Reklamı Geç
Advert

BAFRALILAR İSTANBUL'DA BULUŞTU

Bafra’mızda eğitim sektöründe hizmet veren ADAY EĞİTİM KURUMLARI, ÖZEL MAVİ ADAY ANADOLU LİSESİ lise son sınıf öğrencilerini, öğretmenleri Kadir Şahin, Fatih Şahin Kuruçaylı ve Yeşim Duran eşliğinde 15 Aralık Cuma günü, üniversite gezisi yapmaları, iş dünyasından isimlerle buluşup ufuklarını genişletmeleri amaçlı olarak İstanbul gezisine götürdü.

BAFRALILAR İSTANBUL'DA BULUŞTU
BAFRALILAR İSTANBUL'DA BULUŞTU Admin

Kafileyi, Bafralılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği (BAFDER) Başkanı Tolgahan ACAR karşıladı. Aynı zamanda Yeditepe Üniversitesi Bilgi İşlem Proje Yöneticisi olan ACAR ile birlikte, İstanbul’da yıllardır hizmet veren Bafra Sağlık Eğitim Vakfı (BASEV) Başkanı ve de Yeditepe Üniversitesi Öğretim Görevlisi Bülent ARSLAN, kafilenin, üniversite otelinde iki gün misafir edilip, restoran hizmetinden iki gün boyunca sınırsız yararlanmasını da sağladılar.

İstanbul’da Bafra’yı unutmayıp ve Bafralılara böylesine sahip çıkılması öğrencilerde mutluluk ve memnuniyet uyandırdı.

ARSLAN’ ın ricası üzerine Yeditepe Üniversitesi Kurucusu Sn. Bedrettin DALAN, yoğun iş temposuna rağmen Bafralı gençlere geniş bir zaman ayırıp, kendilerine, tarih, gelecek, başarılı ve mutlu hayat tecrübe dolu güzel bir konferans verdi. DALAN’  ın  konuşmalarını dikkatlice dinleyen ÖZEL MAVİ ADAY ANADOLU LİSESİ öğrencileri, zaman zaman konuşmada alkış tufanı kopardılar.

Gençlerle hatıra fotoğrafı da çektiren DALAN, daha sonra, kampüse ziyarete gelen Sağlık Bakanı’nı karşılamak üzere gençlerle vedalaştı.

16 Aralık Cumartesi günü ise, BASEV ve BAFDER, gençlerimizi BÜYÜK KULÜP’ te ağırlayıp kendilerine kahvaltı ikram ettiler. Kahvaltıya Bafra Belediye Başkanı Zihni ŞAHİN ve başarılı iş adamı ve hayırsever Kaya AŞÇI da katıldı. BAFDER yönetiminden Bafralı Kahvaltı ve Pide Salonu sahibi Bülent Gülcü, gençlerimize Bafra pidesi ikramında bulundu.

Gençlere yaptığı konuşmada, başarının sırlarını anlatan Bülent ARSLAN, gençleri, başarısı, vizyonu, azim ve kararlılığı ile tam anlamı ile büyüledi. Gençlere, birlik ve beraberlik mesajı veren ARSLAN, gençlere, iletişimlerinin devam etmesi tavsiyesinde bulundu. “Eski vakıf öğrencimiz ve şimdi sizin öğretmeniniz olan Fatih KURUÇAYLI Hocanız, bizimle iletişimi hep devam ettirdi ve bugün bizleri sizlerle buluşturdu.” dedi.

Fenerbahçe Kongre Üyesi olan ARSLAN, Cengizhan CENGİZ isimli Fenerbahçe taraftarı MAVİ ADAY ANADOLU LİSESİ öğrencisine de SARAÇOĞLU STADYUMU’ nda, locada birlikte maç izleme sözü verdi.

Başarı hikâyesinde bazen gençlerin duygulandığı da gözlendi.

Arslan tecrübelerinin aktarımını, 22 Ocak’ta Bafra GİAD’ a ve Aday Eğitim Kurumlarına yapacağı ziyarette de devam edeceğinin müjdesini verdi.

Tolgahan ACAR ve özellikle Bülent ARSLAN’ ın bu ilgisi ve iş dünyasındaki başarılarının genç öğrencileri ciddi anlamda sevindirdiği ve gururlandığı gözlendi.

Bülent ARSLAN’ ın tüm yoğunluğuna rağmen kendilerine böylesine yakından ilgi göstermesi, gençleri mutlu etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GELENEKSEL 16.SÜNNET ŞÖLENİ YAPILDI
GELENEKSEL 16.SÜNNET ŞÖLENİ YAPILDI
Bafra OSB Doğalgaz’a Kavuşuyor
Bafra OSB Doğalgaz’a Kavuşuyor