Reklamı Geç
Advert

Cengiz Baygül Bafra Kan Alma Birimi açıldı

Bafra Kızılay Kan Alma Birimi açılış töreni saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.

Cengiz Baygül Bafra Kan Alma Birimi açıldı
Cengiz Baygül Bafra Kan Alma Birimi açıldı Admin

Açılış töreninde konuşan Türk Kızılayı Bafra Şube Başkanı Osman Genç, “Bugün burada bizleri yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum. Bugün burada anlamlı bir gün için bir araya geldik. Bizleri yalnız bırakmadınız. Hepinize yönetim kurulum adına teşekkür ediyorum. Aynı zamanda bu müessesenin Bafra`ya kazanımı açısından emeği olan Bafra duayenlerinden gazeteci Hasan Davran ağabeye teşekkür ediyorum. Ve en büyük teşekkürümüzü de Bafralı bağışçı iş adamı ve hayırsever Cengiz Baygül amcamıza ve ailesine ediyoruz. Bafra Belediye Başkanımız sayın Zihni Şahin`e de çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Dr. Habib Demirel ve Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel'de yaptığı konuşmalarda " Bafra'da Kan Alma Biriminin açılmasında  maddi katkılarda bulunan başta Cengiz Baygül'e hizmeti geçen herkese sonsuz teşekkür ederim.  Kızılay olarak tüm vatandaşlarımızın böyle tesisleri kazandırılmasıyla hizmeti ayaklarına getirmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. "dediler.

Daha sonra konuşma yapan Bağışçı iş adamı Cengiz Baygül ise, “Bir gün İstanbul`da ki evimde oturduğum sırada telefonum çaldı. Ve arayanın Bafra Kızılay Şube Başkanı Osman Genç olduğunu öğrendim. Bana böyle bir birimin kurulacağından ve destek istediğinden bahsetti. Bende seve seve kabul ederek ne gerekiyorsa yapın. Beni de açılışına çağırın dedim. Ne kadar hayırlı bir iş olduğunu biliyordum.  Bu mutlu günümüze Kızım Dilara Bayraktar ve Torunlarımla katıldım. Törenimize katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptığı konuşmada, “Kızılay Şubesi yöneticileri çok büyük bir çaba içindeler. İlçenin üzerinde hizmetler yapmaya gayret ediyorlar. Gayret eden insanların da kaymakamlık ve belediye olarak yanlarındayız. Elimizden gelen gücümüz nispetinde desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Daha sonra  Türk Kızılayı Genel Sekreteri Hüseyin Can ise, “ Öncelikle bu binada emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Yardıma muhtaç olan herkese ulaşmaya çalışıyoruz. Kızılay’ın da ilkeleri zaten bu doğrultuda hareket ediyor. Kan hizmetleri, sosyal hizmetler, afetler, ülke içinde ülke dışında Kızılay bu toplumun öz evladı oldu. Burada emeği geçen bağışçımız Cengiz beye çok teşekkür ediyorum. Bu kan alma birimi Bafra`da bir ihtiyaçtır. Ve o yüzden de bizlerde buradayız. Samsun`da kan alma hedefimiz 106 bin ve bu bölge müdürlüğümüz bu hedefe varıyor. En önemli kişiler ise bizim kan donörlerimizdir. Senede dört kez kan verme bilincinde olan bir toplumdan asla zarar gelmez. Türkiye`de Kızılay Kan miktarı bundan 10 yıl önce sadece yüzde 30`unu sağlıyordu. Fakat şuan bu sayı yüzde 90`ları aştık. 2017 yılında 2 milyon 500 bin ünite kanı yakaladık. Bu birimleri ayağınıza getirdik. Valiliklerimiz, Kaymakamlıklarımız ve Belediye Başkanlıklarımız bu konuda bizlere en büyük destekçidir” dedi.

Türk Kızılayı Genel Sekreteri Hüseyin Can`ın konuşması sonrası bağışçı Cengiz Baygül ve Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin`e plaketleri takdim edildi. Plaket töreni ardından Cengiz Baygül Bafra Kan Alma Birimi açılışı yapıldı.

Açılışa Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel, Bafra belediye Başkanı Zihni Şahin, Türk Kızılayı Genel Sekreteri Hüseyin can, Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Dr. Habib Demirel, Bağışçı Cengiz Baygül, Bafra Ticaret Odası Başkanı Göksel Başer, Bafra Ticaret Odası Meclis Başkanı Nur Meral Aydıner, Bafra Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Genççakır, Bafra Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner,  Türk Kızılayı Bafra Şube Başkanı Osman Genç,  Dilara Bayraktar ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

cengiz baygül kızılay trük kızılayı kan alma birimi cengiz baygül kan alma birimi açıldı osman genç bafra kızılay kızılay kan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompası penis pompası gaziantep sex shop sex shop gaiantep gaziantep sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bafra Ovası'nda
Bafra Ovası'nda "5. Çeltik Ekimi Festivali" yapıldı.
SELE SEPET TOP KANDİL COŞKUYLA KUTLANDI
SELE SEPET TOP KANDİL COŞKUYLA KUTLANDI
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompası penis pompası gaziantep sex shop sex shop gaiantep gaziantep sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri