Reklamı Geç
Advert

Girişimci Kadınlar Sertifikalarını Törenle Aldı

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Türkiye Ziraat Odaları Birliği ve Türkiye İŞ Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından imzalanan 'Aktif iş gücü piyasası programları iş birliği protokolü sertifika töreni Bafra Öğretmenevi toplantı salonunda gerçekleşti.

Girişimci Kadınlar Sertifikalarını Törenle Aldı
Girişimci Kadınlar Sertifikalarını Törenle Aldı Admin

Samsun Gıda Yarım ve Hayvancılık il Müdürlüğü, Samsun Çalışma ve İŞ Kurumu Müdürlüğü, Bafra Ziraat Odası Başkanlığı ve KOSGEB iş birliğinde yapılan KOSGEB sertifika töreni Samsun Valisi İbrahim Şahin ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın katılımı ile Bafra Öğretmenevi'nde yapıldı ve katılımcılara sertifikaları verildi. Öğretmenevi Toplantı salonunda düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra başladı.

 ''Tarımda kadın girişimciliğinin güçlendirilmesi programı' kapsamında 2017 yılında 'Tarım da genç girişimci kadınlar güçleniyor'  projesi ile 18-40 yaşları arası kadınlar için KOSGEB'in düzenlediği, 32 saat süreli uygulamalı girişimcilik eğitimleri verildi.Bu eğitime katılan 48 kadın girişimci; iş fikri geliştirme ve yaratıcılık, işletme kavramı, mali ve hukuki sorumlulukları, iş planı hazırlama, pazarlama ve satış yönetim ve organizasyon, ile finansal planlama konularında eğitim aldılar ve girişimciler hazırlayacakları projelerle dereceye girerek hayallerini hayata geçirmiş olacaklar.

Kadın girişimcilerin KOSGEB ve İşkur'un destekleriyle kendi işlerini kurarak Ticaret hayatına atılma imkanı sağlanmış olacak ve KOSGEB'den 50 bin TL hibe, 100 Bin TL geri ödemeli faizsiz kredi desteği verilerek projelerinin hayata geçirilmelerine destek verilecek.

Törende açılış konuşmasını Bafra Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner yaptı. Tosuner "Tarımda Kadın Girişimciliğinin güçlendirilmesi Programına katılımlarınızdan dolayı tüm misafirlerimize teşekkür ederim. kadının elinin değmedi hiç bir proje başarılı olamaz. Bu projenin kadınlarımıza sağladığı haklarla kuracakları işlerde kadınlarımızın çok başarılı olacaklarına inanıyorum. Onlar biz erkeklerden daha inatçı daha hırslılar. Sayın valim 48 kadın girişici ile başlatılan kursumuzun Bafra için yeterli olmadığını bu sayının yükseltilmesini başta sizden ve ilgili kurumlardan istiyoruz. Biz ziraat odası olarak çiftçilerimizin ürünlerinin artışını sağlamak için toprak tahlil laboratuarını Bafra'da kurduk. Tahlil laboratuarının kurulmasında bize katkı sağlayan büyük şehir belediye başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz'a huzurlarınızda teşekkür ediyorum." dedi.

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptığı konuşmada "Tarımda kadın girişimciliğinin güçlendirme projesinin hayata geçmesinde Bafralı kadınlarımızın iş hayatına katılarak üretim artışına katkı sağlayacaklarına inancım tamdır. Bu gibi projeler Türkiye'mize ve Bafra ekonomisinin gelişmesine olumlu katkı sağlayacak. Büyükşehir belediye başkanımızla öncelikli projelerden biri olan şehir içerisinde bulunan otogarın sebze ve meyve halinin yer tespitini yerinde inceledik. Bafra'mızla ilgili projelerin hayata geçirilmesinde Samsun valimizin büyük katkıları var. Kendisine teşekkür ederiz. "dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz toplantıda yaptığı konuşmada, “Bizim ülkemizde kadın girişimci oranı çok düşük. Biz serbest piyasa ekonomisine geçeli 1980’den bu güne 37 sene oldu ama hala kadın girişimci oranını yeteri kadar yükseltemedik. Japonya’da erkek girişimci oranı ile kadın girişimci oranı hemen hemen aynıdır. Serbest piyasa ekonomisi yani bir ülkenin kalkınmasında nüfusun yarısını oluşturan kadınlarımızın evde otursun ticarette ne işi var yani o otursun da çocukları büyütsün diyen zihniyet geride kaldı, geride kalması gerekiyor. Samsun’da bir büyük Tarımsal Organize Sanayi başladı. O tarımsal sanayi bölgesinin Bafra tarımına da çok büyük katkısı olacak. Bafra için her şeyi planladık. Bafra'nın otogarını sebze ve meyve halinden sedde projesine kadar her şeyi planladık. Bu projelerin hayata geçirilmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. ” diye konuştu.

Sertifika töreninde konuşan Samsun Valisi İbrahim Şahin, bu tarz faaliyetlerin hem Türkiye hem de Bafra için önemli olduğunu söyleyerek sözlerine şöyle devam etti, "Bafra denince aklımıza Kızılırmak Nehri geliyor, Bafra Ovası geliyor. Samsun çok şanslı bir merkeze yerleşmiş, bir tarafta Çarşamba Ovası, bir tarafta Bafra Kızılırmak Allah öyle bir yaratmış ki Anadolu'nun en verimli topraklarını buraya yerleştirmiş. biz Bafra'nın nüfusunu ortaya koyduğumuzda 50 vilayetten daha büyük nüfusumuz var. Bafra orta ölçekte il düzeyinde bir ilçemiz onun için Bafra'yı bu anlamda çok önemsiyoruz. Bafra'mızı tek ses halinde kalkındırırsak Bafra'mızı güzelleştiririz ."dedi.

Kadın girişimcilerin her zaman önde olması gerektiğini de vurgulayan Vali Şahin, "Bu anlamda kadın çiftçilerimize çok iş düşüyor, Bafra'mızı onlarla beraber genç girişimci kadınlarımızla beraber kalkındıracağız. Ziraat Odası Başkanımız Osman Tosuner'in isteklerini olumlu karşılıyorum. Buradan Samsun Valisi olarak isteklerinin hayata geçirmeleri için çalışmaları başlatmalarını istiyorum. " dedi.

Konuşmanın ardından 48 kadın girişimci sertifikalarını aldılar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompası penis pompası gaziantep sex shop sex shop gaiantep gaziantep sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN KILIÇ: “19 MAYIS,TARİHİMİZİN DÖNÜM NOKTALARINDAN BİRİDİR”
BAŞKAN KILIÇ: “19 MAYIS,TARİHİMİZİN DÖNÜM NOKTALARINDAN BİRİDİR”
ADANUR’UN  19 Mayıs Atatürk’ü Anma,  Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı
ADANUR’UN 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompası penis pompası gaziantep sex shop sex shop gaiantep gaziantep sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri