Reklamı Geç
Advert

BAŞKAN ŞAHİN: ÖZGÜR BASIN ÖZGÜR İNSANDIR

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Başkan Şahin mesajında şu görüşlere yer verdi:

BAŞKAN ŞAHİN: ÖZGÜR BASIN ÖZGÜR İNSANDIR
BAŞKAN ŞAHİN: ÖZGÜR BASIN ÖZGÜR İNSANDIR Admin

“Birleşmiş Milletler, 1993 yılında özgür ve bağımsız bir basın için 3 Mayıs’ı Dünya Basın Özgürlüğü Günü olarak kabul etmiştir. Alınan bu karar doğrultusunda 3 Mayıs 1994 yılından bu yana tüm ülkelerde olduğu gibi, ülkemizde de “Dünya Basın Özgürlüğü Günü” olarak kutlanılmaktadır. Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi, yapılan hizmetlerin vatandaşlarımıza yansıtılması ve sorunların çözülmesinde çok önemli bir kamu hizmeti üstlenen basınımız, farklı görüşlerin seslendirilmesine imkân sağlayarak, toplumun ihtiyaç duyduğu her konuda, araştırma, bilgilendirme, aydınlatma, toplum ve ülkemiz yararına kamuoyu oluşturma gibi önemli bir kamu hizmetini yerine getirmektedir. Basının, bu görevini özgürce yapabilmesi ve yaptığı görevin amacına ulaşmasında, basın özgürlüğünün büyük önemi bulunmaktadır. Özgür basın özgür insan ve dünya demektir.”

 

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin açıklamalarını şöyle tamamladı: “Basının özgürlüğü yanında elbette sorumluluğu da önemlidir. Basınımız bunu kendi içerisinde muhakkak ki düzenleyecektir. Ama bugün geldiğimiz nokta da yaşadıklarımız basının çok önemli problemleri olduğunu da göstermektedir. Ne yazık ki basın mensuplarımız şiddete uğramaktadır, iş ve sosyal güvenceden yoksun bulunmakta ve örgütlü bir halde değildir. Basınımızın tüm bu problemlerinin çözülmesi dileklerimle ebediyete intikal etmiş basın mensuplarımızı rahmet ve şükranla anıyor, basın camiamızın 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü gününü kutluyor, saygılarımı sunuyorum.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500