Reklamı Geç
Advert

“OKUYORUM,YAZIYORUM,BAŞARIYORUM…”

Çocukların telaşı başka, velilerin heyecanı başka, öğretmenlerin gururu bambaşkaydı o gün. Bayramdı o gün. Küçük ellerin güvenerek, inanarak , sevgiyle öğretmeninin elinden tutup ilk zafere imzalarını attıkları gündü o gün.

“OKUYORUM,YAZIYORUM,BAŞARIYORUM…”
“OKUYORUM,YAZIYORUM,BAŞARIYORUM…” BafraHaber

Bafra Özel Ak Okulları 2017-2018 Eğitim - Öğretim Yılı 1 /A VE 1 / B sınıfının öğretmenleri Şükran Alp Öksüz ,Azize Nurten Özbek ve okul öğretmenlerinin rehberliğinde hazırladıkları Okuma Bayramı Okul konferans salonunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

   Törende Okul Müdürü Saim Yıldız, 1. Sınıf Öğretmenleri Şükran Alp Öksüz ve Azize Nurten Özbek’ in günün anlam ve önemini belirten konuşmalarını yapmalarının ardından 1. Sınıf öğrencilerinin hazırlamış oldukları programa geçildi.

Şükran Alp Öksüz ve Azize Nurten Özbek yaptıkları konuşmada duygularını dile getirdiler.

 

“1/A ve 1/B sınıflarının ortaklaşa hazırladıkları okuma bayramı programımıza hoş geldiniz.

Çoğu sınıf öğretmeninin en çok yorulduğu, en çok umutsuzluğa kapıldığı, kendini bazen en yetersiz hissettiği fakat her şeye rağmen en sevdiği sınıftır birinci sınıf. Biz öğretmenler çamura şekil veren heykeltıraşlar gibiyizdir. Birinci sınıf işe başladığımız bu noktada ayrı bir önem arz etmektedir.

Çocuk için de hem özel hem önemlidir bu ilk yıl. Bir yandan toplum içine ilk kez çıkıyor ve sancılı bir adaptasyon süreci geçiriyor öte yandan da hayatlarının en temel becerisi olan okuma-yazma becerisini kazanmaya çalışıyorlar. Bu süreçte bazı öğrencilerimizin sınırlandırılmaya bazılarının ise yüreklendirilmeye ihtiyacı oluyor.

Biz öğretmenlerin bu süreçteki rolü kimi zaman bir rehber, kimi zaman bir arkadaş, kimi zaman ise bir anne veya baba oluyor. Birinci sınıf öğretmeninin tüm yılın sonunda yaşadığı mutluluk ve heyecanı; bir annenin bebeğini ilk kez kendi başına ayakta durup sonra da ilk adımlarını attığı anki duygularına benzetebiliriz.

Bu yıl bizlere bu heyecan ve mutluluğu yaşatan yirmi üç minik yüreğe, bizimle daima iş birliği içinde olan siz değerli velilerimize ve okul içinde her ihtiyacımız olduğu anda yardımını bizlerden esirgemeyen sayın müdür ve müdür yardımcımıza şahsım ve zümrem adına teşekkür ediyorum.

Bu yirmi üç minik yüreğin sizlerin ve bizlerin çabaları ile ilerde yürekleri vatan sevgisiyle dolu, işini iyi yapma gayreti içinde olan, dürüst, çalışkan, düşünen, üreten bireyler olmaları dileğiyle konuşmamı burada noktalarken hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum… İnşallah, daha nice bayramlarda,  daha büyük başarılarla birlikte seviniriz.

Bayramımıza katıldığınız için hepinize; şahsım, arkadaşlarım ve öğrencilerimiz adına teşekkür ederim.

Tekrar hoş geldiniz. 

 Birinci sınıf öğretmenliğinin en güzel günü. Çalışmalarımızın, elle tutulur, gözle görülür meyvelerinin sergileneceği bir gün. Bugüne kadar, birlikte konuştuk, çalıştık, didindik. Şimdi öğrencilerimiz konuşacak. Mikrofonu almak için sabırsızlanıyorlar. “ diyerek sözü öğrencilerine verdiler.

      Hoş geldiniz Konuklarımız

Neşe dolu bu günümüz

 

Alkışlayın bol bol bizi

Eğlendireceğiz sizi

 

Belki adımız küçük

Ama amacımız büyük

 

Çalıştık çabaladık

Ter döküp hazırlandık

 

İstedik ki sizlerle

Güzel bir gün yaşayalım

 

Bu çalışmalarımızı

Sizlere de sunalım

 

Oyun, şarkı sunacağız

Şiirler okuyacağız

 

Hep beraber coşacağız

 

İstediğimiz çok alkış

Birazcık da anlayış

 

Şimdi arkanıza yaslanın

Bizleri seyre dalın

 

Günümüze hoş geldiniz...

 

Sevgili Arkadaşlar,

 

Doğrusu hepimiz çok sevinçliyiz. Okumayı öğrendik. Eskiden ancak resimlerine baktığımız şu kitapları artık okuyoruz. Kitaplardaki, dergilerdeki öyküleri, şiirleri, masalları hepsini, her şeyi okuyoruz.

 

Bugünlerde okuma bayramını kutlayacağız. Öğretmenimiz bize okuma - yazma öğretmek için çok çalıştı. Arkadaşlarımızın hepsinin okuma - yazma öğrenmesi öğretmenimizi çok mutlu etti.

 

 Ana ve babalarımız başarımızı görüp kim bilir ne çok seviniyorlar.

 

Okumak ne güzel, insan bilmediklerini okuyarak öğreniyor. Okuyarak dinleniyor. Okuyarak haberleşiyor. Okuma bayramı, okuma - yazma öğrenen çocukların bayramıdır.

Ne mutlu okuma - yazma öğrenenlere. Ne mutlu bizlere.

Değerli Konuklar,

Okuma Bayramımıza hoş geldiniz.

     Programda minik öğrenciler şiirler okudular, şarkılar söylediler, İngilizce oyunlar sergilediler, gösteriler yaptılar, Kafkas halk oyunu gösterilerini sergilediler, bayrak gösterilerini yaptılar, okuma sertifikalarını ve madalyalarını aldılar.

9ucgj6m63d49gwd0c3fl.jpg

 

 

AKOKULLARI OKUMA BAYRAMI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GELENEKSEL 16.SÜNNET ŞÖLENİ YAPILDI
GELENEKSEL 16.SÜNNET ŞÖLENİ YAPILDI
Bafra OSB Doğalgaz’a Kavuşuyor
Bafra OSB Doğalgaz’a Kavuşuyor