Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

BAFRA’DA ŞEHİTLERİMİZE SAYGI YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI.

Bafra’ da, yüzlerce vatandaşın katılımıyla ‘Zeytin Dalı Harekâtına Destek Teröre Lanet Şehitlerimize Saygı’ yürüyüşü yapıldı.

BAFRA’DA ŞEHİTLERİMİZE SAYGI YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI.
BAFRA’DA ŞEHİTLERİMİZE SAYGI YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI. BafraHaber

Bafra Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği tarafından organize edilen ‘Zeytin Dalı Harekâtına Destek Teröre Lanet Şehitlerimize Saygı Yürüyüşü’ Bafra Şehit Aileleri ve Gaziler Dayanışma Derneği binasından başladı.

Dernek Binası önünde toplanan kalabalık Cumhuriyet Meydanı’na kadar ‘Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez, Mustafa Kemal’in Askerleriyiz.’ Sloganlarıyla yürüdü.
Cumhuriyet Meydanı’nda vatansever kalabalık Bülbül Hoca lakaplı Necattin Boyun’un okuduğu Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından Bafra İlçe Müftüsü Necmettin Kayar dua etti.

Okunan duaların ardından Terörle Mücadele Gazisi Hakan Uncu tarafından basın açıklaması yapıldı. Hakan Uncu yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Mehmetçiğimizin Zeytin Dalı Harekâtına destek olmak, Teröre lanet ve Şehitlerimizi dualarımızla anmak için toplanmış bulunuyoruz. Zeytin Dalı harekâtı esnasında üzerinde yaşadığımız toprağı vatan yapmak, vatanımızın bekasını sürdürmek uğruna şehadete eren tüm şehitlerimizi rahmet minnet ve şükranla anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz. Bu mücadele esnasında yaralanan gazilerimize de acil şifalar diliyoruz. Değerli Bafralılar 35 yıla yakındır başımıza musallat edilen PKK belasıyla mücadele ediyoruz. Bu mücadelede çok şehitler verdik, çok acılar yaşadık. Askerimiz, polisimiz, korucumuz, savcımız, öğretmenimiz, hemşiremiz, işçimiz kalleşçe pusulara düşürüldü. Köylerimizde kadınlarımız, kundakta bebeklerimiz kurşunlandı. Eşlerinin, çocuklarının yanında askerlerimiz polislerimiz şehit edildi. Şehirlerimiz, iş yerlerimiz, servislerimiz, meydanlarda milletimiz bombalandı. Teröre şehit vermemiş bırakın ili, ilçeyi neredeyse belde, köy kalmadı. Türk milleti bu belayı yerin yedi kat dibine sokmalıdır. Bedeli ne olursa olsun Türk milletinin nefesini kesmek isteyen şer yuvaları dağıtılmalı, bir daha dirilmemek üzere yok edilmelidir. PKK ve onun kolları sadece ülkemizden değil, sınırlarımızın ötesinden de beslenmektedir. Özellikle komşu ülkelerde kaybolan devlet düzeni ve çıkan iç savaşı fırsat bilen PKK ve ortağı PYD Suriye’nin kuzeyinde ABD’nin de desteğini alarak vatanımıza tehdit oluşturacak bir güce erişmiş, sınır ötesinden bize dişini gösterir olmuştur. Sadece diş göstermekle kalmayan bu kuduz it sürüleri, zaman zaman ABD’den aldığı silahlarla sınır bölgesindeki yerleşim yerlerimize saldırılar düzenlemiştir. Hükümetimiz doğru ve yerinde bir hamleyle bu belayı bertaraf etmek, sınır güvenliğimizi sağlamak amacıyla Suriye’de Afrin’ e Zeytin dalı Harekâtı düzenlemiştir. Devletimizden hükümetimizden isteğimiz Afrin’ den sonra Münbiç, Kandil nerede şer odakları varsa oraya girilmeli bölücü terör örgütü imha edilmeli terör ülkemizin gündeminden tamamen çıkarılmalıdır. 20 Ocak’ta başlayan harekâtın bugün 45. günündeyiz. Harekâtta şu ana kadar 44 Mehmetçiğimizi şehit verdik, 199 Mehmetçiğimiz de yaralandı. Gönül isterdi ki, hiçbir Mehmetçiğimizin burnu bile kanamadan bu operasyon tamamlansın. Ne yazık ki bu mümkün olamadı. 44 Can paremiz şehadet makamına ulaştı. İnşallah geride kalan silah arkadaşları onların kanlarını yerde bırakmayacak, bu şer yuvalarını, onların başına yıkacaktır.

Afrin’ de destan yazan kahraman Mehmetçik,

Bafra’dan size selam olsun!

Dualarımız, gönüllerimiz sizinledir,

Gözlerimiz size bakar.

Başarınız gururumuzdur,

Acılarınız bağrımızı yakar.

