Reklamı Geç
Advert

SAMSUN VE BAFRALI ŞAİRLER HALİL USTA' DA BULUŞTU

Bafralı ve Samsunlu şairler, bir süre önce, Kültür Bakanlığı'ndan Halk Şairi ünvanı alan Birfani mahlaslı Mehmet ALAN ın bu ünvanı nedeniyle; Bafra Musiki Cemiyeti, Şiir Kulübü' nün adına düzenlediği ödül töreni ve şiir dinletisi öncesi Bafra' da bir araya geldiler.

SAMSUN VE BAFRALI ŞAİRLER HALİL USTA' DA BULUŞTU
SAMSUN VE BAFRALI ŞAİRLER HALİL USTA' DA BULUŞTU Admin

Daha sonra Almanya' dan Bafra' yı ziyarete gelen Bafralı şair Aydın BAYRAKTAR, Samsun Ondokuz Mayıs şairi Alaeddin DURSUN, Ayvacık doğumlu, aslen Bafralı olup Samsun Atakum'dan şair, yazar, emekli öğretmen ve gazeteci Oktay ZERRİN, Bafra' dan Birfani mahlaslı Halk Şairi Mehmet ALAN ve Bafra' dan şair İbrahim ÜNLÜ Bafra Tabakhane Mahallesi'ndeki Meşhur Halil Usta Pide Salonu' nda buluştular.

Almanya' dan gelen şair Aydın Bayraktar; Bafra ile ilgili anılarını ve şiir konusundaki düşüncelerini anlattı. Ondokuz Mayıs ilçe şairi Alaeddin Dursun ile Bafralı şair Mehmet Alan da yeni piyasya çıkan şiir kitaplarını dile getirdiler.

Bafralı şair İbrahim Ünlü, ilk şiir kitabından örnekler verirken; şair Oktay Zerrin de 2. şiir kitabının çocuk şiirlerinden oluşmasını düşündüğünü ve bu konudaki çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

Ayrıca o akşam adına düzenlenecek bir şiir dinletisi ve ödül gecesine katılacak Halk Şairi Birfani Mehmet Alan' ı da tebrik eden şairler birlikte çorba içtiler.

Bu arada Halil Usta Pide Salonunun şık ve modern görünümü dikkat çekti. Salonun duvarlarını Bafra ve Bafraspor' un eski ve tarihi fotoğraflarıyla donatan işyeri sahibi Halil Ustanın bu ahde vefalı tavrı ve düşüncesi şairlerde memnuniyet uyandırdı.

Haber Merkezi- Bafra

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GELENEKSEL 16.SÜNNET ŞÖLENİ YARIN
GELENEKSEL 16.SÜNNET ŞÖLENİ YARIN
ÜÇ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANININ  GÖREVDEN ALINMASI
ÜÇ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANININ GÖREVDEN ALINMASI