Reklamı Geç
Advert

SES SANATÇISININ TOPLUM GÖRÜŞÜ

SEVİLEN BİR AKTÖRÜN VE SES SANATÇISININ TOPLUM GÖRÜŞÜ

SES SANATÇISININ TOPLUM GÖRÜŞÜ
SES SANATÇISININ TOPLUM GÖRÜŞÜ Admin

Türkiye’nin yakından tanıdığı ve televizyonlarda izlediği sinema oyuncusu ve ses sanatkârı gazetemiz takipçisi Alişan ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.            

Ladikli: Sivil toplum örgütlerinin sorunlarıyla yakından ilgilenip onların sorunlarını farkındalık yaratarak ülke gündemine taşıyorsunuz. Engellilere tanınan haklar konusundaki fikirlerinizi öğrenmek istiyorum.

Alişan: Hepimiz engelli adayıyız. Kaldırımlarda yürürken başımıza neler geleceğini bilemeyiz. Engelliler ile ilgili kuruluşların daha hassas ve duyarlı olması gerektiğine inanıyorum. Vatandaş arabasını park ettiği yere daha dikkat etmeli. İnsanların özellikle engellilerin geçmelerini engelleyecek ve sorun yaratmayacak şekilde arabalarını münasip bir yere park etmeleri gerekir.

Engellilere verebileceğimiz en büyük desteğin onlara karşı, bir tebessüm, bir selam, bir kucaklaşma sana cevap vermese bile koluna girerek nasılsın? diye hatırını sorma olduğunu düşünüyorum. Bunun içinde, engellilere acıyarak değil onlara hak ettikleri ve gereken değeri vererek yardımcı olmak gerekir.

Ladikli: Ben size farklı sorular sormak isterim. Günümüzde sanatçılara özel hayatları ile ilgili sorular soruluyor ve sanatçılara artık gına geliyor. Bazı genç kesim sizin özel hayatınızı merak ediyor ve siz de zaten diğer basın mensuplarına gereken bilgiyi veriyorsunuz. Gençlerin sorularına bir nebze de olsa ışık tutuyorsunuz. Özellikle sizi televizyon dizilerinde Cennet Mahallesi, Aynalı Tahir ile gönüllerde oyunculuğunuz ile taht kurdunuz. İzleyenlerin sizden arzusu bu tür dizilere devam etmeniz ve onlara heyecanlı ve zevkli günler yaşatmanızdır.

Alişan: İlginize ve alakanıza çok teşekkür ederim Duygu Hanım, ben halkımızı ve siz değerli yazarlarımızı, basın mensuplarını çok seviyor ve saygı duyuyorum.

Ladikli: Ben de okuyucuların ve şahsım adına bizlere vakit ayırdığınız için size çok çok teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum.

Haber Röportaj: Duygu Ladikli

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500