Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

Bafra'da “Sessiz Çığlıklar” fotoğraf sergisi açıldı

Bafra Hasan Çakın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenen “Sessiz Çığlıklar” fotoğraf sergisi açıldı.

Bafra'da “Sessiz Çığlıklar” fotoğraf sergisi açıldı
Bafra'da “Sessiz Çığlıklar” fotoğraf sergisi açıldı Admin

Hasan Çakın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 12. sınıf El sanatları Teknolojisi öğrencileri tarafından bir Çelik AVM’de hazırlanan serginin açılışı Kaymakam Ali Fuat Türkel ve protokol tarafından yapıldı.

Kaymakam Türkel açılışta yaptığı konuşmada, “Annelerimizin, kadınlarımızın, kızlarımızın en ufak bir şiddete kalmaması, onların el üstünde tutulması gereken değerin verilmesi anlamında bir duyarlılık oluşturulmuştur. Bu hassasiyetin devam etmesini temenni ediyoruz.Tüm insanlığa, tüm kadınlarımıza, tüm kızlarımıza, tüm çocuklarımıza, yaşlılarımıza hassasiyetle davranalım. İnsan haklarına yakışmayan eziyet, fena muamele, taciz gibi kötü muamelelerden uzak kalalım. Kadınlarımız her türlü meslekte başarılı bir şekilde icra edilmektedir. Bir kadın şiddete uğruyor, dövülüyor, başka bir şekilde taciz ediliyor ama insanlarımız maalesef duyarsız kalabiliyorlar. Bu konuda hassasiyetimizi gösterelim, duyarsız kalmayalım. Serginin açılışında emeği geçen herkese teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

Hasan Çakın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdüresi Melek Çelebi, "Hasan Çakın M.T.A.L. olarak El Sanatları ve Grafik Bölümü öğretmen ve öğrencileri 8 Mart Dünya Kadınlar günü vesilesiyle kadına yönelik şiddeti ele alarak "Sessiz Çığlıklar" projesi fotoğraf sergisiyle; Türkiye'de ve dünyada halen önüne geçilemeyen her türlü şiddete maruz kadınlarımızı özellikle kız çocuklarımızı daha bilinçli, öz güveni sağlam ve yeteneklerini ortaya koyabilen nesiller olarak yetiştirmeyi hedefledik.Bunun yani sıra şiddet mağduru kadınların aslında neler yapabileceğini El Sanatları bölümü olarak "El Sanatlarımızla Varız" projesi kapsamında yarının anneleri genç kızlarımızın fırsat verildiğinde neler yapabileceklerini göstermek amacıyla deri,dokuma, nakış,çanta,kemer, keçe,tel kırma,Antep ve Maraş işleriyle duygularını yansıtma imkanı verildi. Bugün itibariyle Bafra Çelik Avm'de Serap Alagöz,Aynur Tulum, Ayşegül Öztürk önderliğinde tüm öğrencilerle sergimizi açmış bulunuyoruz." dedi.

Kadına şiddetin anlatıldığı resimlerin sergisi 2 gün açık kalacak.


Açılışa Belediye Başkanı Zihni Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, Sağlık İlçe Müdürü Dr. Aytaç Akın, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Göksel Başar, AK Parti İlçe Başkanı Avukat İbrahim Semiz, daire amirleri, Hasan Çakın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdiresi Melek Çelebi, okul idareci ve öğretmenler ile çok sayıda davetli katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KAPIKAYAFEST BU YIL BAMBAŞKA
KAPIKAYAFEST BU YIL BAMBAŞKA
BAFRA BELEDİYE BAŞKANI HAMİT KILIÇ’IN KIBRIS HAREKÂTININ 45.YIL DÖNÜMÜ MESAJI
BAFRA BELEDİYE BAŞKANI HAMİT KILIÇ’IN KIBRIS HAREKÂTININ 45.YIL DÖNÜMÜ MESAJI