Reklamı Geç
Advert

EN ÇOK ADIMI ATTILAR BOZCAADA KOŞUSUNDA YARIŞTILAR

Sağlık için harekete geçtiler. EN ÇOK ADIMI ATTILAR BOZCAADA KOŞUSUNDA YARIŞTILAR

EN ÇOK ADIMI ATTILAR BOZCAADA KOŞUSUNDA YARIŞTILAR
EN ÇOK ADIMI ATTILAR BOZCAADA KOŞUSUNDA YARIŞTILAR Admin

Sağlıklı yaşama önem veren ve günlük hareketin hayatımızdaki yerine dikkat çeken Acıbadem Sağlık Grubu, çalışanlarını sağlık kapsamında harekete teşvik etti. Acıbadem Maslak Hastanesi’nin düzenlediği yarışma ile 24 Nisan – 5 Mayıs tarihleri arasında en çok adımı atan 5 çalışan, 12 Mayıs’ta Bozcaada’da gerçekleşen New Balance Bozcaada Koşusu’na katılma hakkı kazandı. Acıbadem Maslak Hastanesi’den yarış ödülünü kazanan 5 yarışmacı Türkiye’nin dört bir yanından gelen amatör ve profesyonel sporcularla, bu yıl 6.’sı düzenlenen New Balance Bozcaada Koşusu’nda bir araya geldi.

Acıbadem Maslak Hastanesi’nde 12 gün boyunca toplamda 8.750 km’den fazla yürüyen 160 yarışmacı, günlük ortalama 4,5 km yürüdü. Acıbadem Maslak Hastanesi yarışmaya katılan çalışanlarına özel bir de anket düzenledi. Yarışmaya katılanların %65’ini oluşturan kadın çalışanlar hastane içinde günde ortalama 7.200 adım atarken, %35’ini oluşturan erkek çalışanlar gün içinde 5.700 adım attı. Yapılan ankete göre yarışmacıların %85’i koşmak, yüzmek, takım oyunları gibi yoğun spor aktivitelerinden keyif aldıklarını belirttiler.

 

160 katılımcı arasından yarışmayı kazanan ve Bozcaada koşusuna katılan 5 çalışandan biri olan Cemal Çam Multidisipliner Bakım Hemşiresi olarak görev yapıyor. Çam, koşuya katılabilmek için günde en az 15.000-20.000 adım attığını, hareket oranı çok yüksek bir bölümde çalıştığını ve bunun kendisine avantaj sağladığını belirtti. Yönetici Asistanı olarak çalışan Gökhan Erol, günde ortalama en az 7.000 adım attığını, yarışmayı kazanmak için de günde ortalama 10.000-12.000 adım attığını söyledi. Ameliyathane Ekip Lideri, Hemşire Emel Sözkan ise şöyle konuştu: “Yarışmayı kazanmak için özel bir çaba harcamadım. Ameliyathanede yaptığım iş gereği her gün 11.000-12.000 adım atmam gerekiyor. Dinamik, hareketli, enerjisi yüksek bir işte çalışmaktayım.” Kalp ve Damar Cerrahisi Servis Sorumlu Hemşiresi olarak çalışan Semih Aydemir, 10.000 adım üzerinde attığını, yaptığı işin, temposu ve enerjisi yüksek olduğunu ifade etti. Acil Servis Hemşiresi Mesut Yılmaz ise “Hastanede çalıştığım bölüm nedeniyle günde en az 9.000 adım atıyorum. Yarışma haberini aldıktan sonra adım sayımı günde 11.000- 12.000’e çıkardım. İşimin temposu yüksek, hareket ve enerji gerektiren bir meslekte çalışıyorum.” dedi.

Başarılı yarışmacılar, bu güzel koşu organizasyonun içinde yer almaktan duydukları mutluluğu dile getirirken, düzenlenen bu etkinlik için Acıbadem Maslak Hastanesi’ne teşekkürlerini sundular.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HİLMİ BAYRAK VE EŞİ NİGAR BAYRAK İÇİN MEVLİT OKUNDU
HİLMİ BAYRAK VE EŞİ NİGAR BAYRAK İÇİN MEVLİT OKUNDU
YALÇIN ÖZTABAN GÖZYAŞLARIYLA TOPRAĞA VERİLDİ
YALÇIN ÖZTABAN GÖZYAŞLARIYLA TOPRAĞA VERİLDİ