Reklamı Geç
Advert

KARADENİZ AFET DEPOSUNA KAVUŞACAK

Haberaks Tv canlı yayınında Karadeniz bölgesine hizmet edecek bir afet deposunu Samsun’a kazandırmaya çalıştıklarının müjdesini veren Türk Kızılay’ı Bafra Şubesi Başkanı Osman Genç’in girişimleri sonucunda talep edilen Bafra’da ki eski tekel deposu Başbakanlık oluru ile Türk Kızılay Bafra Şubesine tahsis edildi.

KARADENİZ AFET DEPOSUNA KAVUŞACAK
KARADENİZ AFET DEPOSUNA KAVUŞACAK Admin

Türk Kızılay’ı Bafra Şubesi tarafından talep edilen Samsun Sinop yolu Çetinkaya mevkiinde bulunan eski Tekel Tütün Depoları Başbakanlık Ekonomik Sosyal ve Kültürel İşler Başkanlığı’nın oluru ile Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından bedelsiz olarak 49 yıllığına Türk Kızılay’ının amaçlarına yönelik kullanılması üzerine Kızılay Bafra Şubesine tahsis edildi.

Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğünün tahsis yazısını Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel’in elinden alan Türk Kızılay’ı Bafra Şube Başkanı Osman Genç, “Göreve atandığımız 2009 yılından itibaren bölgemizde eksikliğini hissettiğimiz bir afet deposunu Bafra’ya Samsun’a ve Karadeniz’e kazandırmak amacıyla 9 yıldır girişimlerimizi sürdürüyorduk. Samsun ve bölgesine oluşabilecek bir doğal afet sonucunda hızlı müdahale için bölgemizde bir afet deposu önemli bir ihtiyaçtır. Bunun yerine getirilebilmesi için bir yere ihtiyacımız vardı. Samsun Sinop yolu Çetinkaya mevkiinde bulunan eski tekel tütün depolarını talep ettik. Bu süreçte özellikle Bafra Kaymakamımız Ali Fuat Türkel’in bu konuya gösterdiği hassasiyet ve özel çabaları neticesinde bu depolar bedelsiz olarak 49 yıllığına Bafra şubemize tahsis edildi. Bundan sonraki süreçte Türk Kızılay’ı Genel Merkezimiz ile yazışmalarımızı gerçekleştirip Genel Merkezimizin de takdiri ve oluru ile inşallah Karadeniz bölgesine hizmet edecek bir afet deposunu kazandıracağız.” Dedi.

LOJİSTİK DESTEK AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ

Samsun ve bölgesinin Türk Kızılay’ının Erzurum’da bulunan afet deposuna bağlı buluğunu ifade eden Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel, “Samsun ve bölgemizde meydana gelebilecek olan bir afet olayı sonrasında daha hızlı ve kolay bir şekilde lojistik destek sağlanması açısından çok önemli bir hizmeti umarım bölgemize kazandırırız. Kapalı ve açık alan olmak üzere 7.449.78 m2’lik bir yeri Türk Kızılay’ımızın amaç ve hedefleri doğrultusunda kullanılmak üzere 49 yıllığına bedelsiz olarak Bafra Şubemize tahsis ettik. Türk Kızılay’ının hizmetleri ve bölgemiz açısından faydalı olacaktır. Bölgemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” Diye konuştu.

Türk Kızılayı Bafra Şubesi Başkanı Osman Genç ve yönetimi günün anısına Bafra Türk Kızılayı Şube Başkanlığı Adına yaptırdıkları pastayı Kaymakam Ali Fuat Türkel Osman Genç ve yönetim kurulu üyeleri tarafından kesildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İmamoğlu: Allah, bu ülkeyi yönetenlere “Hacı Bektaş terbiyesi” versin
İmamoğlu: Allah, bu ülkeyi yönetenlere “Hacı Bektaş terbiyesi” versin
OMÜ’de Kayıtlar 19 Ağustos’ta Başlıyor
OMÜ’de Kayıtlar 19 Ağustos’ta Başlıyor