Reklamı Geç
Advert

OMÜ, GELİŞEN EKONOMİLER ÜNİVERSİTE SIRALAMASINDA İLK KEZ LİSTEDE

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ), uluslararası değerlendirme kuruluşu olan TimesHigherEducation (THE) tarafından hazırlanan “2018 Gelişen Ekonomiler Üniversite Sıralamasında” ilk defa listeye girdi. THE Gelişen Ekonomiler Üniversite Sıralamasında değerlendirmeye aldığı 50 ülkedeki üniversiteler arasından, 42 ülkedeki 378 üniversiteyi sıralamaya layık gördü. OMÜ, değerlendirmeye alınan Türkiye’den 22 üniversite ile birlikte listeye girerek 351+. sırada yer aldı.

OMÜ, GELİŞEN EKONOMİLER ÜNİVERSİTE SIRALAMASINDA İLK KEZ LİSTEDE
OMÜ, GELİŞEN EKONOMİLER ÜNİVERSİTE SIRALAMASINDA İLK KEZ LİSTEDE Admin

Değerli bir başarı

THE çalışmalarında gelişen ekonomiler olarak sınıflandırılan 50 ülkenin üniversitelerini değerlendirdi. Değerlendirmeye alınan bu ülkelerden sadece 42 ülkedeki üniversitelerden 378 tanesi sıralamaya girebildi. OMÜ’nün ‘en iyi araştırma odaklı üniversiteler’ sıralamasında yer bulması son derece değerlidir.

Sıralama nasıl belirlendi?

THE Dünya Üniversite Sıralamaları ile aynı 13 performans göstergesini kullanarak, her bir üniversitenin öğretim, araştırma, bilgi transferi ve uluslararası görünümden oluşan ana görevlerindeki güçlü yanlarını inceledi. Bu sıralamada kullanılan metodolojide gelişen ekonomilerdeki üniversitelerin gelişim önceliklerini ve ayırt edici özelliklerini daha iyi yansıtmak için üniversitelerin sanayi ile olan bağlantılarına ve uluslararası görünümüne daha fazla ağırlık verildi.

Gelişen Ekonomiler Üniversite Sıralamalarının tam listesi için bağlantıyı tıklayınız
https://www.timeshighereducation.com/world-university-rankings/2018/emerging-economies-university-rankings

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İmamoğlu: Allah, bu ülkeyi yönetenlere “Hacı Bektaş terbiyesi” versin
İmamoğlu: Allah, bu ülkeyi yönetenlere “Hacı Bektaş terbiyesi” versin
OMÜ’de Kayıtlar 19 Ağustos’ta Başlıyor
OMÜ’de Kayıtlar 19 Ağustos’ta Başlıyor