Reklamı Geç
Advert

BAFRA BELEDİYESİ’NDE DEVİR TESLİM TÖRENİ

Eski Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, bugün mecliste yapılan seçimle başkan olan Hamit Kılıç’a makamını devretti.

BAFRA BELEDİYESİ’NDE DEVİR TESLİM TÖRENİ
BAFRA BELEDİYESİ’NDE DEVİR TESLİM TÖRENİ Admin

Zihni Şahin'in Samsun Büyük Şehir Belediye başkanlığına geçmesinden sonra  olağan üstü toplanan Bafra Belediye Meclisi tek aday olarak gösterdiği Hamit Kılıç'ı Meclis Toplantısında 27 oyla Bafra Belediye Başkanlığına  seçti.

Zihni Şahin'in Büyük Şehir Belediye Başkanı olmasının ardından Bafra Belediye Meclisi olağan üstü toplandı. Meclis Açılış konuşmasında Ak Parti Belediye meclis üyesi Eyüp Sabri Şahin önceki belediye başkanı Zihni Şahin'in Belediye Başkanlığı dönemindeki hizmetleri anlatarak Belediye Başkanlığı dönemindeki Bafra'ya yaptığı hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

MHP Meclis Üyesi Abdullah Fidan MHP olarak aday göstermeyeceklerini Hamit Kılıç'a destek vereceklerini belirtti.

 Meclis toplantısında  konuşma yapan  Samsun Büyük Şehir Belediye Başkanı Zihni Şahin "Yusuf Ziya Beyin Milletvekili A. Adaylığı vesilesiyle istifasıyla boşalan göreve, aynı burada izlenen yol gibi meclis üyelerinin kararıyla bize görev tebliğ edildi. Burada da boşalan göreve aramızdan bir arkadaşımızın gelmesi gerekti ve aynı süreç burada da devam etti. Bafra Belediye Meclis Başkanı olan Hamit Kılıç kardeşimiz genel merkezimiz tarafından aday gösterildi. Birlik ve beraberlik içerisinde yaptığımız çalışmalarımızı inşallah Hamit Kılıç kardeşimiz de laikiyle yerine getireceğinden eminim. Ben şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bende Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Hamit Kılıç kardeşimizin ve sizlerin yanında her zaman olmaya devam edeceğim ve  olacağım. Yani kısaca imkanlarım el verdikçe Bafra Belediyesinin yanında olmakla birlikte destekleyeceğim" dedi. 


Zihni Şahin'in konuşmasının ardından söz alan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç,'Ben özellikle Bafra’ya hizmet etmiş, emeği geçmiş tüm belediye başkanlarımıza teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Özellikle son iki dönemde yaptığı güzel çalışmalardan dolayı  Zihni Şahin başkanımıza Bafra halkı adına şükranlarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum. Bundan sonra aynı şekilde Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde hizmetlerinin devamını temenni ediyor, başarılı çalışmalarının devam edeceğine de inancımızın tam olduğunu belirtmek istiyorum" dedi.

Partim adına belediye başkanı olarak aday gösterilmeme vesile olan, teveccüh gösteren başta Millet Vekillerimize, gençlik kollarımıza, kadın kollarımıza, yönetim kurulumuza, ilçe başkanımıza, il başkanımıza,  bakanımıza, yerel yönetimlerden sorumlu milletvekillerimize, bölge milletvekillerimize, tüm teşkilatımıza, başbakanımıza ve Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum. Özellikle de “Bundan sonra yolumuza Hamit beyle devam edeceğiz” diyerek beni Ak Parti Bafra Belediye Başkanı adayı olarak gösteren liderimiz, genel başkanımız, cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a sonsuz şükranlarımı sunuyorum diyerek sözlerine şöyle devam etti, Seçim süreci boyunca beni telefonla arayan, bulunduğum her ortamda bu göreve layık olduğumu söyleyen, can-ı gönülden destekleyen, teveccüh gösteren, dualarını eksik etmeyen arkadaşlarıma, tüm dostlarıma, tüm meclis üyesi arkadaşlarıma, bugün burada bulunan siyasi partilerimizin temsilcilerine ve Bafralı hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum.

Önümüzdeki süreçte Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımızla, bakanımızla, milletvekillerimizle, il ve ilçe teşkilatlarımızla, sivil toplum örgütlerimizle ve kamu kuruluşlarımızla uyum içinde çalışarak ortak aklı öne çıkaran bir yönetim anlayışıyla bu görevi Allah’ın izniyle hakkıyla yerine getireceğimden hiç şüpheniz olmasın. Bu arada ‘Anneler Günü’ nedeni ile başta şehit anneleri olmak üzere dünyanın en önemli görevini üzerlerine yüklenen tüm annelerimizin ellerinden öpüyor ve tüm annelerimizin Anneler Günü’nü en kalbi duygularımla kutluyorum" dedi.

Konuşmaların ardından Bafra Belediye meclisi gizli oyla aday gösterilen Hamit Kılıç, 27 meclis üyesinin oyunu alarak Bafra Belediyesi'nin yeni başkanı oldu.

Meclis toplantısından sonra Bafra Belediyesi önünde devir teslim törenine katılanlara hitaben Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin ve Ak Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı yeni görevine seçilen Hamit Kılıç'a Bafra Belediye Başkanlığı Döneminde yapacağı her hizmette yanında olacaklarını belirten konuşmalarından sonra Bafra Belediye Makamına çıkarak Bafra Belediyesinin mührünü, Samsun Büyük Şehir Belediye Başkanı Zihni Şahin'in elinden aldı.

Belediye Önünde yapılan Devir Teslim Törene, Bafra İlçe Kaymakamı Ali Fuat Türkel, Samsun Ak Parti Millet Vekili Orhan Kırcalı, Samsun AK Parti  İl Başkanı Hakan Karaduman, Oda Başkanları, AK Parti ve MHP Belediye Meclis Üyeleri, Partililer ve çok sayı da vatandaşlar katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GELENEKSEL 16.SÜNNET ŞÖLENİ YARIN
GELENEKSEL 16.SÜNNET ŞÖLENİ YARIN
ÜÇ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANININ  GÖREVDEN ALINMASI
ÜÇ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANININ GÖREVDEN ALINMASI