlenen Yeni Türkiye Yolunda konferanslarına katılan konuşmacıların konuşmalarının yer aldığı “Milli Mücadele Şehrinden Yeni Türkiye’ye Giden Yol” adlı kitabı hediye etti. Federasyon Başkanı Apaydın, her zaman yanlarında olan ve desteğini kendilerinden esirgemeyen Başkan Genç’e teşekkür etti. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500