Reklamı Geç
Advert

Kooperatifler esnafın yanında

Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Bölge Birliği Başkanı Metin Genççakır, Kooperatiflerimiz geçen yıl 200 milyona yakın kredi dağıttı. Kooperatiflerimiz esnafın yanında dedi

Kooperatifler esnafın yanında
Kooperatifler esnafın yanında

Samsun-Sinop İlleri Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Bölge Birliği Başkanı Metin Genççakır, "Türkiye'nin önde gelen kooperatifleri arasındayız. Bölgede esnafımıza geçen yıl 200 milyon TL'ye yakın kredi kullandırarak onların yanında olduğumuzu gösterdik" dedi.

GENÇÇAKIR GÜVEN TAZELEDİ

Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Bölge Birliği Olağan Genel Kurulu, yeni bölge birlik binası toplantı salonunda yapıldı. Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri Merkez Birliği(TESKOMB) Başkanvekili Murat Gümrükçü'nün divan başkanlığını yaptığı genel kurulda, seçime tek liste ile giren mevcut başkan Metin Genççakır, güven tazeledi. Faaliyet ve denetim raporlarının okunmasıyla başlayan genel kurulda Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Eyüb Güler, yönetim kurulu hakkında bazı eleştirilerde bulundu. Ardında söz alan TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, "sizleri  yürekten kutluyorum. Bu yapılan genel kurulumuzun hayırlara vesile olmasını diliyorum. Değerli arkadaşlarım burası Samsun Sinop illeri kredi kefalet kooperatifi bölge birliği genel kurulu TŞOF Başkanlığı seçimlerinde başkan olabilmem için tüm karadeniz bana sahip çıktığı gibi diğer iller ve bölgelerde bana sahip çıktı onlarda bana oy verdi. Ben onlarında hemşerisiyim. Seçim öncesinde Trabzonlular bana dediler ki bütün karadeniz yanında yönetime bizden kimseyi almana gerek yok. sen bizim abimizsin dediler. Allah onlardan razı olsun.  Sinoplusuyla, Erzurumlusuyla hep beraber Ankara'ya yürüdük. Biz hemşeriden daha ileri hepimiz kardeşiz. Bu genel kurulun ve yeni binamızın  bölgemize hayırlı olmasını diliyorum. " dedi.

Daha sonra söz alan Metin Genççakır, 1970 yılında kurulan bölge birliğine bağlı 23 kooperatifle esnaf ve sanatkarın hizmetinde olduklarını belirtti. Bölge birliğine bağlı kredi kefalet kooperatiflerinin kredilerin açık olduğunu belirten Genççakır, "32 bölge birliği arasında türkiye genelinde ön sıralarda gelmekteyiz. 2010 yılında kooperatiflerimiz 200 milyon TL'ye yakın kredi dağıtmıştır. Samsun'umuzdaki kooperatiflerden 5'i Türkiye'deki ilk on kooperatif arasındadır" dedi.

Esnaf ve sanatkara destek olmak amacıyla finans desteği sağladıklarını da belirten Genççakır, "Samsun'da kooperatiflerimizin hiç bir sorunu yok. Canik, Atakum, Bafra, 19 Mayıs ve Vezirköprü Kredi Kooperatiflerimiz 100 bin liraya kadar kredi verebiliyorlar. Bunlara Havza, Asarcık ve Tekkeköy kredi kooperatifleri de eklendi. kooperatiflirimiz güzel çalışmalar yapıyor" diye konuştu. ve seçime geçildi.

YENİ YÖNETİM

Metin Genççakır başkanlığındaki yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Fevzi Apaydın, Selahattin Akkuş, Metin Sinecek, Gürsel Öz, Mehmet Aydoğdu, Necati Kalafat, Zabit Pilan, Adnan Konaş, Nihat Şahane ve Şakir Demirkan.

 

 

Yeni hizmet binası

 

Samsun-Sinop İlleri Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Bölge Birliği yeni hizmet binası Vali Hüseyin Aksoy'un katıldığı törenle hizmete girdi.

Samsun'da 575 bin TL'ye mal olan Samsun-Sinop İlleri Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Bölge Birliği yeni hizmet binası Vali Hüseyin Aksoy'un katıldığı törenle hizmete girdi. Vali Aksoy, "Kredi ve kefalet kooperatifleri, esnafların ihtiyaçlarını karşılamak adına çok önemli bir görevi ifa ediyor" dedi.

TEKNOLOJİYİ TAKİP

Samsun ve Sinop'taki kredi ve kefalet kooperatiflerinin katkılarıyla Canik İlçesi 100. Yıl Bulvarı üzerinde yaptırılan yeni hizmet binası törenle açıldı. Törende Bölge Birliği Başkanı Metin Genççakır, uzun süren çalışmalar sonucu hizmet binasını açmanın mutluluğu içinde olduklarını belirterek, "Kredi ve kefalet kooperatifleri el emeği, göz nuru ve alın teri ile üretime katkı sağlayan esnaf ve sanatkarın daha iyi çalışması ve teknolojiyi yakından takip etmesi için finans sağlıyor. Bu bağlamda birliğimize bağlı 23 kooperatif çalışmakta" dedi.

Yeni hizmet binasının iç dekorasyonunu yapan İç Mimar Tulin Akpınar için hazırlanan plaketi Samsun Valisi Hüseyin Aksoy takdim etti.

Genççakır, Samsun ve Sinop illerine yakışır bir bina yapma düşüncesiyle yola çıktıklarını da belirterek, "Bu binayı 575 bin liraya mal ettik. Üç daireden oluşuyor. Bütün başkanlara katkılarından dolayı teşekkür ediyorum" diye konuştu.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

Vali Hüseyin Aksoy ise esnafın toplumun en temel taşlarından biri olduğunu söyledi. Aksoy, "Samsun genelinde esnaf ve sanatkarlar, yanında çok sayıda istihdam sağlayarak ekonomiye önemli katkı sağlıyor. Kredi ve kefalet kooperatifleri, esnafların ihtiyaçlarını karşılamak adına çok önemli bir görevi ifa ediyor. Birliğe bağlı kooperatiflerin 2010 yılı içinde sağladığı 200 milyon liralık kredi, oldukça önemli. Bu yeni binada yeni hizmet anlayışı ile esnafımız daha iyi noktaya taşınacaktır. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Hüseyin Aksoy, TESKOMB Başkan vekili Murat Gümrükçü, TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın ve Samsun-Sinop İlleri Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Bölge Birliği Başkanı Metin Genççakır tarafından hizmet binasının açılışı gerçekleştirildi.

Açılış törenine ayrıca İl Emniyet Müdürü Hulusi Çelik, Vergi Dairesi Başkanı Şuayip Sevgi ve esnaf oda temsilcileri katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
74 GÜN SONRA İLK CUMA NAMAZI
74 GÜN SONRA İLK CUMA NAMAZI
BAFRA BELEDİYESİ İBADETE AÇILACAK CAMİLERİ DEZENFEKTE EDİYOR.
BAFRA BELEDİYESİ İBADETE AÇILACAK CAMİLERİ DEZENFEKTE EDİYOR.