Reklamı Geç
Advert

Bafra'da 23 Nisan Coşkuyla Kutlandı

Bafra'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 98.yıl dönümü coşkuyla kutlandı.

Bafra'da 23 Nisan Coşkuyla Kutlandı
Bafra'da 23 Nisan Coşkuyla Kutlandı Admin

Sabah 09.30’da İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu tarafından 15 Temmuz Şehitler Meydanı'nda Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başlayan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra  15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda devam etti. 

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde 1920'de Türk milletinin bağımsızlığı ve çağdaşlaşması yolunda atılan ilk adım olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 98. yıldönümü coşkuyla kutlandı.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu  yaptığı açılış konuşmasında, "Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal önderliğinde ve onun ‘Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır.’ öngörüsüyle tutuşturulan bağımsızlık meşalesi 23 Nisan 1920 Cuma günü Ankara’da, Anadolu’nun dört bir yanını aydınlatan bir güneş haline gelmiştir."  dedi.

29 Ekim Ortaokulu tarafından hazırlanan program, okul korosunun şarkılarıyla devam etti. Programda öğrenciler şiirler okudu. Resim ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere protokol tarafından ödülleri verildi.

Programa Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsun Ak Parti Milletvekili Orhan Kırcalı, Bafra Cumhuriyet Başsavcısı Turgut Türkmen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, ilçe daire amirleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GELENEKSEL 16.SÜNNET ŞÖLENİ YARIN
GELENEKSEL 16.SÜNNET ŞÖLENİ YARIN
ÜÇ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANININ  GÖREVDEN ALINMASI
ÜÇ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANININ GÖREVDEN ALINMASI