Reklamı Geç
Advert

BAFRA AKILLI KENT OLUYOR...

Bafra kentsel Otomasyon sitemi projesinin tanıtımı yapıldı

BAFRA AKILLI KENT OLUYOR...
BAFRA AKILLI KENT OLUYOR...

           Türkiye'de hızla yaygınlaşan ve belediyeler ile halkın iletişiminde çağdaş ve etkin çözümler sunan Akıllı Kent Otomasyon Sistemi Proje Tanıtım ve başlangıç toplantısı Bafra Belediyesi Kültür Sanat Merkezinde yapıldı.
           Toplantıya AK Parti Samsun Milletvekili ve Grup Başkan Vekili Suat Kılıç,Samsun Valisi Hüseyin Aksoy,Bafra Kaymakamı Ayhan Boyacı,Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin,Belde Belediye Başkanları,Mülki Amirler başta olmak üzere çok sayıda davetli katıldı.
           Ülkemizde henüz birkaç belediyede hizmete giren, Karadeniz Bölgesi’nde ise ilk olarak Bafra Belediyesinde uygulamaya geçecek olan Akıllı Kent Projesi; Bölgenin ve ülkemizin en büyük ilçelerinden biri olan gerek tarımsal gücü, gerek turizm potansiyeli ve gerekse nüfus yoğunluğu ile il olmayı amaçlayan Bafra’yı, mevcut klasik belediyecilik uygulamalarından kurtararak, modern yöntemler ile hizmet vermesini amaçlıyor…


           Bu önemli proje hakkında bilgi veren Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin konuşmasında:
   “Günümüzde, üstün bir Teknoloji ile desteklenmemiş hiçbir faaliyet başarılı olamaz. Bu nedenledir ki Askeri konulardan, ekonomik konulara, sosyal konulardan kültürel konulara kadar dünya arenasında öne geçmek için yatırım yapılan en büyük alan Teknoloji dir
           BAFRA KENTSEL OTOMASYON PROJESİ, Belediye başkanı olarak hedeflerimize ulaşmak için oluşturduğumuz EN ÖNEMLİ TEKNOLOJİK ARAÇ tır.  Başkan olarak Bafra vizyonumuzu gerçekleştirmek için önce BAFRA’yı BİLMEMİZ gerekiyordu.
           BAFRA KENTSEL OTOMASYON PROJESİ bu soruların cevaplarını bana hazırlayan projedir. Bu proje ile soruların yanıtlarına ulaşmak mümkün olmaktadır. Artık YÖNETMEK için gerekli VERİ lere sahibiz. DOĞRU BİLGİLERE dayanarak Kararlarımızı DAHA HIZLI ve ETKİN verebileceğiz.


           BAFRA KENTSEL OTOMASYON PROJESİ sadece Yöneticiler için değildir aynı zamanda Belediyemiz personeli içindir de. Onların İşlerini daha etkin yapmaları, teknolojiye yakınlaşmalarını, işlerine odaklanarak gereksiz iş yükünden kurtulmalarını sağlayacaktır.

           BAFRA KENTSEL OTOMASYON PROJESİ nin asıl sahibi ve kullanıcısı VATANDAŞ larımız olacaktır. BAFRA KENTSEL OTOMASYON PROJESİ ile herkes “VATANDAŞ ODAKLI HİZMET” anlayışı ile çalıştığımızı FARKEDECEKTİR.


           VATANDAŞLARIMIZ bu proje ile şu imkânlara kavuşacaklardır;
           Belediye hizmetlerinden kesintisiz yararlanacaklardır: İnternet sitesi ve diğer uygulamalarla 7 gün 24 saat her konuda hizmet alacaklardır.


           Tüm Belediye hizmetlerinden ayrıcalıksız herkes eşit şartlarda yararlanacaktır. Bu proje ile Kayrımcılık / Ayrımcılık olmaksızın herkese aynı hizmeti aynı şartlar ve sürelerde vereceğiz. 


           Belediyemiz vatandaşın ayağına gerçekten ihtiyaç duyduğu hizmeti götürecek politikaları oluşturabilecektir. Çünkü sizlerden gelen istek ve talepleri doğru bir şekilde tek bir yerde toplayacak tüm talepleri ortak bir şekilde değerlendirip ölçerek neye ihtiyaç olduğunu tespit edip, ihtiyaçlara doğru çözümler üreteceğiz.


           Hizmet ayağınıza gelebilecek. Artık her iş için vatandaşımızın Belediyeye gelmesine gerek kalmaksızın mobil cihazlarla / mobil araçlarla hizmet sahaya inecek.


           Artan kaynaklarımız vatandaşımıza hizmet olarak geri dönecek. Artan kaynaklarımız BAFRA’ yı güzelleştirip geliştirecek.
           Sonunuç olarak da bu proje ile daha katılımcı daha şeffaf daha paylaşımcı bir yaklaşım ile vatandaşımızın yanında olacağız.
           BAFRA KENTSEL OTOMASYON PROJESİ bu kapsamı ile sadece TEKNOLOJİK bir proje olarak değil, Türkiye’nin Bilgi Toplumu olma idialine giden yolda Toplumsal DÖNÜŞÜM PROJESİ olarak görülmelidir.


           Bu kapsamda öncelikle Şehrimizde yapılan Kentsel Otomasyon Sistemleri Projesinin Tüm BAFRA’ lılara hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.
           Toplantıda yüklenici firma SAMPAŞ A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Şekip Karakaya ve projenin önemine değinirken, Proje Müdürü Mehmet Pazarcı Kentsel Otomasyon Sistemi Projesi hakkında davetlileri bilgilendirdi.


           Akıllı Kent Otomasyon Sistemi Proje Tanıtım ve başlangıç toplantısında AK Parti Samsun Milletvekili ve Grup Başkan Vekili Suat Kılıç konuşmasında “Bafra özellikle son dönemlerde attığı adımlarla dikkat çekiyor.Bafra için hayati öneme sahip projeler birer birer hayata geçiyor.Bu noktada Sayın Belediye Başkanımız Zihni şahin’i  kutlamak gerek. Akıllı Kent Otomasyon Sistemi Projesi de üzerinde durulması gereken çok önemli bir proje,bu projede emeği bulunan her tüm kesimlere teşekkür ediyorum” dedi.

           Toplantı da düşüncelerini ifade eden Samsun Valisi Hüseyin Aksoy ise “Samsun ve İlçelerinin Turizm ve diğer alanlarda atması gereken adımların teknolojik destekle daha kolay olacağını düşünüyorum. Akıllı Kent Otomasyon Sistemi Projesi de söz konusu adımların sıklaşmasını sağlayacaktır” dedi.


           Akıllı Kent Otomasyon Sistemi Proje Tanıtım ve başlangıç toplantısı gerçekleştirilen kokteyle sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500