Reklamı Geç
Advert

Bafra Özel Ak Okulları 10 Kasım Atatürk' ü Anma Günü

Bafra Özel Ak Okulları Atatürk'ü anma günü düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Bafra Özel Ak Okulları 10 Kasım Atatürk' ü  Anma Günü
Bafra Özel Ak Okulları 10 Kasım Atatürk' ü  Anma Günü Admin

Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 79. Yıl dönümü nedeniyle hazırlanan anma törenleri Ak Okulları Okul bahçesinde saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.

Daha sonra Okul öğrencilerinin konferans salonunda düzenledikleri etkinlikle devam etti.

 

Törende Okul Müdürü Saim Yıldız Yaptığı konuşmada, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk için ne söylesek azdır.  O kitaplara sığmaz onu anlamak gerekir. Bazı insanlar vardır ki Dünya'da yaptıklarıyla her zaman yaşarlar. Ölümleri olmaz.  Bazı insanlar buluşlarıyla, zaferleriyle Dünya'yı daha yaşanır hale getirirler. Bunun bir güzel örneği de Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Bu Özelliklerinden dolayı bir milletin geleceğine karar vermiş, tarihte bunun bir benzeri daha yoktur. Atatürk eşsiz bir komutan eşsiz bir reformist bir devlet adamıdır. Dünya'da tektir.  Atatürk Ya İstiklal Ya Ölüm demiş Türk Milletinin bağımsızlık savaşını bu ilkeleriyle başlatmış ve kazanmıştır. Zaferlerden sonra hep barıştan yana olmuş emperyalist devletlere karşı diğer ülkelerin bağımsızlıklarına kavuşmasını sağlamıştır. Bizler onlara laik olabilmemiz için çok çalışıp ilkelerini yaşatmamız gerekir. Bu duygular içerisinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmet ve minnetle anıyoruz. " dedi.

Tören Günün anlam ve önemini belirtilen konuşma, Atatürk'ün hayatının okunması, Anasınıfı öğrencilerinin Atatürk şiiri, 1/A,  1/B sınıfı öğrencilerinin İzindeyiz Yüce Ata'm şarkılı gösterisi, Atatürk sunusu gösterisi, 2. Sınıf öğrencilerinin korosu, 4/A Sınıfı öğrencilerinin Atatürk Kurtuluş Savaş'ında oratoryosu, Atatürk ilkeleri sunusu, 7/A Sınıfı Öğrencilerinin Mustafa Kemal'in oratoryosu, 3 ve 4. Sınıf Öğrencilerinin korosu ile son buldu.

Törene Okul Öğretmenleri, Öğrenciler, Öğrenci Velileri katıldılar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 kasım özel ak okulları bafra anma programı atatürk mustafa kemal atatürk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500