Reklamı Geç
Advert

37. Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması’nda

kazanan arkadaşlık oldu

37. Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması’nda
37. Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması’nda Admin

Bu yıl “Canım Arkadaşım” temasıyla düzenlenen 37’inci Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması’nın kazananları belli oldu. Türkiye’nin 7 Bölgesinden İlköğretim Okulları, Özel Eğitim ve Uygulama Okulları, KKTC, Almanya ve Sosyal Medya üzerinden 27.679 adet resim katıldı. Pınar Kültür & Sanat Etkinliği’ne katılmaya hak kazanan16 minik ressam ödül ve sertifikalarını 18-20 Haziran tarihlerinde alacak. Etkinliğe katılan minik ressamlar arasından 3 öğrenci aynı zamanda bir yıllık eğitim bursunun da sahibi olacak.

Türkiye’de gıda sektörünün öncü markası Pınar, çocukların gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla sanat, eğitim ve spor alanında birçok projeyi destekliyor. Geleceğin sanatçılarını teşvik etmek amacıyla 37 yıldır düzenlenen Pınar Çocuk Resim Yarışması’nın bu yılki kazananları belli oldu.“Canım Arkadaşım” temasıyla 27.679 resmin başvurduğu yarışmanın katılımcısı minik ressamlar, arkadaşlıklarını çizdi. 16 minik ressamın Pınar Kültür & Sanat Etkinliği’ne katılmaya hak kazandığı yarışmada sosyal medya üzerinden yarışmaya katılan 1 öğrenci ile Özel Eğitim ve Uygulama Okulları’ndan 3 minik yetenek ise tablet ve resim malzemeleri ile ödüllendirildi. Minik ressamlarıneserlerinin ödül aldığı yarışmada kazanan, kalplerdeki arkadaşlık oldu.

Pınar Kültür Ve Sanat Etkinliği’nde buluşacaklar

Jüri değerlendirmesinin ardından ödül almaya hak kazanan16 minik ressam, ödül ve sertifikalarını almak üzere 18-20 Haziran 2018 tarihleri arasında İzmir’de gerçekleştirilecek Pınar Kültür & Sanat Etkinliği’nde bir araya gelecek. Etkinlik süresince İzmir’i tanıma fırsatı bulacak olan öğrenciler resmettikleri arkadaşlıklarına Türkiye’nin her yerinden yenilerini ekleyecek. Ödül ve sertifikaların dağıtılacağı etkinlikte ödül sahibi 3 yarışmacı ayrıca Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı aracılığıyla bir yıllık eğitim bursunun sahibi olacak.

Türkiye’nin her yanından binlerce öğrencinin resimlerini gönderdiği yarışmada Marmara Bölgesi 7.038 resimle katılımı en yüksek bölge oldu. Sosyal Medya üzerinden katılan resimlerin yüzde 100 artış gösterdiği yarışmada, Marmara Bölgesi’ni 4.727 resim ile Ege Bölgesi izledi. İç Anadolu Bölgesi’nden 4.720, Akdeniz Bölgesi’nden 3.194, Karadeniz Bölgesi’nden 1.974, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nden 1.606 veDoğu Anadolu Bölgesi’nden 1.070 resim değerlendirmeye alındı. Yurtdışı katılımlarında da artış olan yarışmada KKTC’den 2.465 ve Almanya’dan da 69 resim katılırken Türkiye’deki Özel Eğitim ve Uygulama Okullarından 582 resim başvuruda bulundu.

 

Jüri Özel Ödülü KKTC’ye gitti

Prof. Mümtaz Sağlam, Prof. Veysel Günay ve Ressam Umur Türker’in de yer aldığı jüriresimleri Türkiye’de 7 bölge, yurtdışı katılımları, özel öğretim kurumları ve sosyal medya kategorilerinde değerlendirdi. Değerlendirme sonucunda finale kalan minik ressamlar içerisinde Jüri Özel Ödülü Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet’inden minik ressam ArenBıyıklı’nın oldu.

 

Pınar Kültür & Sanat Etkinliğine Katılmaya Hak Kazanan Öğrenciler

 

Güneydoğu Anadolu Bölgesi

 1. Nazenin İpek Söylemez / Gaziantep / Özel Sanko Koleji
 2. Havin Okalin / Batman / Selçuklu Ortaokulu

 

Ege Bölgesi

 1. Gülse Deniz Ekşioğlu / İzmir / Ali Suavi İlköğretim Okulu
 2. Eylül Buer / İzmir / Özel İstek Okulları

 

Marmara Bölgesi

 1. Enes Şahin / İstanbul / Bahçeşehir MEF Okulları
 2. Elif Koç / İstanbul / Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu

 

 

İç Anadolu Bölgesi

 1. Selin Coşkun / Ankara / Özel Maya İlkokulu
 2. Zülfikar Koçu / Kayseri / Zenger Güç Ortaokulu

 

Akdeniz Bölgesi

 1. Nehir Baykara / Mersin / Çankaya Ortaokulu
 2. İnci Naz Yavuz / Mersin / Atike Akel Ortaokulu

 

Karadeniz Bölgesi

 1. Nisan Toprak Gürkan / Samsun / Özel Ezgililer İlkokulu
 2. Alipaşa Öztürk / Rize / Şevket Yardımcı Okulları

 

Doğu Anadolu Bölgesi

 1. İlknur Perçin / Van / Mevlana Ortaokulu
 2. Vuslat Ateş / Malatya / Cengiz Topel Ortaokulu

 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

 1. Derin Aydınlık / Gazimağusa / Doğu Akdeniz İlkokulu

 

Jüri Özel Ödülü

 1. Aren Bıyıklı / Lefkoşa / Yakın Doğu İlkokulu

 

Sosyal Medya (Samsung Tablet Kazanan)

 1. Ayşe Arberk

 

Türkiye’deki Özel Eğitim Ve Uygulama Okulları (Samsung Tablet Kazanan)

 1. Batuhan Tunç / İzmir / Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Özel Eğitim Uygulama Merkezi
 2. Demet Bingöl / Bursa / RüveydeDörtçelik Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi
 3. Talha Bilal Özdemir/ İstanbul/ Hacı Numan Ortaokulu

 

Resim yarışmasının asil ve yedek listesine www.pinar.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompası penis pompası gaziantep sex shop sex shop gaiantep gaziantep sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KAYMAKAM ADANUR'DAN VEDA ZİYARETİ
KAYMAKAM ADANUR'DAN VEDA ZİYARETİ
BAFRA BELEDİYESİ YAZ SPOR OKULLARINA COŞKULU AÇILIŞ
BAFRA BELEDİYESİ YAZ SPOR OKULLARINA COŞKULU AÇILIŞ
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompası penis pompası gaziantep sex shop sex shop gaiantep gaziantep sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri