Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Bir Afiş Bin Farkıdalık ‘’Otizim’’

Sanattan Farkındalığa Doğankaya Özel Eğitim Bir Afiş Bin Farkıdalık ‘’Otizim’’ Doğankaya Özel Eğitim Samsunda Afişle Farkındalık Yarışması

Bir Afiş Bin Farkıdalık ‘’Otizim’’
Bir Afiş Bin Farkıdalık ‘’Otizim’’ Admin

Doğankaya Özel Eğitim Uygulama Merkezi Samsun çapında büyük projesine Bafra belediye Başkanı Sayın Zihni ŞAHİN Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet Ali KATİPOĞLUNU ziyaret ederek başladı.

Doğankaya Özel Eğitim Uygulama Merkezi Görsel Sanatlar Öğretmeni Proje Yöneticisi: İlyas Deniz GÖKCE:Amaçlarının sanatın birleştiriciliğinden hareketle özel eğitim ihtiyacı olan çocuklarımızla ilgili empati duygusunu geliştirmek ve özellikle lise düzeyinde farkındalık yaratmak olduğunu söyledi.

Okul Müdürü Dursun DÜNDAR: Samsundaki tüm liseleri kapsayan bu yarışmamızla Bafra’da özel eğitimin aldığı yola dikkat çekiyoruz. Konuyla ilgili bizi destekleyen Bafra belediye Başkanı Sayın Zihni Şahin, Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürü  Sayın Mehmet Ali KATİPOĞLU’NA Konuyla ilgili bilgi verdik. Dedi

İl düzeyinde yapacağımız  buçalışmanın ödül töreni 12 Nisan 2018 tarihinde  Bafra’da olacak dedi.

YARIŞMANIN şartnamesini ekte sunuyoruz:

T.C. MEB

BAFRA-DOĞANKAYA ÖZEL EĞİTİM UYGULAMA MERKEZİ AFİŞ YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

 

“Otizm Farkındalığı” konulu Yarışma Şartnamesi

 

1. KONU

 

“Otizm Farkındalığı”.

 

2. AMAÇ

 

Ulusal boyutta otizm farkındalığı yaratmak ve bu konudaki duyarlılığı arttırmak.

 

3. YARIŞMA VE KATILIM KOŞULLARI

 

 • Samsun ili sınırları içerisinde bulunan liselerde eğitim-öğretime devam eden öğrenciler katılabilir.
 • Yarışmacılar, yarışmaya 1 tasarımla katılabilecektir.
 • Yarışmaya katılan çalışmalar kendi okullarındakigörsel sanatlar öğretmenleri tarafından seçilerek, okulda dereceye giren ilk altı çalışma yarışmaya gönderilecektir.
 • Yapılacak afiş çalışmaları 50 X 70 cm. ebadında kağıt üzerine ve dikey olarak hazırlanmalıdır. Yatay olarak hazırlanan çalışmalar değerlendirilmeye alınmayacaktır.
 • Bilgisayar ortamında hazırlanarak gönderilen afiş çalışmaları değerlendirilmeye alınmayacaktır.
 • Afişler hazırlanırken kullanılacak teknik serbesttir (Guaj, pastel, sulu, akrilik ve yağlı boya vb.).
 • Katılım formu eksiksiz olarak doldurulup bir zarfa konacak ve zarf kapatıldıktan sonra üzerine sadece 6 rakamdan oluşan bir rumuz yazılacaktır. Örneğin: ( Rumuz: 123456)  Aynı rumuz afişin arkasına da yazılacaktır. Hazırlanan zarf, aynı rumuzu taşıyan afişle birlikte kaybolmayacak şekilde gönderilecektir. Afişin üzerinde isim, imza veya ayırıcı bir işaret bulunamaz. Şartnamede belirtilen bilgiler dışında işaret bulunan çalışmalar değerlendirme dışında bırakılacaktır.
 • Afişler ve katılım formunun bulunduğu zarf, rulo yapılmadan iki mukavva arasında posta yoluyla aşağıda belirtilen adrese yollanacak ya da elden teslim edilecektir.
 • Afişlerin son teslim tarihi olan 30 Mart 2018 Cuma Günü saat 17.00’a kadar teslim adreslerine ulaştıkları takdirde yarışmaya dahil edilir. Posta yoluyla gönderilecek afişlerin tüm sorumluluğu katılımcıya ait olup, postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.
 • Katılımcı; “otizm farkındalığı” ile ilgili kendisinin belirlediği sloganı da mutlaka afiş üzerine yazmalıdır.
 • Yarışmacı, yarışmaya gönderdiği afişlerin tümüyle kendisine ait olduğunu taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyana aykırı hareket ettikleri belirlenenlerin ödül, ünvan ve her türlü kazanımları iptal edilir.
 • Afişlerde; katılımcı özellikle “otizm farkındalığı” konusuna dikkat çekecek, bu konuda vermek istediği mesajı açık bir şekilde yansıtacağı bir çalışma olmalıdır.

4. ÖDÜLLER

Birincilik ödülü : Dizüstü Bilgisayar + Başarı Belgesi

İkincilik ödülü   : Tablet Bilgisayar + Başarı Belgesi

Üçüncülük ödülü            : Fotoğraf Makinesi + Başarı Belgesi

Not: Derceye giren öğrencilerin öğretmenlerine Çeyrek Altın hediye edilecektir.

 

5. DEĞERLENDİRME

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KAPIKAYAFEST BU YIL BAMBAŞKA
KAPIKAYAFEST BU YIL BAMBAŞKA
BAFRA BELEDİYE BAŞKANI HAMİT KILIÇ’IN KIBRIS HAREKÂTININ 45.YIL DÖNÜMÜ MESAJI
BAFRA BELEDİYE BAŞKANI HAMİT KILIÇ’IN KIBRIS HAREKÂTININ 45.YIL DÖNÜMÜ MESAJI