Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

MUSTAFA ERDİN ORTAOKULU’ NDAN ŞEHİTLERİMİZE VEFA ZİYARETİ

Bafra Mustafa Erdin Ortaokulu, 7/C Vatanseverlik ve 8/D Vefa Sınıfı öğrencileri 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Haftası münasebeti ile; Samsun Maarif Hareketi,” Her Sınıfın Bir Değeri Var “Projeleri Kapsamı’ nda; Din Kültürü Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Kemal Delen, Hüseyin Tan, Okul Rehber Öğretmeni Faruk Gülşen rehberliğinde 35 Öğrenci grubu ile Bafra Şehitliği ile Bafra Şehit Aileleri Gaziler Dayanışma Derneği’ ni ziyaret ettiler.

MUSTAFA ERDİN ORTAOKULU’ NDAN ŞEHİTLERİMİZE VEFA ZİYARETİ
MUSTAFA ERDİN ORTAOKULU’ NDAN ŞEHİTLERİMİZE VEFA ZİYARETİ Admin

Şehitlik ziyaretine, vatanseverlik kombine baskılı tşört ve şapkalı gelen öğrenciler derneğin fahri imamı Bülbül Hoca ve  iki öğrencinin okuduğu Kur'an tilavetinin ardından dualar  ile şehitleri anarak vatanseverliklerini ve vefalarını gösterdiler.

Şehitliğin ardından, dernek binasına geçen öğrencileri  dernek başkanı Mümine Ersin ve  derneğin üyeleri karşıladı.

Bir öğrencinin  Kur’an-ı Kerim okumasının ardından, öğrenciler şehit yakınları için hazırladıkları Şehide Selam oratoryasını sundular.Duygusal anların yaşandığı ziyarette öğrenciler şehit yakınları ile sohbet ettiler ve derneğin  ziyaretçi anı  defterine  duygu ve düşüncelerini yazdılar.

Dernek başkanı Mümine Ersin ile Terörle Mücadele Gazisi Hakan Uncu öğrencilere  ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti ifade ederek teşekkür ettiler ve şehitlik, gaziliğin önemini anlattılar.

 Ziyaret dolayısı ile vatanseverlik ve vefa değerlerini edinen ve sergileyen öğrenciler ömürlerinde unutamayacakları bir  gün yaşadılar.

Oktay ZERRİN- Bafra

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KIBRIS GAZİLERİNE BERAT VE MADALYALARI TEVCİH EDİLDİ
KIBRIS GAZİLERİNE BERAT VE MADALYALARI TEVCİH EDİLDİ
BAFRALILAR ÇOK MEMNUN
BAFRALILAR ÇOK MEMNUN