Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Bafra Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Binası Açılışa Hazır

Bafra Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Genççakır yapımı devam eden Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Binası ile ilgili yaptığı bilgilendirme de:

Bafra Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Binası Açılışa Hazır
Bafra Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Binası Açılışa Hazır Admin

"Bafra Esnaf Kefalet Kooperatifi 1960 senesinde ilk başkan olan Abdulvahap Ayan öncülüğünde bir araya gelen arkadaşlarının çabalarıyla kurulmuştur. O günden bu güne kooperatif örnek bir kuruluş olmuştur. Yönetimde birçok kıymetli büyüğümüz ve arkadaşımız yer almış ve önemli hizmetler vermişlerdir. Ben 1986 yılında başkanlığa seçildim, bugüne kadar da bir fiil başkanlığa ve hizmet vermeye devam ediyorum. Kooperatifçilik birlik ve beraberlik işidir. Bafra Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi her zaman Türkiye'de ilk ellinin içerisinde olmuştur. Bugün üyelerimize 60-65 Milyon TL'ye yakın kredi verilmektedir. Bu çok az sayıda ilçede görülmüştür. Samsun’ da güç olarak da birinci sıradadır. Bir noksanımız olarak Bafra'ya yakışır bir binamız yoktu, kirada duruyorduk. 1990'lı yıllarda şoförler odası başkanlığı dönemimde şoförler odası başkanlığına ait bina yaptırdım. Şuanda orada güzel bir ortamda hizmet vermeye devam ediliyor. Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin de hep kendine ait güzel bir binası olsun istedik bir türlü nasip olmamıştı. Allah bugüne nasip etmiş. 2800'e yakın üyemizin hayal ettiği, Samsun'da 30 mimarın iştirak ettiği ve birinci seçilen Selçuklu Mimarisi izleri taşıyan binamızın yapım işleri şu günlerde tamamlanmak üzere. En kısa zamanda kendi binamızda üyelerimize hizmet vermeye başlayacağız. Çevre düzenlemesi bittikten sonra açılışı yapılacak. Bafra esnaf ve sanatkârı her şeyin en iyisine layık. Üyelerimizin daha rahat ortamda hizmet alabilmesi için çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Binamız 5 katlı olup giriş katı ve 1. katı tamamen Bafra'nın tarihini, kültürünü, gelenek ve göreneklerini, turistik mekânlarını ve lezzetlerini tanıtabileceğimiz sergi ve tanıtım faaliyetlerine ev sahipliği yapabilecek şekilde organize edilecek. 2. katı üyelerimize kredi ve dosya hizmeti veren memurlarımızın hizmet vereceği bölüm olacak. 3. katı başkanlık ve idari kısım için ayrılırken, 4. katta yatakhane ve misafirhane olacak. 5. katı toplantı salonu olarak düşünüyoruz ancak şu anda ona karar vermiş değiliz. Şartlara göre değerlendireceğiz.

İnşaatın tamamı 1400 m² alanda olup kaba inşaatını 440 bin liraya ihale ettik. İç dekorasyon ve donanımı da takriben bir milyon liraya mal edeceğiz. Kooperatifimizin şuanda 3,5 milyon TL de vadede parası var." şeklinde açıklamalarda bulundu.     

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KAPIKAYAFEST BU YIL BAMBAŞKA
KAPIKAYAFEST BU YIL BAMBAŞKA
BAFRA BELEDİYE BAŞKANI HAMİT KILIÇ’IN KIBRIS HAREKÂTININ 45.YIL DÖNÜMÜ MESAJI
BAFRA BELEDİYE BAŞKANI HAMİT KILIÇ’IN KIBRIS HAREKÂTININ 45.YIL DÖNÜMÜ MESAJI