Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

OKTAY ZERRİN " DÜNYA ÇOCUKLA GÜZEL " DEDİ

Bafralı şair, yazar ve gazeteci Oktay ZERRİN, 20- 25 Şubat tarihler arasında açık kalan Samsun TÜYAP Karadeniz 4. Kitap Fuarı'nda şiir kitaplarını okurları için imzaladı.

OKTAY ZERRİN
OKTAY ZERRİN Admin

Oktay ZERRİN, Antalya' da piyasaya çıkan " Sevgi Ufkundan Şarkılara " adlı birinci ve 20 Şubat 2018 Salı  günü piyasaya çıkan " Dünya Çocukla Güzel " adlı ikinci çocuk şiirleri kitabıyla TÜYAP' ta yer aldı.

Zerrin, kitaplarını Samsun Yazarlar Derneği ile Samsunlu Sanatçılar Derneği' nde ( SASAD )okurlarına imzaladı. Oktay ZERRİN şöyle dedi:

" Bu yılki TÜYAP Kitap Fuarı' na, birisi yeni 2 şiir kitabımla katıldım. İlk kitabımda sevgi, vatan, öğretmen, anne, tasavvuf"gibi değişik konulara yerverdim.İkinci şiir kitabımise Bafra Ofset' ten piyasaya çıkan " DünyaÇocukla Güzel " kitabım idi.

İkinci ve yeni şiir kitabım" Dünya Çocukla Güzel " Leyla Korkmaz , Filiz Dürüst, Ahmet Dürüst, Selami Yenigeldi ve Bafra Ofset çalışanlarının gece-gündüz çalışmalarıyla piyasaya çıktı. Kapak fotoğrafı ise değerli Bafra  İmam Hatip Ortaokulu Tasarım Öğretmeni Nuriddin ÇELENK hocam tarafından yapıldı.

Kendilerine  bu özverili çalışmaları için teşekkür ederim. Çocuk şiirleri kitabım ik olmasına rağmen yazarken zorluk çekmedim çünkü bu güne kadar Devlet Bakanlığı, Türk Müziği Çocuk Şarkıları Beste Yarışamaları' nda sözleri bana ait 3 şiirim bestelenip MANSİYON Ödülü kazanmıştım.Yani çocuk şiiri yazmada belirli bir  tecrübemoldu.

Ayrıca bu yeni çocuk şiiri kitabım ile ilk şiir kitabımdan fuar esnasınca 80 adet kitap sattım ki bu bana diğer kitap fuarları, okul imza günleri gibi yerlerde cesaret ve güven verdi.

Şair ve yazarlarımzıın ortak sorunu şiir ve diğer türdeki yeni eserlerin çok sayıda okurla buluşamamasıdır ki; bu da zamanla aşılacak, kaliteli eserler vücuda getirilerek sağlanabilecek bir konudur.

Yeter ki bizler kaliteli, güzel ve toplumun ilgisini çekebilecek eserler verelim. Gerisi zaten kendiliğinden zamanla oluşacaktır.

Bir yeni şiir kitabım daha var sırada ama yayınevi ile bazı sorunlardan dolayı henüz onu piyasaya çıkartamadık. Adıve örnek kitap bile hazır. Adı " Yalnızlığa Dur dedim "

Umarım yakın bir gelecekte onu da 3. şiir kitabım olarak piyasya süreriz. Kısmet diyelim artık. Zaten biz şair ve yazarlarının amacı, çıkan kitaplarımızı en sağlıklı ve bol şekilde satıp yeni kitaplarımızı piyasya çıkartabilmektir.

 Yoksa, kitapla zengin olacağımızı düşünmek bizim gibi şair ve yazarlar için şimdilik söz konusu değildir. Zaman gösterecek bunu.

Tüm şair ve yazar arkadaşlarıma, dostlarıma kitap çalışmalarında başarılar dilerim. "

Haber Merkezi- Bafra

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KAPIKAYAFEST BU YIL BAMBAŞKA
KAPIKAYAFEST BU YIL BAMBAŞKA
BAFRA BELEDİYE BAŞKANI HAMİT KILIÇ’IN KIBRIS HAREKÂTININ 45.YIL DÖNÜMÜ MESAJI
BAFRA BELEDİYE BAŞKANI HAMİT KILIÇ’IN KIBRIS HAREKÂTININ 45.YIL DÖNÜMÜ MESAJI