Reklamı Geç
Advert

Yusuf Ziya Yılmaz makamını Zihni Şahin'e devretti

Samsun Eski Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, bugün makamını Zihni Şahin'e devretti.

Yusuf Ziya Yılmaz makamını Zihni Şahin'e devretti
Yusuf Ziya Yılmaz makamını Zihni Şahin'e devretti Admin

Samsun Eski Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın AK Parti Milletvekilliği Aday Adaylığı için istifasının ardından Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Olağanüstü toplandı. Mecliste 69 oy alan Zihni Şahin yeni Büyükşehir Belediye Başkanı oldu.

Meclis toplantısının ardından Yusuf Ziya Yılmaz ve Zihni Şahin arasında devir teslim töreni düzenlendi.

Devir teslim törenine Bafra'dan çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Başkan Zihni Şahin, Yusuf Ziya Yılmaz’dan makamını devraldı. Yusuf Ziya Yılmaz yaptığı konuşmada, “Samsun gerçekten benim evladım gibiydi. Hatta gibi değil evladımdı. Ben bugün burada 19 yıl boyunca görev yaptığım makamımı ve evladımı yeni başkan Zihni Şahin'e teslim ediyorum. Allah hayırlı uğurlu etsin ve utandırmasın. Zihni Bey'e yeni görevinde başarılar diliyorum” dedi. 

“Yusuf Bey’in bıraktığı yerden hizmetlere devam edeceğiz”

Yapılan hizmetlerin üzerine daha başka ne yapılabilir şeklinde tespit edeceğini söyleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, “Yusuf Bey, milletvekili aday adayı olduktan sonra boşalan yere partimiz beni aday gösterdi. Bize verilen bu göreve layık olmak için elimden geleni yapacağım. Zaten Samsun sevdalısı bir insanım. Samsun benim her şeyim. Bugüne kadar Bafra’ya hizmet ettim. Yeni görevimde de Samsun bazında Yusuf Bey’in bırakmış olduğu yerden hizmetlere devam edeceğiz. Bana destek olan herkese teşekkür ediyorum. Bundan sonra yapacaklarımla alakalı belediyede arkadaşlarla toplantı yapacağım. Bir sunum alacağım. Belediyeler öyle her gün proje yapan bir kurum değildir. Belediyelerin önceden hazırlanan stratejik programları vardır. Bir dönemlik olarak hazırlanır. İlk olarak onları gözden geçireceğim. İlave olarak ne yapılabilir ne eklenebilir birlikte tespit edeceğiz. Yeni görevim vatana millete hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İmamoğlu: Allah, bu ülkeyi yönetenlere “Hacı Bektaş terbiyesi” versin
İmamoğlu: Allah, bu ülkeyi yönetenlere “Hacı Bektaş terbiyesi” versin
OMÜ’de Kayıtlar 19 Ağustos’ta Başlıyor
OMÜ’de Kayıtlar 19 Ağustos’ta Başlıyor