Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
Advert

ŞAHİN: TURİZM POTANSİYELLERİMİZİ HAREKETE GEÇİRİYORUZ

İlki geçen yıl Bafra belediye Başkanı Zihni Şahin başlatılan ve bu yıl ikincisi 25-29 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Bafra Kapıkaya festivali binlerce insanın akınına uğradı.

ŞAHİN: TURİZM POTANSİYELLERİMİZİ HAREKETE GEÇİRİYORUZ
ŞAHİN: TURİZM POTANSİYELLERİMİZİ HAREKETE GEÇİRİYORUZ Admin

Samsun Büyükşehir belediyesi festivalin en iyi şekilde gerçekleşmesi başta ücretsiz ulaşım, enerji, sosyal ihtiyaçların karşılanması ve lojistik olarak yoğun bir destek verdi,  Festival Bafra Hava Sporları Gençlik Kulübünün maket uçak gösteri ile başladı.  Festivalin lk gününde protokol üyeleri Kapıkaya Tepesi'ne çıkarak yamaç Paraşütü Akrobasi gösterileri yapacak olan yerli ve yabancı sporcularla sohbet etti. Festival Kızılırmak'ta Jet Boat Turları, ATV, Trekking, Fota Safari ve Kano turları ile devam etti. Festivalin açılışına Samsun Valisi Osman Kaymak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin’de katıldı. Başkan Zihni Şahin festival süresince festivale katılarak Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç ile birlikte vatandaşlarla beraber oldu. Sporcularla ilgilendi. Samsun Valisi Osman Kaymak, Başkan Zihni Şahin, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç bir gece kampta çadırlarda kalarak gün ve gece boyu festivale katılanlarla birlikte oldular.  Festivale AK parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ve eşi, Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı ve eşi, AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, Bafra İlçe Başkanı İbrahim Semiz, Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar katılarak, etkinliklerde yer aldılar. Başkan Zihni Şahin ile beraber vatandaşlarla sohbet ettiler.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptığı açıklamada şunları söyledi: “ Turizm uzun soluklu bir süreçtir. Bu süreçte çeşitli adımlar atmak, yatırımlar ve tanıtımlar yapmak gerekir. Samsun için hedeflerimizden biri de turizmdir. Çünkü turizm bacasız sanayidir. 17 ilçemiz de çok önemli turizm potansiyellerimiz vardır. Biz bu potansiyellerimizi harekete geçireceğiz. Turizm alanında ilerleyeceğiz. Uluslararası Kapıkaya festivalimizde geçen yıl Bafra Belediye Başkanı olduğumuz dönemde hayata geçirdiğimiz bir etkinliktir. Bu yılda devam ettirildi. Bu güzel festival için bizlerle olan tüm Samsunlu ve Bafralı hemşerilerimize, katılımcılarımıza ve sporcularımıza çok teşekkür ediyorum.  Katılımları ve destekleriyle hepimizi onurlandıran Samsun Valimiz Osman Kaymak, AK Parti Genel Başkan yardımcımız Çiğdem Karaaslan, Samsun milletvekilimiz Orhan Kırcalı,  Bafra Kaymakamımız Ali Fuat Türkel, Alaçam Belediye Başkanımız Hadi Uyar,  AK parti Samsun il Başkanımız Hakan Karaduman, ilçe Başkanımız İbrahim Semiz, Bafra Belediye Başkanımız ve personellerine teşekkür ediyorum. İki mahallemizin değerli muhtarlarına, sivil toplum kuruluşlarımıza, basınımıza ve tüm muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Görev yapan, festivalimizin en iyi şekilde gerçekleşmesi için çalışan kurum ve kuruluşlarımıza, büyükşehir belediyesi personellerimize, sağlık, güvenlik, kurtarma ekiplerimize, Havacılık spor kulübü başkanı Burhan Apaydın’a ve emeği geçen ve alın teri döken, gayret gösteren sayısız kardeşime çok teşekkür ediyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAFRALILAR ÇOK MEMNUN
BAFRALILAR ÇOK MEMNUN
BAFRA 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ve MİLLİ BİRLİK GÜNÜ’ NDE BULUŞTU
BAFRA 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ve MİLLİ BİRLİK GÜNÜ’ NDE BULUŞTU