Reklamı Geç
Advert

BAFRA ZİRAAT ODASI SERTİFİKALARI VERDİ

Bafra Ziraat Odası toplantı salonunda yapılan sertifika törenine katılarak kursiyerlere seslenen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ”Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak her türlü kırsal kalkınma faaliyetlerinde tüm imkânlarımızla sizlerin yanınızdayız “dedi. Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin ise yaptığı konuşmada “ Bafra bir tarım merkezidir.

BAFRA ZİRAAT ODASI SERTİFİKALARI VERDİ
BAFRA ZİRAAT ODASI SERTİFİKALARI VERDİ Admin

Bu çalışmalar çok önemlidir. Yapılan çalışmalar için odamıza ve kursiyerlerimize teşekkür ediyorum” dedi

ÇİFTÇİMİZİN VE ÜRETEN İNSANIMIZIN YANINDAYIZ

 Tarım ve hayvancılığa gözümüz gibi bakmak zorundayız diyen Yılmaz, “Yediğimiz her lokmada çiftçilerimizin nasırlı ellerinin desteği var, sizlere çok büyük minnettarlık duyuyoruz. Sizlerden Allah bin kere razı olsun. Ben Büyükşehir Belediye Başkanı olarak hep üreticilerimizin yanında oldum bundan sonra da olmaya devam edeceğim. Bu anlamda hiç kuşkunuz olmasın. Hep acaba çiftçilerimize, üreticilerimize nasıl destek verebiliriz diye gece gündüz çalışıyoruz. Bu şehrin ana damarına indiğimizde tarım şehri olduğunu görüyorsunuz. Toprak olmazsa, bu güneşin bereketi olmazsa, bereketli hilalin verdiği nimetler olmazsa sanayide de tarımda istediğimiz noktaya gelemezsiniz” dedi.  

BİZİM SADIK YÂRİMİZ ÇİFTÇİLERİMİZDİR

 Hani ozanımızın dediği gibi sadık yârimiz topraksa bizim sadık yârimiz çiftçilerdir diyen Yılmaz, Büyükşehir Belediyesinin Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığını hatırlatarak, “Belediyecilikte bizden beklenen altyapı, üst yapı, ulaşım, yol su gibi hizmetlerin dışında bir farkındalık oluşturduk ve üreticilerimiz için daha fazla destekler sağlamalıyız diyerek Kırsal Kalkınma Daire Başkanlığı’nı kurduk. Çünkü tarım bizim için önemli çiftçi bizim için değerli. Daire Başkanlığımızın başına da bu konuda gerçekten tecrübeli  Mehmet Akif Özdemir’i getirdik.  Bugün burada sertifikalarını alan tüm kursiyerlerden özellikle de isteğim Mehmet Akif beyle sürekli iletişim halinde olmaları. Tarım için kurduğumuz bu başkanlığımızdan en verimli bir şekilde ne olur faydalanın. Sizler, üreticilerimiz bizim başımızın tacısınız, biliyoruz ki çiftçilerimizin ellerindeki nasır, ailemize lezzet ülkeye ekonomi olarak dönüyor” diye konuştu. 

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZİN DESTEKLERİ KÖYDEN ŞEHRE GÖÇ ETMEMİZİ ENGELLEDİ

Sertifikasını alan Selime Akbaş isimli kursiyer de Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı kırsal kalkınma destekleri nedeniyle Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’a teşekkür ederek, “Biz geçim sıkıntısı yüzünden şehre göç etmeyi düşünürken Büyükşehir Belediyemizin sağladığı kırsal kalkınma destekleri köyümüzde kalmamıza ve  geçimimizi burada sağlamamıza vesile oluyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız bizim gibi tarımla uğraşanlara desteğini hiç esirgemiyor. Kendisine üreticilere verdiği destek ve katkılar için bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.   Konuşmaların ardından 35 köyden 142 kursiyere sertifikaları verildi.

Törene Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Turan Çakır, Büyükşehir Belediyesi Meclisi  AK Parti Grup başkanvekili Nihat Soğuk, Bafra Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner ve kursiyerler katıldı. 

BAŞKAN ŞAHİN: BİLİNÇLİ TOPLUMA İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR HİZMET

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptığı açıklamada şunlara söyledi: “ Bafra’mız bir tarım merkezidir. Türkiye’nin en önemli ovasına sahibiz. Bafra olarak önümüze koyduğumuz 5 ana hedeften biride tarımdır. Bu hedef için hep beraber çalışıyoruz. Ziraat odamızın düzenlediği bu kurslar bilinçli toplum adına önemlidir. Odamıza ve kursa katılan kursiyerlerimize çok teşekkür ediyorum. Bafra kazandıkça insanımız zenginleşecektir. Bafra Belediyesi olarak tarıma yönelik, desteklerimiz her zaman devam edecektir“ dedi.

Bafra Ziraat Odası ve Bafra Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile yapılan kurslar:

1-Süt Sığırı Yetiştiriciliği, (80 saat)

 

Başlama: 26 Mart 2018

Bitiş: 6 Nisan 2018

Belge Alan: 102 kişi

 

2- Süt Sığırı Yetiştiriciliği,

Başlama: 3 Nisan 2018

Bitiş: 12 Nisan 2018

Belge Alan: 24 Kişi

 

Eğitici Yasemin Pala

 

Sürü Yönetimi Elemanı (104 saat)

29 kişi

Başlama: 26 Mart 2018

Bitiş: 11 Nisan 2018

119 Süt Sığırı

80 saatlik kurs sonunda katılımcılara sertifikaları verildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GELENEKSEL 16.SÜNNET ŞÖLENİ YARIN
GELENEKSEL 16.SÜNNET ŞÖLENİ YARIN
ÜÇ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANININ  GÖREVDEN ALINMASI
ÜÇ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANININ GÖREVDEN ALINMASI