Reklamı Geç
Advert

DÜZKÖY DERNEĞİ "KONYA KÜLTÜR GEZİSİ YAPTI"

BAFRA DÜZKÖY DERNEĞİ "KONYA KÜLTÜR GEZİSİ YAPTI"

 DÜZKÖY DERNEĞİ
 DÜZKÖY DERNEĞİ   Admin

Samsun Bafra Düzköy’ lüler Derneği  her yıl geleneksel hale getirdiği “ KÜLTÜR GEZİSİ “ etkinliğinde bu sene Selçuklu ve Osmanlı tarihinin en önemli şehri olan KONYA’ ya gitti.

İstanbul Bafra Dernekler Federasyonuna bağlı Bafra Düzköy’ lüler Derneği Kadın Kolları, 2018 yılı Konya Kültür gezisini gerçekleştirdi.

Selçuklu ve Osmanlı tarihinin en önemli tarihi ve kültür zenginliğine sahip, başkentlik yapmış, Selçuklu ve Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerini muhafaza ettiği,  Mevlana’ nın yetiştiği Konya’ ya düzenlenen Kültür gezisine Düzköy’ lü kadınlar yoğun katılım gösterdi.

Bafra Düzköy Derneği Kadın Kollarının Konya Kültür Gezi programı boyunca, Aziziye Camisi ve tepesi,  Konya Alaaddin Tepesi, Karatay MedresesiKonya Meram bağları, İnce Minare Müzesi (Medresesi)Şehitler Abidesi, Ateşbazı Veli Hazretleri ve Türbesi, Tavus Baba Türbesi, Konya Mevlana Müzesi (Konya Mevlana Türbesi) ziyaretleri yapıldı.

Program ile ilgili açıklama yapan, Bafra Düzköy Dernek Başkanı Kerem Alışkan “ Konya’ ya yaptığımız bu ziyaretimiz sonucunda Selçuklu ve Osmanlı tarihi ile ilgili kültürel bilgileri yerinde görerek geçmişimizi bir kez daha hatırladık. İslam tarihindeki büyük düşünür ilim ve din adamlarını, kutsal dini yerlerini, mimari güzellikleri görmemiz  açısından çok verimli olmuştur. Yaptığımız bu programa destek vererek  maddi manevi desteklerini esirgemeyen,  Kağıthane Belediye Başkanımız Fazlı Kılıç’ a, Bafra Düzköy Derneği Kadın Kolları Başkanı Nurcihan Ekiz’ e, programa gelerek katkı sağlayan Düzköy’ lü kadınlarımıza şahsım ve Yönetim Kurulum adına teşekkür ederim.

İnşallah önümüzdeki günlerde en güzel programlar ile verimli çalışmalar ile hemşerilerimize hizmet etmeye ve onlarla birlikte olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Bafra Düzköy Derneği Kadın Kolları Başkanı Nurcihan Ekiz ise “ Düzköy’lü kadınlar olarak bizlere güzel programlar sağlayan başkanımız Kerem Alışkan’ a teşekkür ederim.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GELENEKSEL 16.SÜNNET ŞÖLENİ YARIN
GELENEKSEL 16.SÜNNET ŞÖLENİ YARIN
ÜÇ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANININ  GÖREVDEN ALINMASI
ÜÇ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANININ GÖREVDEN ALINMASI