Reklamı Geç
Advert

UYAP KATKILI BİLGİSAYAR LABARATUVARI

UYAP KATKILI BİLGİSAYAR LABARATUVARI

UYAP KATKILI BİLGİSAYAR LABARATUVARI
UYAP KATKILI BİLGİSAYAR LABARATUVARI

Samsun’un Bafra   Adliyesinden  Ulusal Yargı Ağı Projesi (UYAP) kapsamında İlçenin Kemalpaşa Mahallesinde bulunan, Kemalpaşa İlköğretim Okulunda Bilgisayar laboratuarı oluşturdu.

 

Kemalpaşa İlköğretim Okulu Bilgisayar laboratuarı Açılış töreninde konuşan Bafra Cumhuriyet Başsavcısı Şaban Yılmaz, UYAP’ın  e-Dönüşüm sürecinde e-Adalet ayağını oluşturan bir bilişim sistem olduğuna dikkat çeken Yılmaz, “Ulusal Yargı Ağı Projesi (UYAP) ın sağladığı imkânlar çerçevesinde oluşturulan bilişim sınıfının Günümüzün teknoloji çağı olması, çocuklarımızın da bu çağa en iyi şekilde uyum sağlayabilmesi amacıyla Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı ve Adliyemiz imkânları dâhilinde Adliyemizde bulunan 15 adet bilgisayar ve 2 adet yazıcının depolarımızda atıl vaziyette kalmaması yani, Devletin imkânlarının yine Devlet Kurumlarında hizmete sunulması düşüncesiyle geleceğin Hâkim-Savcılarına, Doktorlarına, Mühendislerine, Öğretmenlerine ve bunun gibi birçok güzide meslek sahibi olmaya aday, yarınlarımızın teminatı yavrularımıza bu sınıf hediye edilmiştir.

UYAP nedir sorusunu kısaca cevap vermek gerekirse, UYAP; günümüzün gerekli tüm teknolojik gelişmelerini kullanarak, Adalet Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatının kuruluşlarının, adli ve idari tüm yargı ve yargı destek birimlerinin donanım ve yazılım olarak iç otomasyonunu ve benzer şekilde bilgi otomasyonu sistemlerini kurmuş kamu kurum ve kuruluşları ile dış birim entegrasyonunu sağlayan ve e-Dönüşüm sürecinde e-Adalet ayağını oluşturan bir bilişim sistemidir. UYAP’ın yargı sistemine adalet, hız, doğruluk, tutarlılık, şeffaflık, etkinlik, verimlilik, tasarruf sağlayan, usulsüzlük ve yolsuzlukları önleyen katkıları azımsanmayacak kadar fazladır. Oluşturulan bu sınıfımızın okulumuza ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diler, katılımlarınız nedeniyle Teşekkür ederiz” diye konuştu.

   Kemalpaşa İlköğretim Okulu Bilgisayar laboratuarı Açılış kurdelesi Bafra Ağır ceza Mahkemesi Başkanı Hüseyin Öztürk tarafından kesildi. 

 Törene, Bafra Ağır ceza Mahkemesi Başkanı Hüseyin Öztürk, Bafra Cumhuriyet Başsavcısı Şaban Yılmaz’ın yanı sıra Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Yayla, Kemalpaşa İlköğretim Okulu Müdürü Ömer Güngör  çok sayıda eğitimciler ve Adliye çalışanları katılırken, Okul Müdürü Ömer Güngör,  tarafından günün anısına Bafra Cumhuriyet Başsavcısı Şaban Yılmaza birde plaket takdim etti.                                                                                                                                                       

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500