Reklamı Geç
Advert

BAFRA'DA SEBZE ÜRETİCİLERİ PERİŞAN

Bafra Ovası'nda başta lahana olmak üzere kışlık sebzelerini alıcısı olmadığı ve fiyatını bulmadığı için satamayan çiftçiler sıkıntılı günler geçiriyor.

BAFRA'DA SEBZE ÜRETİCİLERİ PERİŞAN
BAFRA'DA SEBZE ÜRETİCİLERİ PERİŞAN Admin

Türkiye'nin en büyük beş ovasından biri olan Bafra Ovası'nda 30 köyde 25 bin dekar alanda 2500 çiftçi tarafından sebze yetiştiriciliği yapılıyor. Bafra Ovası'nda ülkede yetiştirilen kışlık ve yazlık sebzenin %20'si üretiliyor.

Görüştüğümüz Bafralı sebze üreticileri, "Kışlık sebze olarak ürettiğimiz beyaz ve kırmızılahana, turp, brokoli, karnabaharlar aroması ve lezzetiyle ülkemizde tercih edilen sebzelerdir. Bu yıla kadar ülkemizin her ilinden alıcı buluyorduk. Bu yıl mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarından dolayı aynı anda yetişen sebzelerimizi kesmek zorunda kaldık. Bafra Belediyesi Sebze Haline getirdiğimiz ürünlerimize fiyatını soran olmadığı gibi alıcı da bulamıyoruz. Geçen yıl kilosunu bir liradan sattığımız ürünlere bu yıl 20-25 kuruş veren yok. Müşteri bulamıyoruz. Alıcı gelmesini bekliyoruz. Böyle giderse ürünleri tarlada çürümeye terk edeceğiz. Bakalım ilaççıya, gübreciye, tohumcuya borçlarımızı nasıl ödeyeceğiz." diyerek zor bir sezon geçirdiklerini söylediler. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GELENEKSEL 16.SÜNNET ŞÖLENİ YARIN
GELENEKSEL 16.SÜNNET ŞÖLENİ YARIN
ÜÇ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANININ  GÖREVDEN ALINMASI
ÜÇ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANININ GÖREVDEN ALINMASI