Reklamı Geç
Advert

ÖNDER FATİH ŞENOL İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI

İYİ PARTİ SAMSUN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI

ÖNDER FATİH ŞENOL İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI
ÖNDER FATİH ŞENOL İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI Admin

Neden aday oldum?

Yaşadığım ve sevdalısı olduğum Samsun şehrinin sosyo-ekonomik gelişmişlik seviyesinde hak ettiği yere yeniden gelmesi, ulusal kalkınma planlarında bir metropol olarak yeniden düzenlenmesi gerektiğini düşünmekteyim. Samsun’un ekonomik kalkınmasını hızlandırması ve Samsunluların hak ettikleri uluslararası normlara yakışır düzeyde bir hayat sürebilmelerinin sağlanması acilen gerekmektedir. Bu nedenle hem hizmet sektöründe hem  ticaret sektöründe hem de siyasi alanda ülke ekonomisine en üst düzeyde katkı vererek, Samsun’un yeniden inşaasında yer almak istiyorum.

İşte bu nedenle Samsun İYİ olsun diye bu yola çıktım.

Çünkü Samsun her şeyin en “İYİ” sini hak ediyor!..

Önder Fatih Şenol, Gümüşhaneli bir ailenin ferdi olup1971 yılında Trabzon’da doğdumuştur. Sonrasında Ailesi 3 yaşındayken Samsun’a yerleşmiştir. 44 yıldır Samsun’da yaşamakta olan Önder Fatih Şenol İlkokulu 23 Nisan İlkokulunda bitirdikten sonra Samsun Anadolu Lisesi ve Maarif Kolejinin sınavlarını kazanarak orta ve lise öğrenimini burada tamamlamıştır. 1990 yılında liseden mezun olup, aynı yıl 9 Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümüne girmiştir. Akabinde Üniversiteyi bitirip 1996 yılında Samsun’a dönerek İstasyon Mahallesinde dayanıklı tüketim malları ve mobilya sektöründe ticari faaliyete başlamıştır. Askerlik sebebiyle ticaretini sonlandırmış ve askerlik sonrasında bankacılık ve finans sektöründe çalışma hayatına atılmıştır. Samsun’da sırasıyla; Toprak Menkul Değerler A.Ş.’de dealer (hisse senedi alım-satım uzmanı), Finans Leasing A.Ş.’de Orta Karadeniz pazarlama sorumlusu, Türk Ekonomi Bankası Samsun Şubesinde ticari pazarlamada Analist-Yetkili-Yönetmen, Tekstil Bank Samsun Şubesinde müdür yardımcılığı, TekfenBank Samsun  Şube müdürlüğü, EuroBank Samsun Şube müdürlüğü, BurganBank Samsun Şube müdürlüğü, Görevlerinde bulunarak Samsun ve ilçelerindeki birçok irili ufaklı firmalara finansal desteklerde bulunmuştur.

2014 yılında bankacılık hayatına son vererek Bafra’da 55 yıldır faaliyet gösteren Kuyumcu Turgut isimli aile şirketinde çalışma  hayatına devam etmektedir. Bankacılık görevinden dolayı siyasi faaliyetlerde bulunamayan Önder Fatih Şenol, bankacılık sonrası ilk olarak Milliyetçi Hareket Partisi’ne üye olmuş ve sırasıyla İlkadım İlçe yönetiminde yönetim kurulunda görev almış, daha sonra il yönetim kurulunda AR-GE den sorumlu il başkan yardımcılığı görevini yürütmüştür. Sonrasında İYİ Partinin kurucu il yönetiminde çalışmalarını sürdürmüş olup ilk olağan kongrede de STK ve iş dünyasından sorumlu il başkan yardımcılığı ve ekonomiden sorumlu il başkan yardımcılığı görevlerini yürütmüştür. 26.04.2018 tarihinde Önder Fatih Şenol görevinden istifa ederek İYİ Partiden Samsun milletvekili aday adayı olmuştur.

Önder Fatih Şenol, Samsun’da sosyal yaşamın içinde olup birçok dernek ve kulüpte aktif üye olmuştur. Bunlar; 1965 Samsunspor Taraftarlar Derneği üyeliği, Samsun Anadolu Lisesi ve Maarif Koleji Mezunları Derneği üyeliği ve 3 yıl süre ile başkanlığı, Samsun Tenis Kulübü üyeliği, Samsun Yelken Kulübü üyeliği, Bafra Şehir Kulübü üyelikleridir.

Evli ve 2 kız çocuğu babası olan Önder Fatih Şenol halen Atakum’da ikamet etmektedir. Boş vakitlerinde doğa sporları amatör balıkçılıkla uğraşmaktadır.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İmamoğlu: Allah, bu ülkeyi yönetenlere “Hacı Bektaş terbiyesi” versin
İmamoğlu: Allah, bu ülkeyi yönetenlere “Hacı Bektaş terbiyesi” versin
OMÜ’de Kayıtlar 19 Ağustos’ta Başlıyor
OMÜ’de Kayıtlar 19 Ağustos’ta Başlıyor