Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

BAFRA BELEDİYESİNDEN 192 KİŞİYE SANAT KURSU

Bafra Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün düzenlediği tiyatro, bağlama, keman, gitar ve şan kursları kapsamında 192 kişi eğitim alıyor.

BAFRA BELEDİYESİNDEN 192 KİŞİYE SANAT KURSU
BAFRA BELEDİYESİNDEN 192 KİŞİYE SANAT KURSU Admin

Bafra Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü’nün düzenlediği tiyatro, bağlama, keman, gitar ve şan kursları kapsamında 192 kişi eğitim alıyor. Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin ”Bafra’mızın tarihinde kültür ve sanatın büyük bir önemi vardır. Biz bunu yeniden canlandırmak için kültür ve sanat faaliyetleri yanında sanatın çeşitli dallarında da kurslar açmış bulunmaktayız.“ dedi.

Başkan Şahin, Bafra Belediyesi Hüseyin Baş Hacıbaşoğlu Konservatuarı'nı ziyaret etti. Ziyaretinde kursiyerlerle ve eğitmenleri ile sohbet etti. Derslerine katılarak onlarla birlikte oldu. Ayrı dersliklerde yapılan kursları gezen Şahin, memnuniyetini belirterek başarılar diledi.

Belediye Başkanı Zihni Şahin ziyareti esnasında yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bafra Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğümüz tarafından Tiyatro alanında 40, Bağlamada 70, Kemanda 20, Gitarda 42, Şan derslerinde ise 20 olmak üzere toplam 192 kişiye eğitim verilmektedir. Bu eğitimler usta öğreticiler tarafından yapılmaktadır. Her geçen gün müracaat olmakta ve sayı artmaktadır. Bafra’mızın tarihine baktığımızda ilçemiz kültür ve sanat şehriydi. Zamanla bu azaldı. Şimdi yeniden canlanmaktadır. Pek çok sivil toplum kuruluşumuz ve derneğimiz çeşitli faaliyetler yapmaktadır. Biz de tüm bu etkinliklere destek oluyoruz. Bafra Belediyesi olarak ise sele sepet şenlikleri, çocuk tiyatroları, hıdırellez şenlikleri, musiki cemiyeti ile birlikte Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği konserleri, Şiir dinletileri, Neyzen Tevfik Şenlikleri etkinlikleri düzenlemekteyiz. Bafra Belediyesi Hüseyin Baş Hacıbaşoğlu Konservatuarımız da ise pek çok kültürel ve sanatsal etkinlik yapılmaktadır. Şimdi ise 192 kişiye sanat kursu verilmektedir. Öncelikle sanatseverlerimize, konservatuarımız personeline, Kültür İşleri Müdürlüğümüze, usta öğreticilerimize ve binamızı bağış yapan Nevenka Baş Hacıbaşoğlu hanımefendiye çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Ziyarette Bafra Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Çamaş, Fikret Vatansever, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Yusuf Danışmaz, Konservatuar Müdiresi  Ayşegül Kurt Coşar’da hazır bulundu.

Bafra Belediyesi Sanat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KAPIKAYAFEST BU YIL BAMBAŞKA
KAPIKAYAFEST BU YIL BAMBAŞKA
BAFRA BELEDİYE BAŞKANI HAMİT KILIÇ’IN KIBRIS HAREKÂTININ 45.YIL DÖNÜMÜ MESAJI
BAFRA BELEDİYE BAŞKANI HAMİT KILIÇ’IN KIBRIS HAREKÂTININ 45.YIL DÖNÜMÜ MESAJI