Çanakkale ruhunu, İstiklal Harbi’mizin şanını sizde gördük. Türk’ün sarsılmaz inancı ve imanı hepinizde var, bunu çok iyi biliyoruz. Allah’a, vatana, bayrağa olan sadakatinizden gurur duyuyoruz. Aziz Türk milletinin göz bebeği, kınalı koçlarısınız. Sizi yetiştiren analara, sizi yetiştiren babalara minnettarız.

Sizleri tekrar aramızda görmek, bağrımıza basmak, alnınızdan öpmek istiyoruz. Sevdiklerinize sağ salim kavuşmanızı istiyor, yurdumuzun engin gökleri altında görev yapacağınız günlerin de yakın olduğunu biliyoruz. Kendini Türk milletinin bir parçası göremeyen, Türk bayrağının altında yaşamayı kendine yediremeyen hainler dışında 80 milyon tek yürek, tek vücut sizinledir. Türk milleti, hatta ülkemiz sınırları dışında bizlerle olan, yönü bize, gönlü bize ait olan diğer kardeşlerimizle birlikte zaferlerinizi bekliyoruz.

SİZLER…

Oğuz Kağan, Bilge Kağan, Kürşad, Sultan Alparslan, Fatih Sultan Mehmet’in, Yavuz Sultan Selim’in, Mustafa Kemal Atatürk’ün neferlerisiniz. Şanlı bir ordunun askerleri, kutlu ve yüce bir milletin evlatlarısınız. Zalime yavuz, mazluma yunussunuz. Evet, sizi hem burada hem destan yazdığınız yerlerde bekleyenleriniz var.

Çünkü Türk beklenendir! Çünkü Türk, Hızır gibi yetişendir! Mazluma Hızır, yurduma huzursunuz. Ve şunu çok iyi biliyoruz ki hepiniz de şehadete hazırsınız!

Bileğiniz güçlü, yüreğiniz kavi, parmağınız çevik, gözleriniz keskin olsun!

Şehitlerimiz yoldaşınız olsun!

Şehitler ölmez vatan bölünmez.”

Yürüyüşe Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel,  AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Ak Parti İlçe Başkanı İbrahim Semiz, CHP İlçe Başkanı Nihat Oktay, MHP İlçe Başkanı Abdurrahman Çamaş, İYİ Parti İlçe Baskanı Zafer Bektaş, Bafra Ülkü Ocakları Başkanı Osman Osma, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

qgs3ay173lvwx7mrafrk.jpg

kzrc027t7xpc0fyzw.jpg

oz736liswswfpgc523m.jpg

adb8ie19ka8wkru7nw57.jpg

subbyumpn4h1livimm06.jpg

hd5qzhdus7m5or4wsh52.jpg

zsjsbpos10layxvtw.jpg

t5t8s2szqma6o7z6fhl.jpg

jlywrlh3mu731h0en9.jpg

45a0b1sq5vhri3lkl58s.jpg

ixp5z0a22gygvn2cl2hf.jpg

g4zfe2w22cocgcpsp8oy.jpg

q6emcijcbgtigl3cpiwc.jpg

60eody1zr82oveins10.jpg

o1lwhnm8sqlrino4wvz.jpg

ly06u1toivz34st8v47s.jpg

pyngfgcl49wk9xhrtt37.jpg

lme9n8r64twve1g3lez5.jpg

rr3jqm1715ksi8zp1ec.jpg

wkp7k3mauzc07kuzo5a.jpg

ufqpk1nx7dig6gafa93g.jpg

pfqbevzlo8qgjxys7l.jpg

1ydkclrx7n6j68ly9kd.jpg

icfkrgjgdxbblgm72zh1.jpg

02knjo50hizz1p1ko7.jpg

oaxhempakkml2602pk2m.jpg

mv0a14jovz20jp00vi0k.jpg

x99gqgmvgewiyvenqne9.jpg

z909wrnjdqn8vg8ps0qu.jpg

zf4ckx512ijv1w5qqpxl.jpg

va8eolejc9lpjat08uz5.jpg

tlgjez1erfbeow88up7c.jpg

hcrimhwz75nsxwyjbhkx.jpg

oucxcagxnx5epi6qys7.jpg

 

ZEYTİN DALI HAREKATI ŞEHİTLERİMİZE SAYGI YÜRÜYÜŞÜ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KAPIKAYAFEST BU YIL BAMBAŞKA
KAPIKAYAFEST BU YIL BAMBAŞKA
BAFRA BELEDİYE BAŞKANI HAMİT KILIÇ’IN KIBRIS HAREKÂTININ 45.YIL DÖNÜMÜ MESAJI
BAFRA BELEDİYE BAŞKANI HAMİT KILIÇ’IN KIBRIS HAREKÂTININ 45.YIL DÖNÜMÜ MESAJI