Reklamı Geç
Advert

Geleceğin tiyatrocuları Canik'te yetişiyor

Karadeniz'de ilk kez belediye bünyesinde Tiyatro Okulu kuran Canik Belediyesi, geleceğin tiyatrocularını yetiştiriyor.

Geleceğin tiyatrocuları Canik'te yetişiyor
Geleceğin tiyatrocuları Canik'te yetişiyor Admin

Karadeniz'de ilk kez belediye bünyesinde Tiyatro Okulu kuran Canik Belediyesi, geleceğin tiyatrocularını yetiştiriyor. Tiyatro Okulu'nda oyuna hazırlanan öğrencilerin provasını izleyen Başkan Osman Genç, "Sadece fiziki olarak değil, kültürel ve sosyal olarak da bir gelişimi sağlıyoruz. Kültür ve sanatta markayız" dedi.

Canik Belediyesi Tiyatro Okulu geleceğin tiyatrocularını yetiştirirken, Belediye Başkanı Osman Genç, Canik Kültür Merkezi'nde tiyatro sanatçısı Onur Şahin gözetiminde çalışmalarını sürdüren genç oyuncu adaylarıyla buluştu. Eşi Nimet Genç’in yanısıra Başkan Yardımcısı Alican Usta ile Kültür ve Sosyal İşler Birimi Müdürü Hamza Aygün’ün de yer aldığı ziyarette, Hastane Halleri adlı tiyatro oyununa hazırlanan tiyatro öğrencileri ile sohbet eden Başkan Genç, belediye olarak şehrin sadece fiziki gelişimini değil, kültürel ve sosyal yönden de desteklediklerini söyledi.

KARADENİZ'DE BİR İLK

Tiyatronun insanı ve yaşamı yansıtan bir sanat dalı olduğuna işaret eden Başkan Genç, "Canik Belediyesi olarak bugüne kadar pek çok yatırıma imza attık. Yollar, binalar, kültür, eğitim, spor merkezleri yaptık. Ancak Karadeniz'de ilk kez belediye bünyesinde bizim kurduğumuz Tiyatro Okulu'muzu ayrı önemsiyorum. Çünkü biliyoruz ki, sanattan mahrum bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir. Bu nedenle biz hayatın her aşamasında insanlarımızı sanatla buluşturuyoruz" dedi.

HEDEF, ŞEHİR TİYATROSU

Tiyatro Okulu'nda milli ve manevi değerlerine bağlı tiyatrocular yetiştirmeyi amaçladıklarını belirten Başkan Genç, "Çocukları çağdaş, kültürlü, bilinçli, yurtsever birer kişi olarak yetiştirmek için onlara mutlaka tiyatro sevgisi verilmelidir. Tiyatro Okulu'nu açmamızdaki ana gaye budur. Bir ilçe belediyesi olarak Samsun ve Karadeniz'de bir ilki daha gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz. Bu bakımdan Tiyatro Okulu'nu gençlerimiz için çok önemli görüyorum. İnşallah ileriki yıllardaki hedefimiz şehrimize bir Şehir Tiyatrosu’nu kazandırmaktır. Tiyatro Okulu bunun alt yapısını oluşturmaktadır" diye konuştu.

Canik Tiyatro
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GELENEKSEL 16.SÜNNET ŞÖLENİ YAPILDI
GELENEKSEL 16.SÜNNET ŞÖLENİ YAPILDI
Bafra OSB Doğalgaz’a Kavuşuyor
Bafra OSB Doğalgaz’a Kavuşuyor